• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

زیر دریاچۀ نقره‌ای

زیر دریاچۀ نقره‌ای

بررسی تخصصی فیلم Under the Silver Lake

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

11 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
Under the Silver Lake

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پسر جوانی به نام سم به پیدا‌کردن و رمزگشایی پیام‌های پنهان آهنگ‌ها علاقه دارد. او با دختری به‌نام سارا آشنا‌ می‌شود؛ اما زمانی که قرار است همدیگر را ببینند، سارا ناپدید می‌شود. سم با دختران رابطۀ جنسی برقرار می‌کند و در این فیلم مرتکب قتل می‌شود. خشونت و ناهنجاری اجتماعی در این محصول بالاست.

سال 2018 139 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

سم برای اینکه بفهمد چرا در آهنگ‌های عیسی پیام‌های پنهانی است، به دیدن ترانه‌سرای آن می‌رود و بعد از صحبت با او عصبانی می‌شود و تصمیم می‌گیرد او را بکشد، ناگهان آن ترانه‌سرا به‌سمت سم تیراندازی می‌کند؛ ولی هیچ تیری به او نمی‌خورد. سم هم با گیتار به سر او چندضربه می‌زند و او را می‌کشد.

جزئیات
ترس

زمانی‌که سم به دیدن ترانه‌سرا می‌رود، به‌خاطر حرف‌هایی که او به سم می‌زند، او را عصبی می‌کند و به او تیراندازی می‌کند، سم هم با گیتاری که در دستش است به سر او ضربه می‌زند و آن ضربه‌ها باعث مرگ ترانه‌سرا می‌شود. سم وقتی به خانۀ دوستش می‌رود و فیلم‌های ضبط‌شدۀ دوربین را می‌بیند، موسیقی ترسناکی پخش می‌شود و ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سم جوان بی‌هدفی است و یکی از کارهای که می‌کند رابطۀ جنسی متعدد با دختران است. زمانی‌که دختر بازیگری به خانۀ او می‌رود، به او می‌گوید مایل است برای اینکه بتواند پولی برای مخارج زندگی‌اش به‌دست آورد، باهم رابطۀ جنسی داشته باشند. سم به مهمانی‌هایی که می‌رود، مهمانان دائم در حال نوشیدن مشروب و رقصیدن هستند.

جزئیات
پیام مثبت

سم علاقۀ زیادی به پیدا‌کردن کدها و پیام‌های مخفی در فیلم‌ها، آهنگ‌ها و حتی وسایلی که در فروشگاه‌ها فروخته می‌شود دارد. او فکر می‌کند که فیلم یا آهنگ‌هایی که در رسانه پخش می‌شود و همه به آن گوش می‌دهند، همان معنا و هدفی را که همه متوجه می‌شوند ندارند و دارای یک پیام پنهان هستند و این محصولات را یک‌سری افراد قدرت‌مند پخش می‌کنند. او برای اینکه بتواند بفهمد چه بلایی سر سارا آمده است تلاش زیادی می‌کند تا بتواند پیام‌ها را پیدا کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سم جوان بی‌هدفی است و از کودکی به پیدا‌کردن رمزهای آهنگ‌ها علاقۀ زیادی دارد. او با دختران زیادی رابطۀ جنسی برقرار کرده و حتی گاهی خودارضایی می‌کند. او برای اینکه بفهمد چه بلایی سر سارا آمده است تلاش می‌کند پیام‌های آهنگ را بفهمد تا جای سارا را پیدا کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

سم پسر جوانی است که با دختران روابط جنسی دارد و انجام این کار در فیلم به‌صورت امری عادی نمایش داده می‌شود، در برخی مواقع نیز شخصیت‌ها خودارضایی می‌کنند. این صحنه‌ها روی جوانان تأثیر می‌گذارد و حتی ممکن است از آن‌ها الگوبرداری کنند و بخواهند کار آن‌ها را تجربه کنند. بهتر است که فرزندتان این سکانس‌ها را نبیند، یا درصورت دیدن خوب است که با آن‌ها در‌این‌باره گفت‌وگو کنید. با فرزندتان دربارۀ فیلم و تصمیمات افراد گفت‌وگو کنید و نظر او را بپرسید.

