خوب، بد، جلف ۲

بررسی تخصصی فیلم

خوب، بد، جلف ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک تیم جاسوسی تحت عنوان گروه فیلم‌سازی وارد ایران می‌شوند و در تلاش هستند تا محموله‌ای از کیک زرد را بدزدند. این فیلم دارای صحنه‌های متعددی از نگاه جنسی به زنان، شوخی و مکالمات جنسی و هم‌چنین تمسخر، دروغ‌گویی و تحقیر است.

سال 1398 107 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی مانند تیراندازی و خون‌ریزی به‌صورت فانتزی و کمدی به‌نمایش در‌آمده است. هنگامی‌که فربد به همراه گروهش و پژمان و سام وارد باغ لواسان می‌شوند، میان آن‌ها و گروه موسوم به طالبان تیراندازی رخ داده و صحنه‌هایی از خون‌ریزی دیده می‌شود. هم‌چنین صحنه‌های متعددی از تمسخر، توهین و تحقیر در فیلم مشاهده می‌شود. علاوه بر این نگاه‌های جنسی و وجود سوءتفاهم‌هایی از این دست به کرات در فیلم وجود دارد. سام و پژمان نسبت به دختر دکتر، نگاه جنسی دارند و مدام سعی می‌کنند با او ارتباط برقرار کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ممکن است صحنه‌های تیراندازی و خون‌ریزی مشاهده‌شده در این فیلم ترسناک باشد. در صحنه‌ای از فیلم یکی از اعضای طالبان با بدنی خون‌آلود روی زمین افتاده است. اعضای گروه طالبان با تیراندازی‌های مداوم و خون‌ریزی به‌صورت واضح، کشته می‌شوند؛ اما این محصول در نمای کلی ترسناک ‌به‌نظر نمی‌رسد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نگاه جنسی به زنان، توهین، تحقیر، فریب یکدیگر، تمسخر، دور‌زدن قانون و استفاده از الفاظ دوپهلو نمونه‌هایی از ناهنجاری‌های این محصول است. سام و پژمان نسبت به زنان نگاه کاملاً جنسی دارند، آن‌ها یکدیگر را مدام مسخره و تحقیر می‌کنند. در صحنه‌هایی از فیلم به‌صورت واضح شخصیت‌ها دروغ می‌گویند و سعی در فریب یکدیگر دارند. هم‌چنین دور‌زدن قانون به‌واسطۀ حضور سام درخشانی و پژمان جمشیدی از راه‌کارهای تیم جاسوسی است.

ادامه متن

دلیل اختلاف سام و پژمان چیست؟

در تماشای این فیلم جایی هست که سؤال مهمی برایت ایجاد شده باشد؟

رفتارهای سام و پژمان تا چه حد صحیح است؟

آیا رفتارهای زنان و مردان در این فیلم عادی است؟ چرا؟

دلیل تلاش کشورهایی مانند آمریکا برای ایجاد مشکل در تأسیسات هسته‌ای کشور ما چیست؟

این سؤالات کمک می‌کند تا ابهامات فرزند شما تا حدی برایتان مشخص شود. شما می‌توانید این ابهامات را شناسایی و برای حل آن بسته به روحیات فرزندتان تصمیم بگیرید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه