• امروز : 6 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم درب انتقال (The Portable Door)

author-img

توسط : مریم رضایی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

1759 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

فیلم سینمایی «درب انتقال»، فیلمی فانتزی ماجراجویی است که به کارآموزی پل در یک شرکت جادویی می‌پردازد. در این شرکت، با دسترسی به علایق مردم، آن‌ها را تغییر می‌دهند و مثلا کسی که از قهوه متنفر است را به آن علاقه‌مند می‌کنند. پل که این سرقت اطلاعاتی را تحمل نمی‌کند، با کمک همکارش سوفی، به مقابله با این شرکت برمی‌خیزد.

پل با روحیه فداکاری و خستگیناپذیری خود، الگویی مثبت است و در انتقال پیام مثبت به مخاطب، نقش به سزایی دارد.

ژانر : ماجراجویی

سال 2023 116 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده 4 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم فانتزی «درب انتقال»، درباره زندگی منحصربه‌فرد پسریست که با استخدام در شرکتی، پی به ویژگی عجیب و غریب خود می‌برد؛ او می‌تواند ذهن افراد را بخواند و دربی منحصربه‌فرد که انسان را به هرجایی می‌برد، پیدا کند. او با پیداکردن درب، می‌تواند به هرجایی سفر کند و در یکی از این سفرها، متوجه می‌شود که شرکت ولز، احساسات و علایق افراد را می‌دزدد و به نفع خود تغییر دهد. پل با اینکه می‌تواند با استفاده از این در، به هر مقصدی برود، اما ترجیح می‌دهد تا در شرکت بماند و از حقایق پرده‌برداری کند. او با این کار، الگوی مثبتی از خود می‌سازد و به ما می‌آموزد که امضای ندانسته یک قرارداد، می‌تواند دردسرهای زیادی بیافریند. خشونت و ترس موجود در فیلم، فانتزی بوده و تاثیرگذاری زیادی ندارند. خلاصه: درباره پیام و الگوی مثبت فیلم که درباره حقیقت طلبی است، با یکدیگر صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا پائول با اینکه می‌توانست با استفاده از درب انتقال، به خواسته‌هایش برسد، به سوفی کمک کرد؟ دلیل اینکه سوفی به دردسر افتاد چه بود؟ اگر سوفی پیش از امضای قرارداد، آن را مطالعه کرده‌بود، باز هم به دردسر می‌افتاد؟ درباره از خودگذشتگی پل با یکدیگر صحبت کنید.

خلاصه: درباره دردسر سوفی و راه‌های جلوگیری از آن، با یکدیگر صحبت کنید.

داستان اثر

پائول، که به دنبال شغلی میگردد تا خانهاش را از دست ندهد، برای آزمون باریستایی میرود، اما با نیرنگی، وارد شرکت ولز و شرکا شده و در آنجا مشغول به کار میشود. او در آنجا با دختری به نام سوفی آشنا میشود که به دنبال پیشرفت و ترفیع شغلیست، برای همین ندانسته روحش را به ولز میفروشد. شغل پائول پیداکردن دربی مخفیست که متعلق به ولز بوده و گمشده است. پل با پیداکردن درب مخفی متوجه میشود که شرکت ولز، سلیقه و علایق شخصی مشتریانش را عوض میکند تا آنها بتوانند از محصولی که به آنها پیشنهاد میشود، بیشترین استفاده را ببرند و به نوعی به نفع فروشنده است.

جزئیات اثر

کارگردان: Jeffry Walker نویسنده:Tom Holt- Leon Ford   نام تهیه کننده: Brian Beakmann نام بازیگران: Christoph Waltz- Patrik Gibson- Sophie Wilde- Sam Neill نام شخصیت‌ها: پائول: پسری دانشجو که در جستوجوی کار، به طور اتفاقی به دفتر آقای ولز کشیده میشود و از ویژگیهای منجصربهفرد خود آگاه میشود. سوفی: دختری جویای کار که به دفتر آقای ولز کشیده میشود، او به خاطر علاقهاش به پیشرفت، ندانسته برگههای تعهدنامه را امضا میکند و روح و علایقش را به کارخانه ولز میفروشد. آقای ولز: صاحب شرکتی که به مشتریان خود خدماتی خاص میدهد. آنها در شرکتشان، علایق افراد را تغییر داده و همسو با مشتریان میکنند تا آنها بتوانند به راحتی محصولاتشان را به فروش برسانند.  کشور سازنده: استرالیا کمپانی سازنده: Sky Orginal

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد درب انتقال

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!