زنان کوچک

بررسی تخصصی فیلم LITTLE WOMEN

زنان کوچک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

خانوادۀ مارچ چهارفرزند دختر به‌نام جو، مگ، ایمی و بت دارند. هرکدام از این دخترها یک طرز فکر دارند و برای بهترکردن زندگی خود یک روش به‌کار می‌برند. جو دختر تحصیل‌کرده و مستقلی است و سعی می‌کند خواهرانش را تشویق کند تا به استعداد و علاقه‌شان بپردازند‌‌ و مستقل شوند.

سال 2019 ۱۳۵ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که جو و مگ می‌خواستند با لوری، پسر همسایه‌شان به گردش بروند، ایمی هم دوست داشت که با آن‌ها برود؛ زیرا او به لوری علاقه دارد و می‌خواهد زمان بیشتری با او باشد، اما لوری به جو علاقه دارد برای همین وقتی مگ و جو، ایمی را با خود نمی‌برند، او عصبانی می‌شود و نوشته‌های جو را آتش می‌زند. جو هم زمانی‌که متوجه می‌شود ایمی نوشته‌هایش را سوزانده است، عصبانی می‌شود و با هم درگیر می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در مجالس مهمانی، جشن عروسی و جشن کریسمس مشروب نوشیده می‌شود و در سکانسی خواهران مارچ در‌حال صحبت‌کردن باهم، پیپ‌ می‌کشند.

جزئیات
پیام مثبت

جو دختر مستقلی است و دوست دارد که او و خواهرانش در جایگاه موفقی قرار بگیرند، او مگ، ایمی و بت را تشویق می‌کند تا به درس‌خواندن ادامه دهند و در شغلی که دوست دارند فعالیت کنند. او دوست ندارد ازدواج کند و دوست دارد یک زن مستقل و موفق باشد و طرف‌دار برابری جنسیتی است؛ اما به مرور متوجه می‌شود که می‌توان در کنار تحصیلات و فعالیت اجتماعی ازدواج کرد و خوشبخت شد. مارمی، مادر جو، زن مهربانی است و در جشن کریسمس از فرزندانش می‌خواهد که غذاهایشان را با همسایۀ فقیرشان تقسیم کنند. هریک از خواهران جو سعی می‌کنند با همدلی با یکدیگر شرایط خوبی را برای خانواده مهیا کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

جو دختری است که دوست دارد به‌صورت مستقل زندگی کند و با پول‌درآوردن خانواده‌اش را حمایت کند. او مخالف ازدواج است و فکر می‌کند باید بین زنان و مردان برابری باشد و‌ زنان با ازدواج‌کردن بتوانند به کارهایی که علاقه دارند ادامه دهند و فقط محدود به کار در خانه نشوند. مگ، خواهر جو دختری است که بیشتر به زندگی با عشق و داشتن خانه و همسر علاقه‌مند است و ازدواج را محدودیت نمی‌داند. خواهر او ایمی هم با اینکه به پول و ثروت اهمیت می‌دهد و تلاش می‌کند تا نقاش ماهری شود، در‌نهایت ازدواج با مردی را که دوست دارد انتخاب می‌کند.

ادامه متن

از فرزندتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کند.

چرا ایمی و مگ مانند جو ادامه تحصیل ندادند و ازدواج کردند؟

آیا با نظر و تصمیمات جو موافق هستی؟ اگر نه، دلیل مخالفتت را بگو.

چرا در نهایت جو هم ازدواج کرد؟

خلاصه: آیا با نظر و تصمیمات جو موافق هستی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه