• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

خوب، بد، جلف ۲

بررسی تخصصی فیلم

خوب، بد، جلف ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک تیم جاسوسی تحت عنوان گروه فیلم‌سازی وارد ایران می‌شوند و در تلاش هستند تا محموله‌ای از کیک زرد را بدزدند. این فیلم دارای صحنه‌های متعددی از نگاه جنسی به زنان، شوخی و مکالمات جنسی و هم‌چنین تمسخر، دروغ‌گویی و تحقیر است.

سال 1398 107 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی مانند تیراندازی و خون‌ریزی به‌صورت فانتزی و کمدی به‌نمایش در‌آمده است. هنگامی‌که فربد به همراه گروهش و پژمان و سام وارد باغ لواسان می‌شوند، میان آن‌ها و گروه موسوم به طالبان تیراندازی رخ داده و صحنه‌هایی از خون‌ریزی دیده می‌شود. هم‌چنین صحنه‌های متعددی از تمسخر، توهین و تحقیر در فیلم مشاهده می‌شود. علاوه بر این نگاه‌های جنسی و وجود سوءتفاهم‌هایی از این دست به کرات در فیلم وجود دارد. سام و پژمان نسبت به دختر دکتر، نگاه جنسی دارند و مدام سعی می‌کنند با او ارتباط برقرار کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ممکن است صحنه‌های تیراندازی و خون‌ریزی مشاهده‌شده در این فیلم ترسناک باشد. در صحنه‌ای از فیلم یکی از اعضای طالبان با بدنی خون‌آلود روی زمین افتاده است. اعضای گروه طالبان با تیراندازی‌های مداوم و خون‌ریزی به‌صورت واضح، کشته می‌شوند؛ اما این محصول در نمای کلی ترسناک ‌به‌نظر نمی‌رسد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نگاه جنسی به زنان، توهین، تحقیر، فریب یکدیگر، تمسخر، دور‌زدن قانون و استفاده از الفاظ دوپهلو نمونه‌هایی از ناهنجاری‌های این محصول است. سام و پژمان نسبت به زنان نگاه کاملاً جنسی دارند، آن‌ها یکدیگر را مدام مسخره و تحقیر می‌کنند. در صحنه‌هایی از فیلم به‌صورت واضح شخصیت‌ها دروغ می‌گویند و سعی در فریب یکدیگر دارند. هم‌چنین دور‌زدن قانون به‌واسطۀ حضور سام درخشانی و پژمان جمشیدی از راه‌کارهای تیم جاسوسی است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

در طول تماشای این محصول، ممکن است فرزند نوجوان شما متوجه بعضی از رفتارها و مکالمات نشود. این رفتارها و مکالمات اشاره‌های کاملاً جنسی داشته که در تعداد زیادی از سکانس‌ها به‌صورت واضح دیده می‌شود. ممکن است با درک این مکالمات فرزند شما دچار سؤالات و ابهاماتی شود و در بعضی موارد این مکالمات را به‌صورت کاملاً فانتزی برای خود تصور کند.

شخصیت‌های سام و پژمان ممکن است برای فرزندان شما جذابیت‌هایی داشته باشند. رفتارهای طنزآمیز و عجیب آن‌ها باعث خنده خواهد شد؛ اما باید درنظر داشته باشید که تأثیرگذاری رفتارهایی که از این دو‌نفر به‌صورت طنز سر می‌زند بسیار زیاد است.

این دو‌نفر به‌صورت عادی یکدیگر را تحقیر می‌کنند و به‌راحتی دروغ می‌گویند. لازم است از فرزندان خود راه‌کارهایی بخواهید که می‌تواند جایگزین رفتارهای برتری‌جویانۀ سام و پژمان باشد.

هم‌چنین اطلاعات تاریخی و سیاسی مانند حضور نازی‌ها در ایران برای ساخت بمب اتم، یا نابودی داعش توسط آمریکا در این محصول تنها برای خلق داستان استفاده شده است و هیچ مبنایی ندارد، پس بهتر است فرزند خود را از این موضوع آگاه کنید.

اشاره به تأسیسات هسته‌ای در ایران و تلاش دشمنان برای ایجاد اختلال در این تأسیسات فرصت مناسبی است تا فرزند شما به مطالعه و تحقیق در این زمینه روی بیاورد.

خلاصه: مکالمات و رفتارهایی با اشارات جنسی ممکن است سؤالات و بعضاً تصوراتی را برای نوجوانان ایجاد کند. رفتارهای طنزآمیز سام و پژمان تأثیرات بیشتری روی فرزندان شما خواهد داشت.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دلیل اختلاف سام و پژمان چیست؟

در تماشای این فیلم جایی هست که سؤال مهمی برایت ایجاد شده باشد؟

رفتارهای سام و پژمان تا چه حد صحیح است؟

آیا رفتارهای زنان و مردان در این فیلم عادی است؟ چرا؟

دلیل تلاش کشورهایی مانند آمریکا برای ایجاد مشکل در تأسیسات هسته‌ای کشور ما چیست؟

این سؤالات کمک می‌کند تا ابهامات فرزند شما تا حدی برایتان مشخص شود. شما می‌توانید این ابهامات را شناسایی و برای حل آن بسته به روحیات فرزندتان تصمیم بگیرید.

داستان فیلم

یک گروه آمریکایی تحت عنوان گروه «فیلم‌سازی» در تلاش است تا میزان زیادی «کیک زرد» را بدزدد. «سام درخشانی» و «پژمان جمشیدی» برای بازی در این فیلم ساختگی انتخاب می‌شوند. آن‌ها با «فربد مولیان» و دکتر و دخترش همراه می‌شوند. اختلافاتی میان مولیان، سام و پژمان وجود دارد که بیش از همه مربوط به سادگی و رفتارهای عجیب سام و پژمان می‌شود. محمولۀ کیک زرد توسط «طالبان» دزدیده می‌شود و این گروه مجبور است تا به مقرِّ آن‌ها در «لواسان» برود. آن‌ها وارد باغ لواسان شده و با طالبان درگیر می‌شوند. در این صحنه‌ها تیراندازی و خون‌ریزی دیده می‌شود.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: پیمان قاسم‌خانی

نویسنده/ مترجم: پیمان قاسم‌خانی

نام تهیه‌کننده: محسن چگینی

نام بازیگران: پژمان جمشیدی، سام درخشانی، حامد کمیلی، ریحانه پارسا، فرهاد آییش، گوهر خیراندیش، علی اوجی.

نام شخصیت‌ها:

پژمان جمشیدی: بازیگری که در طول فیلم برای انجام یک پروژۀ امنیتی از او سوءاستفاده می‌شود،

سام درخشانی: بازیگری که در طول فیلم برای انجام یک پروژۀ امنیتی از او سوءاستفاده می‌شود. قرار است او با دختری که فامیلی‌اش «صاحبان صنایع» است ازدواج کند. این دختر برای سام شرط گذاشته است که یا باید بازیگری را انتخاب کند، یا او را. سام در نهایت بازیگری را انتخاب کرده و تمام وسایل لاکچری هدیه‌گرفته‌شده را پس می‌دهد.

فربد مولیان: جاسوسی که در جایگاه یک کارگردان سعی می‌کند به اهدافش برسد.

کشور سازنده: ایران

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه