• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم دختر پادشاه (The King's Daughter)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

880 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دختر پادشاه» فیلمی در ژانر فانتزی داستانی تخیلی از لویی چهاردهم را روایت می‌کند. او برای به دست آوردن جاودانگی یک پری دریایی را زندانی می‌کند که در ادامه منجر به متشنج‌شدن روابط خود با دخترش ماری جوزف می‌شود. این فیلم خشونت نسبتا پایینی دارد.

ژانر : فانتزی

سال 2022 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 14 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم سینمایی «دختر پادشاه» بر اساس رمان فانتزی تاریخی ماه و خورشید به نویسندگی «اوندا ان مک اینتایر» ساخته شده است. داستان فیلم همانند رمان، حول زندگی لویی چهاردهم و تلاش او برای به دست آوردن جاودانگی می‌چرخد. بیشتر حوادث فیلم داخل قصر اتفاق می‌افتد و در این میان زندگی مجلل و اشرافی زنان و مردان قصر نیز نشان داده می‌شود. این ویژگی ممکن است فرزندان شما به‌خصوص دختران را نسبت به مصرف‌گرایی علاقه‌مند سازد.

در این فیلم شخصیت‌های منتسب به دین مسیحیت، یا راهبه‌هایی با رفتاری بسیار خشک هستند و یا فردی مثل پدر روحانی که شخصیت مبهمی دارد. در یک صحنه پادشاه گناهان خود را نزد پدر روحانی اعتراف می‌کند، این اعتراف او به گونه‌ای است که نه تنها هیچ احساس پشیمانی در رفتار او وجود ندارد، بلکه با صحبت‌های طنزی که بین این دو نفر رد و بدل می‌شود، بیشتر این گناه عادی جلوه می‌کند. بهتر است والدین این مسئله را در ذهن فرزند خود پررنگ جلوه دهند تا برای او امری طنزآمیز و عادی قلمداد نشود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا در این فیلم جاودانگی به عنوان یک حرکت نفرین‌شده معرفی شده است؟

چرا در بیشتر فیلم‌های تخیلی، انسان‌ها به دنبال یافتن راهی برای زندگی همیشگی در این دنیا هستند؟

ادامه متن

داستان اثر

دختری جوان به نام ماری جوزف در یکی از صومعه‌های فرانسه زندگی می‌کند، اما میانه‌ی خوبی با قوانین سخت و خشک صومعه ندارد. از طرف دیگر پادشاه فرانسه به تازگی از جنگ برمی‌گردد، اما هنگام سخنرانی برای مردم ترور می‌شود. پزشک به پادشاه می‌گوید بریدن قلب یک پری دریایی هنگام ماه‌گرفتگی می‌تواند به او جاودانگی بدهد. کاپیتان ایو دلاکروا به دستور پادشاه مامور یافتن پری‌دریایی می‌شود. کاپیتان ایو و خدمه‌اش موفق می‌شوند یک پری‌دریایی مادّه صید ‌کنند و به مکانی زیرزمینی داخل قصر انتقال ‌دهند. از سویی پدر لاشیز که یکی از همراهان نزدیک پادشاه است، با این کار (جاودانگی) مخالفت می‌کند. او در همین راستا ماری جوزف، دختر پادشاه را به قصر برمی‌گرداند تا شاید جلوی خواسته‌ی شاه را بگیرد.

ماری جوزف به قصر برمی‌گردد ولی کسی نمی‌داند او دختر پادشاه است. ماری به مکان نگهداری پری دریایی می‌رود و به تدریج با کاپیتان ایو و پری دریایی صمیمی می‌شود. وقتی ماری از قصد پدرش برای کشتن پری دریایی و رسیدن به جاودانگی مطلع می‌شود به همراه ایو نقشه‌ی فرار پری دریایی را می‌کشند و درنهایت او را نجات می‌دهند. البته در لحظات آخر، پادشاه به خاطر جان دخترش از خیر جاودانگی می‌گذرد.

جزئیات اثر

کارگردان:

 Sean McNamara/ شان مک نامارا

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : مهسا خاکپور

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

خیلی کار ضعیف و طولانی بود. ریتم کندی داشت و حتی جلوه های ویژه اش هم به نظر قدیمی می اومد اما شجاعت و سارت دختر در خودش بودن عاری از تعصبات مذهبی یا اجبار های خانوادگی و فرهنگی و اجتماعی قابل تحسین بود .

بزرگسال

توسط : حسین نامنی

۶ فروردین ۱۴۰۱

مناسب سن 16 +

سلام نه اینکه بخوام بگم بد بود و به درد نخور ولی فیلم های خیلی بهتری برای صرف کردن 1 ساعت 34 دقیقه و 2 ثانبه آدم هست که خیلی مفیدتر و با محتواتر و جذابتره درکل پیشنهاد نمیکنم اونم برای نسل جدید مث خودم بیشتر به درد دهه 60 و 50 میخوره ممنونم ازتون

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دختر پادشاه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>