خلاصه: با فرزندتان دربارۀ فیلم و تصمیمات افراد گفت‌وگو کنید و نظر او را بپرسید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزندتان را دربارۀ کارهای سم بپرسید.

چرا سم تلاش می‌کرد جای سارا را پیدا کند؟

نظر فرزندتان دربارۀ حرف‌های سم راجع‌به پیام‌های رسانه چیست؟ از فرزندتان بخواهید از فیلم نتیجه‌گیری کند.

خلاصه: نظر فرزندتان دربارۀ حرف‌های سم راجع‌به پیام‌های رسانه چیست؟

داستان فیلم

پسری به‌نام سم در شهر لس‌آنجلس زندگی می‌کند و با دختری رابطۀ جنسی دارد. او یک‌روز در استخر خانۀ همسایه دختری به‌نام سارا را می‌بیند. سم از او خوشش می‌آید، شب به خانۀ او می‌رود و همدیگر را می‌بوسند و برای فردا بعد‌از‌ظهر قرار می‌گذارند؛ اما وقتی فردا سم به خانۀ سارا می‌رود متوجه می‌شود که آن‌ها از آن خانه اسباب‌کشی کرده و رفته‌اند. در همان زمان دختری به خانۀ سارا می‌رود و جعبۀ وسایل را با خود می‌برد، سم هم برای اینکه از ماجرا سردربیاورد او را تعقیب می‌کند و متوجه می‌شود که آن دختر جعبه را به یک مرد می‌دهد. در اخبار گفته می‌شود که جسد میلیاردر شهر به همراه سه دختر دیگر که گمشده بودند، بعد از چند‌روز پیدا شده و یکی از آن دخترها ساراست. سم روی دیوار خانۀ سارا یک علامت می‌بیند و برای اینکه معنی‌اش را بفهمد، پیش دوستش می‌رود و آنجا دربارۀ معانی آهنگ‌ها و فیلم‌ها صحبت می‌کنند. سم شروع به رمزگشایی آهنگ یک خوانندۀ معروف می‌کند و بعد از صحبت با آن خواننده متوجه می‌شود که شعرهای آهنگ‌های او را یک ترانه‌سرا نوشته است. سم به دیدن او می‌رود و به‌خاطر حرف‌هایی که ترانه‌سرا دربارۀ دلیل این کارش می‌گوید عصبانی می‌شود و او را می‌کشد. سم با دختر آن میلیارد صحبت می‌کند و دستبندی را که همراه جسد پدرش بوده است، می‌گیرد و از طریق فهمیدن کد روی آن، جای مخفی‌شدن سارا و آن میلیارد را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که آن‌ها یک در مکانی مخفی شده‌اند تا آمادۀ مرگ شوند.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: David Robert Mitchell / دیوید رابرت میچل

نویسنده/ مترجم: David Robert Mitchell / دیوید رابرت میچل

نام تهیه‌کننده: Chris Bender, Michael De Luca, Adele Romanski / کریس بندر، مایکل دلوکا، آدل رومانسکی، جیک وینر.

نام بازیگران: Andrew Garfield, Wendy Vanden Heuvel, Deborah Geffner, Riley Keough / اندرو گارفیلد، وندی واندن‌هاول، دِبوراه گیفنر، رایلی کیو.

نام شخصیت‌ها:

سم: جوان بی‌هدفی که روابط جنسی زیادی با دختران دارد و به پیدا‌کردن پیام مخفی آهنگ‌ها علاقه‌مند است،

سارا: دختر جوانی که بعد از آشنایی با سم ناپدید می‌شود و تصمیم می‌گیرد با جف سون سونس در مقبره‌اش بمیرد،

جف سون سونس: میلیارد شهر لس‌آنجلس که بعد از چند‌روز ناپدید‌شدن خبر فوتش پخش می‌شود، در‌صورتی‌که او با سه دختر در مقبره‌اش پنهان شده است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده:Pastel Productions, Michael De Luca Productions, Stay Gold Features Vendian Entertainment

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد