• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«زن شگفت‌انگیز» فیلمی در ژانر ابرقهرمانی و اکشن و داستان یکی از ابرقهرمانان دنیای دی‌سی کمیک است که به ماجراجویی و نجات آدم‌ها در حین جنگ جهانی اول می‌پردازد. «دایانا» پرنسس جزیره‌ی آمازون است که توسط زئوس خلق شده است. او تصمیم می‌گیرد با استیو، جاسوس انگلیسی‌ها، همراه شود تا در ارتش آلمان‌ها، خدای جنگ را که باعث خشونت و ناامنی بین انسان‌ها شده پیدا کند و مسئولیت خود در قبال نجات انسان‌ها را انجام دهد. دایانا در این راه تحت تأثیر خشونت‌های شدید انسان‌ها در حین جنگ قرار می‌گیرد. با ابزا‌ر‌های جادویی و نیروی خارق‌العاده‌ای که دارد همه‌ی تلاشش را برای نجات آدم‌ها انجام می‌دهد. این اثر متناسب با ژانر اکشن خود خشونت نسبتاً بالایی دارد.

سال 2017 141 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 13 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«زن شگفت‌انگیز» محصول سال 2017 در ژانر ابرقهرمانی است. این فیلم یکی از داستان‌های مجموعه‌ی دی‌سی کمیک است و این‌بار داستان یک ابرقهرمان زن را روایت می‌کند که بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفته و نمره‌ی بالایی را به نسبت دیگر مجموعه‌های دی‌سی کمیک گرفته است که بخش زیادی از این انتقادات مثبت معطوف به بازی «گال گدوت» در نقش زن شگفت‌انگیز است.

این فیلم مانند دیگر فیلم‌های این مجموعه در ژانر اکشن قرار می‌گیرد و صحنه‌هایی از خشونت کشتارها و زخمی‌های جنگ جهانی اول را به نمایش می‌گذارد و حتی بر اثر انفجار یکی از شخصیت‌های اصلی می‌میرد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزند خود را درباره‌ی زن‌بودن شخصیت ابرقهرمان بپرسید. آیا این امر باعث جذّابیت بیشتر فیلم شده؟ از او بپرسید به نظرت چه نیرویی پشت فجایع بزرگ انسانی مثل جنگ‌های جهانی وجود دارد؟ درمورد مسئولیت انسان‌ها در این بحران‌ها بپرسید.

از فرزند خود بپرسید بحران‌های امروز جامعه و جهان چیست و دنیای واقعی نیازمند چه نوع قهرمانی است؟ نظر فرزند خود را درمورد پوشش خاص آمازون‌ها و زن شگفت‌انگیز بپرسید؟ آیا زیبایی و تناسب‌اندام و لباس‌های کوتاه نقشی در جذّاب‌شدن کاراکترها فارغ از شخصیت آن‌ها دارد؟

ادامه متن

داستان اثر

«زن شگفت‌انگیز» داستان دختری است که در یک جزیره‌ی اسرارآمیز به نام آمازون بزرگ شده که همه‌ی آن‌ها مسئولیت محافظت از انسان‌ها در‌برابر خدای جنگ، یعنی اریس را دارند. دایانا همه‌ی تلاشش را می‌کند تا هرچه زودتر به یک جنگجوی قابل تبدیل شود.

وقتی در حین جنگ جهانی اول یک سرباز به نام استیو قصد فرار از دست آلمان‌ها را داشت اشتباهاً به جزیره‌ی آمازون‌ها می‌رسد و دایانا او را نجات می‌دهد. پس از درگیری آمازون‌ها با آلمانی‌هایی که به‌دنبال استیو آمده بودند، قصد کشتن استیو را هم دارند اما استیو درمورد جنگ به آن‌ها توضیحاتی می‌دهد و دایانا تلاش می‌کند با استیو از جزیره فرار کند تا به کمک انسان‌ها برود و جنگ را پایان بدهد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Patty Jenkins/ پتی جنکینز

نویسنده: Allan Heinberg /آلن هاینبرگ

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : mohammd hosein ebrahimi

۲۷ مهر ۱۴۰۰

مناسب سن 13 +
گزارش نظر

دایانا خیلی بد لباس میپوشه و من خیلی از این طرز لباس پوشیدن بدم میاد

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد زن شگفت‌انگیز

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>