• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن ۵ (Fast Five)

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«سریع و خشن ۵» یا «سریع ۵» عنوان پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» است. این فیلم محصول آمریکا در ژانر اکشن، سرقت و تعقیب‌وگریز است. صحنه‌های خشونت و کشتار در این قسمت بیشتر است. درنتیجه برای افراد زیر 16 سال مناسب نیست؛ اگرچه در نسخه‌ی سانسورشده تاثیر این موارد کمتر است.

سال 2011 130 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند فیلم‌های «سریع و خشن» بیشتر از اینکه دارای نکات آموزشی باشد دارای صحنه‌های مهیّج است و دلیل معروف‌شدن آن نیز علاقه‌ی نوجوانان و جوانان به فیلم‌های اکشن است.

شخصیت‌های اصلی برای داشتن زندگی با آرامش از روشی غلط استفاده می‌کنند. اگرچه به یک تبهکار ضربه می‌زنند، ولی به سرقت و دزدی جلوه‌ای موجّه می‌دهند. در بیشتر صحنه‌ها قانون‌گریزی مشهود است و تا جایی قانون را قبول دارند که به نفعشان باشد. صحنه‌های خشن و درگیری‌ها و تیراندازی‌ها در این فیلم از دیگر موارد بیشتر است. البته ناهنجاری‌های اجتماعی و دینی در نسخه‌های سانسورشده حذف شده است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره‌ی روشی که برایان و دامینیک در پیش گرفتند صحبت کنید. نظر او را درباره‌ی دزدی از یک تبهکار بپرسید و از شیوه‌های صحیحی که می‌توان به‌طور قانونی با افراد خلافکار برخورد کرد با او سخن بگویید. کار گروهی برایان و دامینیک و گروهش منجر به موفقیت شد و این مسئله می‌تواند موضوع خوبی برای گفت‌وگو با مخاطب جوان باشد.

خلاصه: گفت‌وگو درباره‌ی روش‌های قانونی برخورد با خلافکاران و قانون‌شکنان، گفت‌وگو درباره‌ی کار گروهی و نتیجه‌بخش‌بودن آن.

داستان اثر

در این فیلم دامینیک تورتو موفق می‌شود با کمک برایان اوکانر از زندان فرار کند و به آمریکای جنوبی و شهر ریودوژانیرو برود. آن‌ها تصمیم می‌گیرند تعدادی ماشین بدزدند، ولی این ماشین‌ها متعلق به هرنان، ریس، قاچاقچی مشهور می‌باشد. این قضیه منجر به درگیری آن‌ها با ریس می‌شود.

از طرفی مأموری به نام لوک هابز هم از آمریکا برای دستگیری تورتو و اوکانر به ریودوژانیرو آمده است. دامینیک و برایان تصمیم می‌گیرند تمام پول‌های ریس را سرقت کنند، اما با نقشه‌ای زیرکانه ابتدا به یکی از محل‌های نگهداری پول‌های او رفته و پول‌های موجود را به آتش می‌کشند، ریس پس از مطّلع شدن از این قضیه تصمیم می‌گیرد تمام پول‌ها را به گاوصندوق اداره‌ی پلیس منتقل کند، ولی تورتو و اوکانر تصمیم می‌گیرند باوجود دشواری کار، نقشه‌ی خود را عملی کنند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Justin Lin/ جاستین لین

نویسنده: Chris Morgan/ کریس مورگان

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد سریع و خشن ۵

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>