• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

زنان کوچک

بررسی تخصصی فیلم LITTLE WOMEN

زنان کوچک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

خانوادۀ مارچ چهارفرزند دختر به‌نام جو، مگ، ایمی و بت دارند. هرکدام از این دخترها یک طرز فکر دارند و برای بهترکردن زندگی خود یک روش به‌کار می‌برند. جو دختر تحصیل‌کرده و مستقلی است و سعی می‌کند خواهرانش را تشویق کند تا به استعداد و علاقه‌شان بپردازند‌‌ و مستقل شوند.

سال 2019 ۱۳۵ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که جو و مگ می‌خواستند با لوری، پسر همسایه‌شان به گردش بروند، ایمی هم دوست داشت که با آن‌ها برود؛ زیرا او به لوری علاقه دارد و می‌خواهد زمان بیشتری با او باشد، اما لوری به جو علاقه دارد برای همین وقتی مگ و جو، ایمی را با خود نمی‌برند، او عصبانی می‌شود و نوشته‌های جو را آتش می‌زند. جو هم زمانی‌که متوجه می‌شود ایمی نوشته‌هایش را سوزانده است، عصبانی می‌شود و با هم درگیر می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در مجالس مهمانی، جشن عروسی و جشن کریسمس مشروب نوشیده می‌شود و در سکانسی خواهران مارچ در‌حال صحبت‌کردن باهم، پیپ‌ می‌کشند.

جزئیات
پیام مثبت

جو دختر مستقلی است و دوست دارد که او و خواهرانش در جایگاه موفقی قرار بگیرند، او مگ، ایمی و بت را تشویق می‌کند تا به درس‌خواندن ادامه دهند و در شغلی که دوست دارند فعالیت کنند. او دوست ندارد ازدواج کند و دوست دارد یک زن مستقل و موفق باشد و طرف‌دار برابری جنسیتی است؛ اما به مرور متوجه می‌شود که می‌توان در کنار تحصیلات و فعالیت اجتماعی ازدواج کرد و خوشبخت شد. مارمی، مادر جو، زن مهربانی است و در جشن کریسمس از فرزندانش می‌خواهد که غذاهایشان را با همسایۀ فقیرشان تقسیم کنند. هریک از خواهران جو سعی می‌کنند با همدلی با یکدیگر شرایط خوبی را برای خانواده مهیا کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

جو دختری است که دوست دارد به‌صورت مستقل زندگی کند و با پول‌درآوردن خانواده‌اش را حمایت کند. او مخالف ازدواج است و فکر می‌کند باید بین زنان و مردان برابری باشد و‌ زنان با ازدواج‌کردن بتوانند به کارهایی که علاقه دارند ادامه دهند و فقط محدود به کار در خانه نشوند. مگ، خواهر جو دختری است که بیشتر به زندگی با عشق و داشتن خانه و همسر علاقه‌مند است و ازدواج را محدودیت نمی‌داند. خواهر او ایمی هم با اینکه به پول و ثروت اهمیت می‌دهد و تلاش می‌کند تا نقاش ماهری شود، در‌نهایت ازدواج با مردی را که دوست دارد انتخاب می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم زنان کوچک دربارۀ چهار ‌دختری است که هر‌کدام اهدافی در زندگی دارند و برای رسیدن به آن از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. جو با ازدواج و این طرز فکر که تنها کارِ زنان ازدواج است، مخالف است. او فکر می‌کند ازدواج مانع استقلال دختران می‌شود برای همین به خواهرانش می‌گوید که ازدواج نکنند و ادامه ‌تحصیل دهند. دربارۀ این طرز فکر و تصمیمات چهار‌ خواهر با فرزندتان صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند. با انجام نتیجه‌گیری بهتر می‌توانند دلیل تصمیمات شخصیت‌های فیلم را متوجه شوند.

مادر خانواده مارچ زن مهربانی است و رفتار او با دخترانش بسیار صمیمی است. او با دخترانش بسیار صحبت می‌کند، سعی می‌کند آن‌ها را در حل مشکلات کمک کند و زمانی‌که دخترانش تصمیمی می‌گیرند از آن‌ها حمایت ‌کند. دربارۀ نقش مادر خانواده با فرزندتان صحبت کنید.

