• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم سریع و خشن ۱ (The Fast and the Furious)

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعه فیلم‌های سریع و خشن که از سال 2001 اولین قسمت آن منتشر شد در ژانر اکشن و مهیج به موضوع خلافکارهای عاشق سرعت می‌پردازد. این فیلم دارای صحنه‌های خشن زدوخورد، قانون‌گریزی و برهنگی است. ناهنجاری‌های اجتماعی در این فیلم سطح بالایی دارد و برای افراد زیر 17 سال مناسب نیست.

سال 2001 106 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند نسخه‌ی اصلی فیلم مناسب افراد زیر 17 سال نیست. صحنه‌های خشونت‌آمیزی چون شکنجه و کشتن با اسلحه نیز در آن وجود دارد. همچنین ناهنجاری‌های اجتماعی و دینی نیز توسط شخصیت‌های اصلی رخ می‌دهد و همین باعث تأثیرگذاری آن می‌شود. این فیلم جنبه‌ی سرگرمی دارد و صحنه‌های تعقیب‌وگریز خیابانی می‌تواند برای نوجوانان مهیّج باشد، اما والدین باید مراقب جنبه‌های تقلیدپذیری و تأثیرگذاری آن باشند.

خلاصه: صحنه‌های خشن فیلم و ناهنجاری‌های اجتماعی آن برای سنین پایین مناسب نیست. حتماً از نسخه‌ی سانسورشده استفاده کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درباره‌ی کارهایی که می‌تواند هیجان‌انگیز باشد گفت‌وگو کنید، برای فراهم‌کردن بستری مناسب برای تخلیه‌ی هیجان فرزندتان با او همکاری کنید.

داستان اثر

برایان مأمور پلیسی است که برای کشف باند خلافکار دزدی، به میان جمعی از مسابقه‌دهندگان خیابانی نفوذ می‌کند. او و پلیس گمان می‌کنند دومینیک رئیس این باند است اما با نفوذ برایان مشخص می‌شود که باند دزدی توسط ترن اداره می‌شود. برایان در این بین عاشق میا، خواهر دومینیک می‌شود و همچنین با دومینیک رابطه‌ی دوستی برقرار می‌کند. ازاین‌رو، به دومینیک کمک می‌کند تا فرار کند و به دست پلیس نیفتد.

جزئیات اثر

کارگردان: Rob Cohen/راب کوهن

نویسنده: Gary Scott Thompson/گری اسکات تامپسون

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد سریع و خشن ۱

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>