• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم شزم (Shazam)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

نوجوانی به نام بیلی بتسون که یتیم است در جستجوی مادرش است.در این زمان خانواده‌ای سرپرستی اش راقبول و اورا به خانه تیمی میبرند و آنجا با فردی فریمن که پسری همسن خودش است آشنا میشود. بعد از مدتی خیلی کوتاه توسط جادوگر بزرگ به غاری رفته و در آنجا قدرت شزم را پیدا میکند. موازی با این ماجرا دکتر سیوانا ابرقدرت های شیطانی را بدست می آورد و ابر شرور داستان لقب میگیرد

سال 2019 132 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

خشونت های کلامی و فیزیکی این اثر، ناظر به ژانر، پرتکرار هستند و به وفور قابل مشاهده. والدین لازم است بدانند در این اثر، صحنه هایی از برخورد فیزیکی میان انسان ها و موجوداتی جادویی رخ میدهد که علاوه بر خشونت، ممکن است ترسناک و دلهره آور نیز باشند. همچنین ترس از تحقیر و تنهایی، در هر دو قهرمان این داستان وجود دارد. بیلی، قهرمان نیک داستان، در ابتدای کودکی مادرش را گم کرده و هنوز به دنبال او میگردد. از آن طرف، تاد، قدرت شرور داستان نیز از ابتدای کودکی، توسط پدر و برادرش تحقیر میشده و در نهایت نیز با کشتن آنها، از آنها انتقام میگیرد. استفاده مکرر از ناسزاهای ملایم مثل واژه های «احمق»، «عوضی» و ... نیز در فیلم دیده میشود. همچنین در این فیلم، از خودگذشتگی و چشم پوشی از خطاهای دیگران و اهمیت خانواده نیز به نمایش گذاشته میشود. ممکن است شخصیت ابرقهرمان شزم برای کودکان جذاب باشد و کودکان بخواهند از او تقلید کنند تا هویت خود را بسازند. با کودکان خود درباره ویژگی های شزم و تاد صحبت کنید تا آنها به مسائلی چون مسئولیت اخلاقی، انتقام و اهمیت خانواده فکر کنند.

خلاصه: ممکن است شخصیت ابرقهرمان شزم برای کودکان جذاب باشد و کودکان بخواهند از او تقلید کنند تا هویت خود را بسازند

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا موجودات جادویی میتوانند در زندگی انسان ها دخالت کرده و آن را مختل کنند؟

 آیا انتقام و کینه جویی راه درستی برای مقابله با تحقیر شدن است؟

ادامه متن

داستان اثر

تادئوس، کودکی است که جادوگری به نام شزم با او ارتباط برقرار میکند تا قدرت های خود را به او منتقل کند. شزم، از 7 گناه در بند محافظت میکند تا آزاد نشوند و زمین را تباه نکنند، او پس از ارتباط با تادئوس، متوجه میشود که تادئوس ظرفیت نگهداری از گناهان را ندارد، بنابراین او را از غار خود بیرون میکند، اما گناهان به او پیغام میرسانند که به دنبال آنها بگردد. تادئوس به پدر و برادرش میگوید با موجودات جادویی ارتباط برقرار کرده است، اما آنها او را مسخره میکنند.

سالها میگذرد و شزم به دنبال فردی برای انتقال قدرت ها به اوست تا پادشاهی جادوگران پاک را احیا و از آزاد شدن گناهان جلوگیری کند. از آن سو، بیلی، نوجوانی است که در کودکی مادرش را گم کرده و هنوز به دنبال او میگردد و از همه یتیم‌خانه‌هایی که دولت او را به آنها می سپارد، فرار میکند. در آخرین یتیم خانه، بیلی با فردی دوست میشود و با هم به مدرسه میروند. از آن سو، تادئوس که مردی بالغ شده است، همچنان به دنبال بازگشت به غار جادوگر است و در قالب روانکاو، با کسانی که با شزم دیدار کرده اند، گفتگو میکند تا بتواند راهی برای بازگشت پیدا کند. در نهایت میتواند بازگردد و گناهان را آزاد کند و در اختیار بگیرد. شزم نیز بیلی را انتخاب میکند و قدرت های خود را به او منتقل میکند، به طوری که بیلی با صدا زدن نام او، به شزم تبدیل میشود و با دوباره صدا زدن نام او، به حالت عادی برمیگردد.

ادامه متن

جزئیات اثر

ژانر اثر:ابرقهرمانی

کارگردان: دیوید اف. سندبرگ

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد شزم

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>