مگ و ایمی دخترانی هستند که به زندگی با عشق علاقه دارند، ایمی دختری است که به ثروت و زندگی تجملاتی علاقه دارد؛ اما در‌نهایت با کسی ازدواج می‌کند که به او علاقه‌مند است. مگ هم با اینکه دوست دارد زندگی مرفهی داشته باشد؛ اما با کسی ازدواج می‌کند که زندگی و درآمد متوسطی دارد و به مگ علاقه دارد، در‌این‌باره با فرزندتان صحبت کنید.

خلاصه: دربارۀ این طرز فکر و تصمیمات چهار‌ خواهر با فرزندتان صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کند.

چرا ایمی و مگ مانند جو ادامه تحصیل ندادند و ازدواج کردند؟

آیا با نظر و تصمیمات جو موافق هستی؟ اگر نه، دلیل مخالفتت را بگو.

چرا در نهایت جو هم ازدواج کرد؟

خلاصه: آیا با نظر و تصمیمات جو موافق هستی؟

داستان فیلم

فیلم «زنان کوچک» دربارۀ زندگی چهار‌خواهر به‌نام جو، مگ، ایمی و بت است. پدر آن‌ها چند‌سالی است که به جنگ رفته و دور از خانواده است. مادر آن‌ها زن مهربان و اجتماعی است و به سربازان در جنگ کمک می‌کند. رفتار او با دخترانش مانند یک دوست است و زمانی‌که پدرشان در کنارشان نیست، از آن‌ها حمایت می‌کند. جو با ازدواج مخالف است و فکر می‌کند ازدواج مانع رسیدن به استقلال و اهدافش می‌شود. او همیشه به خواهرانش می‌گوید ادامه تحصیل بدهند و ازدواج نکنند؛ اما مگ به ازدواج و تشکیل خانواده علاقه دارد و ازدواج می‌کند. لوری پسری است که به جو علاقه دارد و خانوادۀ او و جو چند‌سال است با هم آشنا هستند، ایمی هم از زمانی‌که با لوری آشنا شد به او علاقه‌مند شد؛ اما چون لوری جو را دوست داشت به کسی چیزی نگفت‌، زمانی‌که لوری از جو خواستگاری می‌کند، جو می‌گوید به او علاقه‌ای ندارد و نمی‌خواهد ازدواج کند، برای همین لوری ناراحت می‌شود و به اروپا می‌رود. آنجا ایمی را می‌بیند؛ زیرا ایمی برای ادامۀ تحصیل به آنجا رفته است. لوری کم‌کم عاشق ایمی می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. جو‌ هم مدتی بعد با همکارش ازدواج می‌کند و داستان زندگی‌اش را می‌نویسد و چاپ می‌کند.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Greta Celeste Gerwig / گرتا سِلِست گِرویگ

نویسنده/ مترجم: Greta Celeste Gerwig / گرتا سِلِست گِرویگ

نام تهیه‌کننده: Denise Di Novi, Amy Pascal / دنیس دی نووی، ایمی پاسکال، رابین سویکرد، آرنان میلشان.

نام بازیگران:Saoirse Una Ronan, Emma Charlotte Duerre Watson, Florence Pugh,

 Scanlen, TIM thee Shalmay Eliza / سیرشا رونان، اما واتسون، فلورانس پو، الیزا اسکانلن، تیموتی شَلِمِی، مریل استریپ، ، لورا درن، کریس کوپر.

نام شخصیت‌ها:

جو: دختری که قصد ادامه تحصیل دارد و مخالف ازدواج است و از خواهرانش می‌خواهد تا آن‌ها نیز ادامه تحصیل دهند،

ایمی: خواهر کوچک‌تر جو، او به نقاشی علاقه دارد و برای ادامه تحصیل به اروپا می‌رود و با لوری ازدواج می‌کند، مگ: خواهر جو و ایمی، او بیشتر به ازدواج و تشکیل خانواده علاقه دارد و با بروک ازدواج می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: کلمبیا پیکچرز، پاسکال پیکچرز، سونی پیکچرز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه