سیارۀ ۵۱

بررسی تخصصی فیلم planet 51

سیارۀ ۵۱

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فضانوردی به نام چارلز بیکر به سیاره‌ای که موجودی در آن نیست، سفر می‌کند؛ اما وقتی وارد سیاره می‌شود، متوجه می‌شود که موجودات سبزرنگی آن‌جا زندگی می‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند چارلز بیگانه است و قرار است آن‌ها را بکشد و مغز‌هایشان را بخورد. او با کمک پسری به نام لم در جایی مخفی می‌شود تا بتواند سراغ سفینه‌اش برود و به زمین بازگردد.

سال 2009 91 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مردم سیارۀ کیهان به‌خاطر این‌که از بیگانگان می‌ترسند، برای دستگیری چارلز از اسلحه استفاده کرده و اِعمال خشونت می‌کنند. وقتی روبر می‌خواهد از پایگاه فرار کند، مجبور می‌شود که با نگهبانان درگیر شود. زمانی هم که لم و دوستانش به کمک چارلز می‌روند تا او را نجات دهند، فرمانده و سربازانش به آن‌ها تیراندازی می‌کنند و فرمانده دکمۀ انفجار پایگاه را می‌زند تا آن‌ها نتوانند فرار کنند.

جزئیات
ترس

برادر نیرا به داستان و فیلم‌هایی که دربارۀ حملۀ بیگانگان به سیاره‌ است، علاقۀ زیادی دارد، در صحنه‌ای که او فیلمِ حملۀ بیگانگان را به سیاره نشان می‌دهد، همۀ مردم می‌ترسند و در‌حال فرار هستند، بیگانه هم آن‌ها را می‌کشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

لم با این‌که می‌داند مخفی‌کردن و همکاری با بیگانگان مخالف مقررات سیاره است و ممکن است زندانی شود؛ اما تصمیم می‌گیرد به چارلز کمک کند تا سوار سفینه شده و به سیارۀ خود برگردد.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام‌های مثبت داستان، فداکاری و کمک لم به چارلز برای نجات جانش است. لم، نیرا و دوستانشان تلاش می‌کنند به دیگران بگویند که چارلز موجود ترسناکی نیست و نمی‌خواهد به آن‌ها آسیب بزند. چارلز هم با این‌که می‌دانست فرمانده می‌خواهد او را بکشد؛ اما او را از آتش‌سوزی نجات می‌دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

لم با این‌که از مردم سیاره است و می‌داند اگر به چارلز بیکر کمک کند، مجازات می‌شود؛ این کار را انجام می‌دهد و به همه می‌گوید که او دوست آن‌هاست و به آن‌ها آسیبی نمی‌زند. چارلز بیکر هم با این‌که می‌دانست فرمانده او را دشمن خود می‌داند و می‌خواهد او را بکشد؛ اما کمک می‌کند و فرمانده را را از آتش‌سوزی نجات می‌دهد. فرمانده به خاطر ترس از بیگانگان و در‌خطر‌افتادن جان خودش و مردم سیاره در تلاش بود تا چارلز بیکر را دستگیر کند؛ اما وقتی او جانش را نجات می‌دهد، متوجه می‌شود که انسان خوبی است و از کارش پشیمان می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

اطلاعاتی دربارۀ فضا و سیارات داده می‌شود

نظر فرزندانتان را دربارۀ تصمیم لم و کمک به چارلز بپرسید.

چرا نظر فرمانده دربارۀ چارلز بیکر عوض شد؟

از فرزندانتان بخواهید انیمیشن را برایتان توضیح دهند و در نتیجه‌گیری داستان به آن‌ها کمک کنید.

خلاصه: نظر فرزندانتان را دربارۀ تصمیم لم و کمک به چارلز بپرسید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه