زیر دریاچۀ نقره‌ای

بررسی تخصصی فیلم Under the Silver Lake

زیر دریاچۀ نقره‌ای

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
Under the Silver Lake

پسر جوانی به نام سم به پیدا‌کردن و رمزگشایی پیام‌های پنهان آهنگ‌ها علاقه دارد. او با دختری به‌نام سارا آشنا‌ می‌شود؛ اما زمانی که قرار است همدیگر را ببینند، سارا ناپدید می‌شود. سم با دختران رابطۀ جنسی برقرار می‌کند و در این فیلم مرتکب قتل می‌شود. خشونت و ناهنجاری اجتماعی در این محصول بالاست.

سال 2018 139 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

سم برای اینکه بفهمد چرا در آهنگ‌های عیسی پیام‌های پنهانی است، به دیدن ترانه‌سرای آن می‌رود و بعد از صحبت با او عصبانی می‌شود و تصمیم می‌گیرد او را بکشد، ناگهان آن ترانه‌سرا به‌سمت سم تیراندازی می‌کند؛ ولی هیچ تیری به او نمی‌خورد. سم هم با گیتار به سر او چندضربه می‌زند و او را می‌کشد.

جزئیات
ترس

زمانی‌که سم به دیدن ترانه‌سرا می‌رود، به‌خاطر حرف‌هایی که او به سم می‌زند، او را عصبی می‌کند و به او تیراندازی می‌کند، سم هم با گیتاری که در دستش است به سر او ضربه می‌زند و آن ضربه‌ها باعث مرگ ترانه‌سرا می‌شود. سم وقتی به خانۀ دوستش می‌رود و فیلم‌های ضبط‌شدۀ دوربین را می‌بیند، موسیقی ترسناکی پخش می‌شود و ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سم جوان بی‌هدفی است و یکی از کارهای که می‌کند رابطۀ جنسی متعدد با دختران است. زمانی‌که دختر بازیگری به خانۀ او می‌رود، به او می‌گوید مایل است برای اینکه بتواند پولی برای مخارج زندگی‌اش به‌دست آورد، باهم رابطۀ جنسی داشته باشند. سم به مهمانی‌هایی که می‌رود، مهمانان دائم در حال نوشیدن مشروب و رقصیدن هستند.

جزئیات
پیام مثبت

سم علاقۀ زیادی به پیدا‌کردن کدها و پیام‌های مخفی در فیلم‌ها، آهنگ‌ها و حتی وسایلی که در فروشگاه‌ها فروخته می‌شود دارد. او فکر می‌کند که فیلم یا آهنگ‌هایی که در رسانه پخش می‌شود و همه به آن گوش می‌دهند، همان معنا و هدفی را که همه متوجه می‌شوند ندارند و دارای یک پیام پنهان هستند و این محصولات را یک‌سری افراد قدرت‌مند پخش می‌کنند. او برای اینکه بتواند بفهمد چه بلایی سر سارا آمده است تلاش زیادی می‌کند تا بتواند پیام‌ها را پیدا کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سم جوان بی‌هدفی است و از کودکی به پیدا‌کردن رمزهای آهنگ‌ها علاقۀ زیادی دارد. او با دختران زیادی رابطۀ جنسی برقرار کرده و حتی گاهی خودارضایی می‌کند. او برای اینکه بفهمد چه بلایی سر سارا آمده است تلاش می‌کند پیام‌های آهنگ را بفهمد تا جای سارا را پیدا کند.

نظر فرزندتان را دربارۀ کارهای سم بپرسید.

چرا سم تلاش می‌کرد جای سارا را پیدا کند؟

نظر فرزندتان دربارۀ حرف‌های سم راجع‌به پیام‌های رسانه چیست؟ از فرزندتان بخواهید از فیلم نتیجه‌گیری کند.

خلاصه: نظر فرزندتان دربارۀ حرف‌های سم راجع‌به پیام‌های رسانه چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه