• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم دزد عروسک‌ها

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

720 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +

«دزد عروسک‌ها»، فیلم تلوزیونیِ موزیکال در سال 1368 به کارگردانیِ «جمشید عظیمی‌نژاد» است. این اثر با به ‌نمایش درآوردن مصادیق کمی از ترس داستانِ دختر و پسرِ کوچکی را روایت می‌کند که برای کمک به پدر و مادرشان، بدونِ اطلاع آن‌ها به مرد غریبه‌ای اعتماد می‌کنند که در نهایت آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

 

ژانر : ترسناک کمدی موزیکال

سال 1368 75 دقیقه جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 18 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: ظاهر ترسناک شخصیت‌های اصلی داستان ممکن است برای بعضی از کودکان بسیار حساس و مضطرب‌کننده باشد. والدین می‌توانند از پیام‌های اصلی داستان برای گفت‌وگو و درونی‌ کردن رفتارهای درست و صحییح استفاده کنند. بهرام و لیلا کودکانی هستند که به‌عنوان شخصیت‌های اصلی داستان به‌واسطه احساس دغدغه و نگرانی که برای کمک به خانواده خود دارند حاضر می‌شوند از عزیزترین وسایل خود که عروسک‌هایشان باشد بگذرند و آن‌ها را بفروشند تا کمی از بارِ مشکلات خانواده‌شان کاسته شود. این تصمیم باعث می‌شود لیلا بدون اطلاع به والدینش به یک فرد غریبه اعتماد کند و عروسک‌هایش را به او دهد. این اعتماد خودسرانه، موجب نگرانی مادر و به خط افتادن خودش و برادرش می‌شود. درنتیجه این داستان فرصت مناسبی را برای والدین ایجاد می‌کند تا ضمن گفت‌گو در این‌باره با فرزندان خود، پیامد حاصل از اعتماد و بی‌اطلاع قرار دادن والدین را به فرزندانشان گوشزد کنند. خیلی خوب است که فرزندان نگران خانواده و درپی حل مشکلات باشند، اما بهتر است فرزندان در داخل خانواده و با مشورت یکدیگر اقدام به حل مشکل کنند. می‌توانید از فرزندتان بخواهید داستان را طور دیگری تعریف کند. مثلا اگر لیلا بجای عمل خودسرانه، مستقیم نگرانی‌اش را با مادر درمیان می‌گذاشت، داستان چگونه پیش می‌رفت؟

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر شما بچه‌ها برای کمک کردن به پدر و مادرشان چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟

تابحال چه کمک‌هایی به مامان یا بابای خودت کردی؟

ادامه متن

داستان اثر

بهرام و لیلا، خواهر و برادرِ مهربان و بامسئولیتی هستند که بعد از پی بردن به مشکلات پدرومادر خود برای خرید خانه جدید تصمیم گرفتند عروسک‌هایشان را که بسیار ارزشمند بود بفروشند تا کمی از بارِ مشکلات پدر و مادرشان کم شود. لیلا یک روز صبح بعد از شنیدنِ صدای نمکی بدونِ اطلاع به مادرش از خانه خارج می‌شود تا عروسک‌هایش را به نمکی بفروشد. او که به مادرش اطلاع نداده بود مورد حیله و دزدیِ «گنجو» که به‌دروغ خودش را به‌جای نمکی جا زده بود قرار می‌گیرد. نمکی بعد از گرفتن عروسک‌ها فرار می‌کند و لیلا و بهرام هم به دنبال او می‌دوند تا سر از خانه گنجو و مادرِ بدجنسش درمی‌آورند. حضور آن‌ها در خانه گنجو خظرات بسیاری برایشان به‌وجود می‌آورد. لیلا و بهرام توسط «خورخور» که خودش را به‌جای مادرِ گنجور جا زده بود زندانی می‌شوند اما آن‌ها موفق می‌شوند تا به کمک عروسک‌های متحرک خود درِ زندان را باز کنند. اما در نهایت خورخور آن‌ها را می‌بیند و اینبار آن‌ها در پشت دیوار خانه‌اش همراه با یک عنکبوتِ موذی حبس می‌کند. در همین مدت پلیس موفق می‌شود خانه دزدها را پیدا کند و بچه‌ها را نجات دهد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: جمشید عظیمی‌نژاد

نویسنده/ مترجم: جمشید عظیمی‌نژاد

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : فرشاد آدین

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

قثفیلم بسیار وحشتناک برای بچه های ردبخت دهه شصتی

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دزد عروسک‌ها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>