• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم عطش مبارزه ( The Hunger Games)

author-img

توسط : گیتی بهامیر ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«عطش مبارزه» فیلمی پرطرفدار، اکشن و ماجراجویی محصول ۲۰۱۲ آمریکا است که سرتاسر آن درگیری، خشونت، ترس و دلهره می‌باشد. حکام کاپیتول برای تفریح و سرگرمی هرساله تعدادی از جوانان دختر و پسر را انتخاب می‌کنند و آن‌ها باید تا پای جان با هم مبارزه کنند تا فقط یک نفر زنده بماند و این‌بار دختر کمانداری به نام کت نس و یک پسر شیرینی‌فروش به نام پیتا آماده‌ی مسابقه می‌شوند.

سال 2012 140 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم به‌خاطر کشتارها و ناامنی‌هایی که در درون خود دارد باعث دلهره و ترس مخاطب می‌شود. انتخاب چنین فیلم‌هایی نه‌تنها سرگرم‌کننده نیست بلکه تأثیر نامطلوبی می‌تواند روی نوجوانان بگذارد. با دیدن این فیلم‌ها روحیه‌ی پرخاشگری و بی‌اعتمادی می‌تواند در مخاطب تقویت شود و نوجوانان به دلیل علاقه‌ای که به این نوع فیلم‌ها دارند ممکن است از آن الگوبرداری کنند؛ زیرا جوانان تشنه‌ی قدرت و مجذوب‌شدن در دیگران هستند.

توصیه می‌شود که این فیلم را با توجه به روحیات فرزندتان انتخاب کنید و حتماً با فرزندتان درباره‌ی عواقب و تأثیرات خشونت صحبت کنید و از او بپرسید آیا قتل و خونریزی یا ترس و وحشت می‌تواند آرامش را برای آن‌ها به همراه داشته باشد؟

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بپرسید اگر خودش را به‌جای شخصیت‌های اصلی می‌گذاشت، چه واکنشی نسبت به این حوادث داشت؟ بپرسید اگر به‌جای شخصیت‌های فیلم بود، آیا حاضر بود به دوست خود صدمه و آسیب برساند؟ چرا مرد سیاه‌پوست با دیدن کشته‌شدن «روی» پرخاش کرده و به پلیس حمله‌ور می‌شود؟ کت نس چه ویژگی‌هایی داشت؟ علت زنده‌ماندن و نجات او چه بود؟

خلاصه: آیا اجبار و تحمیل چیزی به دیگران برای سرگرمی و تفریح می‌تواند قابل‌قبول باشد؟

داستان اثر

در مسابقاتی که هرساله توسط حکام ستمگر کاپیتول برگزار می‌شود، دختر و پسر جوانی انتخاب می‌شوند تا با هم مبارزه کنند و یکی از آن‌ها زنده بماند. از منطقه‌ی ۱۲، کت نس که یک کماندار و پیتا که یک شیرینی‌پز است انتخاب می‌شوند. البته کت نس به‌جای خواهرش داوطلبانه شرکت می‌کند چون خواهرش کوچک است.

چند روز قبل از مسابقه، آن‌ها آماده و پذیرایی می‌شوند و با تمریناتی که با سلاح‌های سرد صورت می‌گیرد با هم مبارزه می‌کنند. روز مسابقه و با شروع آن، گروه‌ها برای برداشتن سلاح‌ها هجوم می‌برند و در همان اول مسابقه تعداد زیادی کشته می‌شوند و کت نس که از گروه‌های دیگر جلوتر است به دنبال او می‌افتند تا او را بکشند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Gary Ross

نویسنده:

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد عطش مبارزه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>