داستان ازدواج

بررسی تخصصی فیلم Marriage Story

داستان ازدواج

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان ازدواج» داستانی از پروسه طلاق یک زوج جوان و فرازونشیب‌هایی را که آن‌ها طی می‌کنند تا مشخص شود چه کسی وظیفه نگهداری از فرزندشان را برعهده می‌گیرد، روایت می‌کند. هرکدام از آن‌ها می‌خواهند با رفتار دوستانه این مسئله را پیش ببرند؛ اما با ورود وکیل‌ها، این پروسه از حالت دوستانه خارج می‌شود و «چارلی» و «نیکول» هم وارد لجبازی می‌شوند و هرکدام گویا فقط می‌خواهد برنده‌ی ماجرا باشد. البته درنهایت ماجرا را مسالمت‌آمیز به پایان می‌رسانند.

سال 2019 121 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

«نیکول» و «چارلی» یکدیگر را تحقیر می‌کنند و به هم ناسزا می‌گویند. حتی «چارلی» برای «نیکول» آرزوی مرگ می‌کند؛ اما تمام اینها از سر عصبانیت است و چندلحظه بعد هردو از حرف‌هایشان پشیمان می‌شوند.

جزئیات
ترس

به‌طور کلی جدایی والدین، حس ترس و اضطراب را در کودک ایجاد می‌کند؛ اما «چارلی» و «نیکول» نهایت سعی خود را کردند تا پسرشان، «هنری»، از این ماجرا آسیبی نبیند و تاجایی‌که می‌توانند او را از مسائل خودشان دور نگه دارند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

: یکی از دلایلی که «نیکول» می‌خواهد از «چارلی» جدا شود، این است که فهمیده است «چارلی» در زمانی‌که باهم زندگی می‌کردند، به او خیانت کرده و با زن دیگری در ارتباط بوده است. درجایی دیگر هم می‌بینیم «نیکول» به‌خاطر ناراحتی و عصبانیت زیادش الکل می‌نوشد. «چارلی» هم به این موضوع که «نیکول» زیاد الکل می‌نوشد، اشاره می‌کند. شخصیت‌های اصلی سیگار می‌کشند. در نسخه‌ی اصلی فیلم، میزان نا‌هنجاری اجتماعی بالا‌تر است، مکالمات و اصطلاحات جنسی ردوبدل می‌شود و نا‌سزا‌های زیادی به زبان شخصیت‌های اصلی می‌آید. در لینک مورد اعتماد کدومو این موارد اخیر تا حد زیادی حذف شده است.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

«نیکول» و «چارلی» هردو درباره‌ی یکدیگر منصف هستند. آن‌ها نقاط مثبت یکدیگر را می‌بینند. زمانی‌که آن‌ها باهم زندگی می‌کنند، بسیار به خانواده‌شان اهمیت می‌دهند و هردو وظایفشان را به‌عنوان مادر و پدر به‌طور کامل انجام می‌دهند. آن‌ها سعی می‌کنند فرزندشان را وارد مسئله طلاقشان نکنند تا او آسیبی نبیند. خودشان نیز با این حال که درحال جداشدن از یکدیگر هستند، سعی می‌کنند به یکدیگر احترام بگذارند. دلیل اصلی طلاق از طرف «نیکول» دیده‌نشدن شخصیت، علایق و عقایدش توسط «چارلی» است. با اینکه هرکدام سعی دارند با یکدیگر با احترام برخورد کنند؛ اما گاهی از سر لجبازی با هم جروبحث می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

«نیکول» گاهی از کوره درمی‌رود و با پسرش تند حرف می‌زند؛ اما با این حال او اکثر اوقات سعی می‌کند مهربان باشد و برای پسرش مادری خوب باشد. او سعی می‌کند بعد از جدایی‌اش به‌عنوان فردی مستقل و موفق شناخته شود.

درباره‌ی تصمیماتی که «چارلی» و «نیکول» در زمان‌های مختلف می‌گیرند، با فرزندتان صحبت کنید.

آیا می‌شد داستان به نوع دیگری تمام شود؟

آیا آن‌ها موفق شدند پدر و مادر خوبی برای «هنری» باشند؟

می‌توانید با فرزندان نوجوان خود درباره‌ی طلاق و تأثیری که بر زندگی افراد می‌گذارد و بازنمایی آن در فیلم‌های سینمایی، صحبت کنید.

طلاق چه تأثیری روی بچه‌ها یا والدین می‌گذارد؟

آیا بعد از طلاق هم می‌توان مثل یک خانواده زندگی کرد؟

از فرزند خود بپرسید آیا با چارلی، نیکول یا هنری احساس همدلی می‌کند؟ از او بخواهید احساسش را بیان کند.

خلاصه: از فرزندان خود بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه