• امروز : 1 خرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم سقوط ( The Fallout)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

385 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلمی در ژانر درام درباره‌ ویدا، دختر دبیرستانی شاد و باهوشی که در جریان تیراندازی مدرسه و کشته شدن همسالانش، گرفتار ترس، اضطراب و افسردگی شدیدی می‌شود که گویا با وجود رخ دادن هر روزه‌ تیراندازی در مدارس، پایانی نخواهد داشت. این فیلم محصول 2021 آمریکاست و تماشای آن درک روشنی از شرایط تحصیل و مشکلات نوجوانان آمریکایی برای مخاطب، به وجود می‌آورد.

ژانر : درام

سال 2021 96 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم درباره‌ آثار مخرب تیراندازی در مدارس و کشته شدن نوجوانان بر روحیه‌ دانش‌آموزان دیگر است. شخصیت اصلی داستان، برای فرار از اضطراب و ترسی که در وجودش نشسته، دست به هر عمل ناهنجاری می‌زند. از مصرف مشروب و مواد مخدر گرفته تا برقراری رابطه‌های غیرمعقولی که خودش نیز به آن‌ها معتقد نیست! هرچند در نسخه‌های سانسور شده بسیاری از ناهنجاری‌ها حذف شده‌اند. توصیه می‌شود حتما در تماشای فیلم فرزندان را همراهی کنید تا بتوانید از این راه مسیر گفتگو را برای خود هموار کنید.

برای فرزندان خود شرح دهید که زندگی سالم و شاد فقط در گرو رفاه مادی نیست‌. با توجه به فضای زندگی مرفه‌ای که نوجوانان در فیلم دارند به این موضوع بپردازید، آن‌ها از همه‌ امکانات مادی برخوردار هستند حتی خودروی شخصی و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها اما مشکلات روحی و روانی بسیاری دارند. مادیات لازمه‌ زندگی خوب است اما کافی نیست.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

موضوع فیلم بهترین فرصت است تا درباره‌ی وضعیت مدارس آمریکایی با فرزندان خود صحبت کنید. درباره‌ی وضعیت رویایی که در رسانه‌ها از آمریکا و فرهنگ این کشور منتشر می‌شود اما حقیقت چیز دیگری است.

از لزوم وجود معنویات در زندگی با آن‌ها صحبت کنید. چیزی که حلقه‌ی مفقوده‌ی زندگی مادی غربی است.

ادامه متن

داستان اثر

در جریان حادثه‌ی تیراندازی در دبیرستان، ویدا دچار افسردگی می‌شود. او که تا آن روز، دختری شاد و علاقه‌مند به مدرسه و تحصیل است، از رفتن به مدرسه امتناع می‌کند. آن روز او به طور اتفاقی با میا و کوینتین آشنا می‌شود. هر سه به شدت ترسیده بودند و اضطراب داشتند. آن‌ها برای غلبه بر این ترس و اضطرابی که تا عمق جانشان نفوذ کرده، علاوه بر امتناع از ادامه‌ تحصیل و رفتن به مدرسه، دست به کارهای غیرمعقولی مانند مصرف مواد مخدر، قرص اکس و مشروبات الکلی و حتی روابطی که علاقه‌ای به آن ندارند می‌زنند، اما هیچکدام مرهم خوبی برای دردشان نیست. ویدا با یک روانشناس صحبت می‌کند. با پدر و مادرش درددل می‌کند و بالاخره دوباره به مدرسه می‌رود اما همان روز کشته شدن 12 دانش‌آموز در مدرسه‌ای دیگر، همه چیز را به عقب برمی‌گرداند، گویی چرخه‌ خشونت پایانی ندارد!

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Megan Park

نویسنده/ مترجم: Megan Park

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد سقوط

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>