• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم داستان عامه پسند (Pulp fiction)

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

جولز و وینسنت از کارمندان مارسلو والاس هستند و برای انجام کار‌های رئیسشان مجبور می‌شوند انسان‌های دیگر را بکشند. این فیلم آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» ساخته شده است و برنده نخل طلای جشنواره کن در سال 1994 و نامزد دریافت هفت جایزه اسکار است. فیلم در کنار شهرت و موفقیت‌های بسیاری که دارد، خشونت و ناهنجاری بالایی مانند قتل‌‌ و تجاوز را به صورت فجیع و واضح به نمایش گذاشته است به همین خاطر تماشای آن برای رده سنی زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

سال 1994 154 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم عامه پسند به چند ناهنجاری پرداخته است. یکی از آن‌ها استفاده از مواد مخدر و عواقب آن یا استفاده از اسلحه است. شخصیت های فیلم تنها راه دفاع از خود و رسیدن به موفقیت را استفاده از اسلحه و صدمه زدن به دیگران می‌دانند. آن‌ها به راحتی انسان‌های دیگر را می‌کشند بدون آن که احساس پشیمانی کنند. درباره اعمال خشونت و عواقب استفاده بی‌رویه و نادرست از اسلحه  با فرزندان خود صحبت کنید. همچنین این فیلم دارای خشونت بالا و ناهنجاری‌هایی مانند تجاوز و رابطه جنسی است که تماشای آن برای رده سنی زیر ۱۸ سال مناسب نمی‌باشد.

خلاصه: درباره اعمال خشونت و عواقب استفاده بی‌رویه و نادرست از اسلحه با فرزندان خود صحبت کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا تصمیمی‌که جولز گرفت درست بود؟

اگر جای بوتچ بودید مارسلو را نجات می‌دادید؟

ادامه متن

داستان اثر

شخصیتی به نام مارسلو والاس مردی ثروتمند است و کارمندان زیادی دارد. جولز و وینسنت از کارمندان او هستند و یک روز به خانه سارقین می‌روند تا کیفی که برای مارسلو است را از آن‌ها بگیرند. جولز و وینسنت بعد از گرفتن کیف یکی از سارقینی که سیاه‌پوست بوده است را با خود می‌برند اما در راه وینسنت اسلحه از دستش در می‌رود و او را می‌کشد. جولز پیشنهاد می‌دهد که به خانه دوستش، جبمی، برود تا مشکل یک ماشین خونی و یک جنازه را حل کنند. وقتی به آنجا می‌رسند جیمی به آن‌ها می‌گوید همسر او تا یک ساعت دیگر می‌آید و می‌خواهد که او جنازه را نبیند. جولز از مارسلو کمک می‌خواهد تا جنازه را تا یک ساعت دیگر از خانه او بیرون ببرند. مارسلو به وینسون زنگ می‌زنند و از او می‌خواهد تا به جولز کمک کند. آن‌ها بعد از یک ساعت موفق می‌شوند ماشین را تمیز کنند و از خانه خارج شوند. جولز و وینسنت به رستوران می‌روند تا صبحانه بخورند اما آنجا یک زوج تصمیم می‌گیرند دزدی کنند و کیف پول‌های مردم را جمع کنند. زمانی که پومپ می‌خواهد کیف پول‌ها را جمع کند از جولز می‌خواهد کیف مارسلو را هم به او بدهد اما او مخالفت می‌کند و اسلحه‌اش را در می‌آورد و با پومپ توافق می‌کند که بگذارد برود و او هم پول کیف پولش را بردارد. بوتچ یک بوکسور است که قبل از مسابقه با مارسلو قرار می‌گذارد آن بازی را ببازد اما او زیر قولش می‌زند و حریفش را می‌کشد. او بعد از مسابقه با نامزدش قرار می‌گذارند تا فرار کنند، زمانی که می‌خواستند وسایلشان را جمع کنند او متوجه می‌شود که ساعتی که پدرش به او داده بوده است را از خانه نیاورده اند برای همین تصمیم می‌گیرد که به خانه برود و آن ساعت را بردارد. وقتی وارد خانه می‌شود متوجه می‌شود که وینسنت در خانه است و به همین خاطر او را می‌کشد و بیرون می‌رود. در راه ناگهان مارسلو را می‌بیند. مارسلو او را تعقیب می‌کند و در یک مغازه بوتچ را پیدا می‌کند. صاحب مغازه آن‌ها را زندانی می‌کند اما بوتچ سعی می‌کند خودش را نجات دهد و موقع فرار تصمیم می‌گیرد که به مارسلو هم کمک کند و مارسلو هم به خاطر کمک‌های بوتچ او را می‌بخشد.

جزئیات اثر

کارگردان: Quentin Tarantino

نویسنده: Quentin Tarantino

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد داستان عامه پسند

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>