• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی فیلم زنبور دار (The Beekeeper)

author-img

توسط : زهرا ملک‌ثابت ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

10584 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

یک مامور ویژه سابق بعد از مرگ دلخراش پیرزنی که همسایه محبوب او است در صدد انتقام و اجرای عدالت بر می‌آید. این اثر که محصول مشترک آمریکا و انگلستان است به دلیل خشونت بسیار بالا و به تبع آن دلهره آور بودن برای تماشا توسط افراد زیر 17 سال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

ژانر : اکشن مهیج دلهره آور

سال 2024 105 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم به مبارزه یک تنه یک فرد در برابر یک سیستم فاسد می‌پردازد. اما به دلیل توجیه اعمال خشونت بسیار بالا که نهایتا جزایی ندارد به هیچ عنوان الگوی مناسبی به عنوان یک قهرمان یا فردی عدالت خواه ارائه نمی‌دهد. اگر خواستید با فرزندان خود به تماشای این فیلم بنشینید  حتما توجه داشته باشید که این حجم از خشونت مناسب افراد زیر 17 سال نیست و در خصوص نوجوانان در سنین بالا تر نیز تبعاتی چون یادگیری و الگو پذیری در مورد صحنه های خشن و روح قانون گریز شخصیت اصلی ممکن است وجود داشته باشد. توصیه می‌کنیم در صورت تماشا حتما با فرزندان خود همراه شوید و آنان را در خصوص روح اصلی فیلم آگاه کنید.

                                                                                                                                          

خلاصه: تماشای این فیلم به علت خشونت بسیار بالا به افراد زیر 17سال توصیه نمی‌شود. توصیه می‌کنیم افراد بالا 15 سال نیز با نظارت والدین به تماشای این اثر بنشینند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

گفت و گو با فرزندان خود را می‌توانید با این سوالات شروع کنید: به نظر تو خانم پارکر چه گزینه‌هایی جز خودکشی داشت؟ به نظرت کاری جز این از او بر نمی‍‌آمد؟ به نظرت در نظر نگرفتن  قوانینی که انجام آن برای همه جامعه واجب است برای برای اجرای عدالت می‌تواند راهکار مناسبی باشد؟

به نظرت ماموران پلیس به تنهایی قادر به حال ماجرا نبودند؟

شخصیت مورد علاقه ات در فیلم کیست ؟

داستان اثر

بعد از این که خانم پارکر مهربان وخوش قلب فریب یک گروه هکری را خورده و تمام پول‌های خودش و خیریه ای که آن را اداره می‌کرد را از دست می‌دهد، دست به خود کشی می‌زند. آدام کلی مستاجر او که در ملکش به زنبور داری مشغول است اما در واقع قبلا عضو یک گروه در سازمان های امنیتی آمریکا بوده بعد از این که از قانون ناامید می‌شود تصمیم می‌گیرد تا انتقام خانم پارکر و دیگر قربانیان را بگیرد. او از طریق منابع خود محل شرکت مورد نظر را پیدا کرده و آن‌جا را به آتش می‌کشد ورونا دختر خانم پارکر که مامور ویژه اف.بی.آی است نیز در خصوص این پرونده کنجکاو می‌شود. و رفته رفته متوجه می‌شود کلی عضو یک گروه امنیتی مخفی است که حتی کنترل آن از دست سی.آی.ای نیز خارج است و تشکیل شده اند تا در مواقع لزوم از فساد جلوگیری کنند. کلر رفته رفته کل سیستم پشتیبان گروه هکری را پیدا کرده و به آتش زدن دفاتر آن‌ها می‌پردازد تا این که متوجه می‌شود پشت همه این دفترها و شرکت‌های تحلیل داده درک دنفورت پسر رئیس جمهور آمریکا است و او با همین روش پول کمپین انتخاباتی مادرش را نیز تامین کرده است . همزمان ورونا و همکارش نیز به این واقعیت پی برده اند و نایب رئیس اف.بی.آی گزارش می‌دهند. آن‌ها به محل خانه ساحلی رئیس جمهور می‌روند که هدف بعدی کلی است و درک نیز در آن‌جا مخفی شده. وقتی رییس جمهور متوجه کاری که درک کرده می‌شود تصمیم می‌گیرد حقیقت را برای کلی و مردم بازگو کند و فرزندش را تسلیم قانون نماید. درک نایب رئیس اف.بی.آی را می‌کشد و بعد از ورود کلی به اتاق محل اختفای شان، مادرش را گروگان می‌گیرد و او را تهدید به مرگ می‌کند که کلی او را می‌کشد و  رییس جمهور نجات می‌یابد و در اخر کلی به سمت اقیانوس فرار می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: David Ayer

نویسنده: Kurt Wimmer

نام تهیه کننده: Bill Block

نام بازیگران: Jason Statham / Emmy Raver-Lampman / Bobby Naderi

نام شخصیت‌ها: ادام کلی (زنبور دار) : یک مامور بازنشسته و عضو سابق گروه زنبورداران که پس از اتفاقی که باعث خودکشی پیرزن مهربانی که در همسایگی او زندگی می‌کند در صدد انتقام بر می‌آید. ورونا پارکر: دختر خانم پاکر که مامور ویژه اف بی آی است و بعد از خودکشی مادرش درگیر ماجرای انتقام کلی از عاملین این اتفاق می‌شود. اما او کاملا تابع قوانین است و معتقد است با رعایت قوانین باید به دنبال عدالت بود. درک دنفورت : جوان ثروتمندی که صاحب چندین شرکت بزرگ است که به استخراج اطلاعات و هک حساب‌های بانکی آن‌ها مشغول اند. او پسر رئیس جمهور است. والس وست وایلد: رئیس سابق سیا که اکنون به تامین امینت کمپانی دنفورت مشغول است.

کشور سازنده: امریکا و انگلستان

کمپانی سازنده: Miramax

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد زنبور دار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!