• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم دامبو (Dumbo)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم داستان یک خانواده را دنبال می‌کند که در یک سیرک مشغول به کار هستند و مواجه با یک بچه فیل عجیب که گوش‌های بسیار بزرگ دارد باعث می‌شود تا زندگی آن‌ها دچار دگرگونی شود.

سال 2019 105 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم دامبو، بازسازی انیمیشنی با همین نام در سال 1941 میلادی است. والدین لازم است بدانند در این فیلم، صحنه هایی ناراحت کننده از حیوان آزاری نسبت به دامبو، شخصیت اصلی فیلم و مادرش، جامبو اتفاق می افتد. جدا کردن فیل مادر از فیل فرزند، اتفاقی ناراحت کننده است. همچنین در این فیلم، علاوه بر جدایی دامبو از مادرش، میلی و جو نیز، بر اثر فوت مادرشان، احساس تنهایی شدیدی میکنند. چند صحنه درگیری و مشت و لگد که در آن هولت، یکی از شخصیت های محوری فیلم، حضور دارد، صحنه های دلهره آوری مثل نمایش مار و موجودات خزنده، حیوانات وحشی و سقوط از ارتفاع نیز در فیلم به چشم میخورد. کودکان ممکن است با دیدن این صحنه ها دچار اضطراب شوند. والدین نباید این هیجانات را ناچیز حساب کنند و بهتر است درباره آنها با فرزندانشان صحبت کنند. همچنین چند مورد ناسزای خفیف، عمدتا از طرف وندویر، شخصیت منفی داستان، و صحنه هایی از کولت و زنان دیگر، با پوشش نامناسب و چند صحنه بوسه زن و مرد نیز در این فیلم وجود دارد. والدین میتوانند با صحبت درباره دامبو که علیرغم تفاوت ظاهری، قادر بود کاری بزرگ انجام دهد و توجه همگان را به خود جلب کند، به کودکان خود اهمیت تفاوت های فردی و نحوه استفاده کردن از آنها را بیاموزند.

خلاصه:در این فیلم، صحنه هایی ناراحت کننده از حیوان آزاری نسبت به دامبو، شخصیت اصلی فیلم و مادرش، جامبو اتفاق می افتد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

احترام به تفاوت های فردی در فیلم دامبو چرا اهمیت دارد و با واقعیت چگونه پیوند میخورد؟

در این فیلم، دو نوع خشونت به چشم میخورد. خشونت های روانی، نظیر جدایی مادر از کودک و خشونت های فیزیکی مثل صحنه های زد و خورد. از فرزندتان بپرسید کدام یک او را بیشتر ناراحت میکند؟

ادامه متن

داستان اثر

هولت، پدر خانواده‌ای 4 نفره است که تازه از جنگ برگشته. او پیش از جنگ، ستاره سیرک بوده است و حالا، بعد از جنگ، در حالی که یک دستش را از دست داده، باید از فیل سیرک محافظت کند. هولت، همچنین متوجه میشود که همسرش نیز فوت کرده است و جو و میلی، پسر و دخترش، این سالها رنجهای زیادی کشیده اند. در یکی از روزها، هولت و فرزندانش متوجه میشوند که فیل، صاحب فرزندی عجیب شده است؛ بچه‌فیلی که گوشهایش بیش از حد بزرگ است. یک روز در میانه یکی از نمایش های سیرک، مردم پس از دیدن بچه فیلم عجیب، او را مسخره میکنند. مادر فیل عصبانی شده و سیرک را به هم میریزد که منجر به کشته شدن یک نفر میشود.

مکس، صاحب سیرک، با عصبانیت، فیل مادر را به کسی که آن را از او خریده بود برمیگرداند و بچه فیل که بچه ها او را دامبو صدا میزنند، تنها میشود. میلی و جو متوجه میشوند که بچه فیل با استفاده از گوشهایش میتواند پرواز کند. مکس مدیچی از این قابلیت دامبو استفاده میکند و سیرکش را معروف میکند تا اینکه یک روز، وندویر، صاحب سیرکی بزرگ، دامبو و سیرک مدیچی را میخرد تا کولت، همسرش، با سوار شدن بر روی دامبو، نمایشی تازه در سیرک خودشان انجام دهد. در میانه اجرا، دامبو با صدای فیل دیگری، صحنه را ترک میکند و به سمت باغ وحش وندویر پرواز میکند. بچه ها با دنبال کردن او متوجه میشوند که مادر دامبو در باغ وحش وندویر زندانی است. وندویر تصمیم میگیرد مادر دامبو را از آنجا دور کند. او همچنین بقیه اعضای سیرک مدیچی را نیز اخراج میکند. بچه ها، هولت، کولت، مکس و بقیه اعضای سیرک تصمیم میگیرند با فراری دادن دامبو و مادرش از مجموعه وندویر، خودشان نیز فرار کنند. نهایتا در روز اجرا، نقشه فرار عملی میشود و کولت، همسر وندویر نیز با آنها فرار میکند و سیرک مدیچی، بار دیگر افتتاح میشود و دامبو و مادرش نیز به زادگاهشان باز میگردند.

جزئیات اثر

ژانر اثر:فانتزی

کارگردان: تیم برتون

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد دامبو

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>