• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

شیرینی پزی ناتینگ هیل – عشق سارا

شیرینی پزی ناتینگ هیل – عشق سارا

بررسی تخصصی فیلم Love Sarah

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم شیرینی ­پزی ناتینگ هیل فیلمی با ژانر درام و خانوادگی محصول کشور انگلستان در سال 2020 است. سارا شیرینی ­پز ماهری است که تصمیم دارد کافه قنادی خودش را افتتاح کند اما قبل از افتتاحیه فوت می­کند و حالا مادر و دختر او تصمیم دارند تا آرزویش را برآورده سازند.

سال 2020 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

سارا از شخصیتهای اصلی داستان است که در ابتدای فیلم در تلاش است تا کافه قنادی خود را افتتاح کند اما در صحنه بعد نشان میدهد که سارا مرده است و مادر و دختر او به خاطر این اتفاق ناراحت و افسرده شده اند. این صحنه میتواند برای مخاطب همراه با حس غم و ناراحتی باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

میمی، ایزابلا و کلاریسا در لحظات شادی خود و زمانی که تصمیم برای افتتاح کافه قنادی میگیرند، مشروب مینوشند. کلاریسا در زمانهای تنهایی خود سیگار میکشد اما میمی، مادربزرگش ، او را از این کار منع میکند.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت روابط خانوادگی و عشق و محبت میان اعضای آن از پیامهای مثبت فیلم است. تا قبل از مرگ سارا هر کدام از اعضای خانواده او مشغول کارها و علایق خود بودند اما بعد از فوت او میمی و کلاریسا،مادر و دختر سارا ، به این فکر افتادند تا کافه قنادی را افتتاح کنند و برای این کار لازم بود تا ابتدا رابطه خوبی با هم داشته باشند.

جزئیات
الگوی مثبت

میمی سارا را در راه اندازی کافه قنادی حمایت نکرد و بعد از فوت دخترش بسیار پشیمان میشود اما زمانی که کلاریسا، دختر سارا ، پیشنهاد دوباره باز کردن کافه قنادی را به او داد، میمی از آن استقبال کرد و هر دو به خاطر علاقه زیادی که به سارا داشتند و برای برآوره کردن آرزویش، کافه را افتتاح میکنند و با توجه به سلایق او کافه را مدیریت میکنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

از پیام­های مهم فیلم توجه به روابط خانوادگی و عشق میان اعضای آن است. کلاریسا و میمی دو شخصیت اصلی فیلم هستند که از دو نسل متفاوت هستند و هر کدام یکسری علایق و سرگرمی ­هایی برای خود دارند اما مرگ سارا و از دست دادن آن باعث شد تا رابطه میمی و کلاریسا به عنوان رابطه مادربزرگ و نوه خیلی بهتر بشود و بتوانند با هم کافه قنادی را که سارا همیشه آرزویش را داشت را افتتاح کنند و با کنار گذاشتن علایق خود و توجه به سارا و سلایقش کافه را مدیریت کنند. این فیلم می­تواند پیام مثبتی برای نوجوانان امروزی داشته باشد که در مسیر فردگرایی قرار گرفته اند و هر روز دایره ارتباطشان با والدین کمتر می­شود و فقط به خواسته­ های خود توجه می­کنند. شما می­توانید با گفتگو درباره علت جمع شدن شخصیت­ های فیلم و تلاششان برای راه اندازی کافه، درباره اهمیت خانواده و داشتن روابط صمیمانه میان اعضای آن با فرزندتان گفتگو کنید و نظر آن­ها دراین باره بپرسید.

خلاصه: درباره اهمیت خانواده و رابطه نوجوانان با والدینشان گفتگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با کودکان خود صحبت کنید دربارة: چرا کلاریسا دوست داشت کافه قنادی را دوباره باز کند؟ نظرت درباره این کار چیه؟ چه چیزی باعث بهتر شدن رابطه میمی و کلاریسا شد؟ چرا کلاریسا به دنبال علایق خودش نرفت و تصمیم گرفت کافه­ای را که مادرش آرزویش را داشت را افتتاح کند؟ بنظرت فیلم چه پیام مثبتی داشت؟ رابطه خوب و صمیمی بین اعضای خانواده چه اهمیتی دارد؟

خلاصه: چه چیزی باعث بهتر شدن رابطه میمی و کلاریسا شد؟

داستان فیلم

سارا شیرینی ­پز ماهری است که برای افتتاح قنادی خود تلاش زیادی می­کند اما قبل از افتتاحیه فوت می­کند و به آرزویش نمی­رسد. کلاریسا،دختر سارا ، بعد از مرگ مادرش به این فکر می­‌افتد تا با کمک شریک و دوست صمیمی مادرش،ایزابلا ، دوباره کافه قنادی را افتتاح کند و با گذاشتن اسم عشقِ سارا بر روی کافه، آرزوی مادرش را عملی کند اما از آنجایی که آن­ها برای شروع نیاز به سرمایه‌­ی زیادی دارند، کلاریسا به دیدن مادربزرگش،میمی ، می­رود تا او را هم در این کار شریک کند. میمی با ایده­‌ی کافه قنادی سارا موافق نبود و او را در این کار حمایت نکرد اما حالا که او مرده است از این کار خود پشیمان شده است و پیشنهاد کلاریسا برای شروع دوباره قبول می­کند. آن­ها برای شروع آگهی استخدام یک قناد ماهر را می­دهند و درنهایت متیو، از همکلاسی­‌های سارا و ایزابلا در کلاس­های قنادی را استخدام می­کنند. هویت پدر کلاریسا نامشخص است او بعد از آشنایی با متیو فکر می­کند که ممکن است او پدرش باشد. متیو هم همین شک را دارد و به دنبال راهی برای گرفتن آزمایش DNA است. بعد از گذشتن یک هفته از افتتاحیه و شلوغ نشدن کافه فکر جدیدی به ذهن میمی می­رسد و آن­ها تصمیم می­گیرند تا شیرینی کشور­های مختلف را درست کنند تا بتوانند مشتری­‌هایی که از ملیت‌­های دیگر هستند را هم جذب کنند. این ایده باعث مشهور شدن و رونق کافه می­شود و در این میان متیو هم به ایزابلا علاقه می­شود و از کلاریسا می­خواهد تا با هم آزمایش DNA بدهند اما جواب آزمایش منفی می‌­شود و کلاریسا متوجه می‌­شود که هیچ نسبتی با هم ندارد.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مولف: الیزا شرودر/ Eliza Schroeder

نویسنده/ مترجم: جیک برونگر/ Jake Brunger

نام تهیه کننده:

نام بازیگران: Bill Paterson/بیل پترسون - شلی کان/ Shelley Conn- روپرت پنری/ Rupert Penry- سلیا ایمری/ Celia Imrie

نام شخصیت ها:

 سارا: زنی که در شیرینی­پزی مهارت دارد و تصمیم دارد تا یک قنادی بزند اما قبل از افتتاحیه فوت می­کند. میمی: مادر سارا که که قبل از مرگ رابطه خوبی با سارا نداشت اما بعد از فوت او با کمک کلاریسا کافه قنادی‌اش را افتتاح می­کند. کلاریسا: دختر نوجوانی که دختر سارا است و تلاش می­کند تا با افتتاح کافه آرزوی مادرش را برآورده سازد. ایزابلا: دوست صمیمی سارا که در افتتاح کافه قنادی شریک میمی و کلاریسا می­شود.

کشور سازنده: انگلستان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه