• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

خرخون

بررسی تخصصی فیلم BOOK SMART

خرخون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دو دانش‌آموز درس‌خوان به‌نام مالی و امی بعد از اینکه متوجه می‌شوند هم‌کلاسی‌های تنبل کلاس که همیشه در حال تفریح بودند، در دانشگاه‌های خوب قبول شده‌اند تصمیم می‌گیرند روز آخر مدرسه، به مهمانی هم‌کلاسی‌شان بروند و خوش بگذرانند.

سال 2019 105 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

وقتی مالی و امی به مهمانی می‌روند، دانش‌آموزان در مهمانی از مواد مخدر مثل گل استفاده می‌کنند و مشروب می‌خورند. مالی در صحنه‌هایی که عصبی می‌شود از الفاظ رکیک استفاده می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

مالی بعد از باخبر‌شدن از قبولی هم‌کلاسی‌هایش متوجه می‌شود که اشتباه کرده ‌است و باید در کنار درس‌خواندن تفریح هم می‌کرد. او زمانی‌که به مربی‌شان زنگ می‌زند تا آن‌ها را به مهمانی ببرد، مربی‌شان آن‌ها را تشویق می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که تصمیم درستی گرفته‌اند و باید در آن سن تفریح هم بکنند. مالی و امی دوستان صمیمی هستند و به همدیگر کمک می‌کنند تا به خواسته‌هایشان برسند، آن‌ها با اینکه با‌هم دعوا می‌کنند؛ ولی باز‌هم هوای همدیگر را دارند و مالی در روز جشن فارغ‌التحصیلی به بازداشت‌گاه می‌رود تا امی را هم به جشن ببرد. امی وقتی از مالی می‌شنود که او فرد ترسو و بزدلی است، سعی می‌کند خودش را ثابت کند و برای این‌کار تصمیم می‌گیرد با پلیس‌ها صحبت کند تا دوستانش را دستگیر نکنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مالی دانش‌آموز درس‌خوانی است که برای قبولی در دانشگاه و رسیدن به یک شغل خوب تلاش می‌کند و کاری جز درس‌خواندن انجام نمی‌دهد؛ اما بعد از اینکه متوجه می‌شود دانش‌آموزان تنبل مدرسه هم در دانشگاه قبول شده‌اند، تصمیم می‌گیرد که در کنار درس‌خواندن تفریح هم بکند و روابطش را با بقیه هم‌کلاسی‌هایش بیشتر کند. امی، دوست مالی است و او هم دانش‌آموز درس‌خوانی است. او وقتی از تصمیم جدید مالی با‌خبر می‌شود، از آن استقبال نمی‌کند و می‌گوید ممکن است اتفاقی برای آن‌ها بیفتد. او فرد محتاطی است؛ اما با اصرار‌های مالی به آن مهمانی می‌رود و تصمیم می‌گیرد ترسش را کنار بگذارد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم خرخون دربارۀ مالی و امی، دو دانش‌آموزی است که همیشه درس می‌خواندند و هیچ تفریح دیگری نمی‌کردند. آن‌ها بعد از اینکه متوجه می‌شوند هم‌کلاسی‌هایشان در دانشگاه‌های خوب قبول شده‌اند، تصمیم می‌گیرند که تفریح کنند و به مهمانی بروند. دربارۀ این اتفاق و میزان تفریح در کنار درس‌خواندن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

امی به دختری به‌نام راین علاقه دارد و دوست دارد با هم آشنا شوند، مالی هم دوست دارد نیک، یکی از دانش آموزان پسر کلاس، به او علاقه‌مند شود و با هم رابطه داشته باشند.

در مدرسه دانش‌آموزان دختر و پسر با هم ارتباط دارند و به مهمانی هم می‌روند. این فضا روی نوجوانان تأثیر می‌گذارد، بهتر است در‌این‌باره با فرزندتان صحبت کنید. هم‌چنین مسائل و خطرات هم‌جنس‌گرایی را به فرزند خود گوشزد کنید و سعی کنید در خلال گفت‌وگوی انتقادی خود به یک نتیجۀ مطلوب برسد.

خلاصه: دربارۀ نسبت میان تفریح و درس‌خواندن با فرزندتان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دربارۀ رابطۀ دختر و پسر در فیلم با فرزندتان صحبت کنید.

چرا مالی تصمیم گرفت به مهمانی برود؟ نظر فرزندتان را دربارۀ تصمیم مالی بپرسید.

خلاصه: چرا مالی تصمیم گرفت به مهمانی برود؟

داستان فیلم

فیلم دربارۀ دو دختر درس‌خوان به نام مالی و امی است. مالی در روز آخر مدرسه و ‌پایان دورۀ دبیرستان، متوجه می‌شود که بقیۀ هم‌کلاسی‌هایش که درس نمی‌خواندند و نمره‌های بدی می‌گرفتند، در دانشگاه‌های خوبی قبول شدند. این اتفاقات باعث ناراحت‌شدن مالی می‌شود؛ زیرا او همیشه درس می‌خوانده و هیچ تفریحی نکرده است، برای همین تصمیم می‌گیرد همان شب با دوستش امی به مهمانی هم‌کلاسی‌شان، نیک، بروند. آن‌ها آدرس خانۀ نیک را ندارند برای همین با یکی از دوستانشان می‌روند؛ ولی بعد از رسیدن متوجه می‌شوند که به مهمانی دیگری رفته‌اند. مالی و امی بعد از پیدا‌کردن آدرس خانۀ نیک به آنجا می‌روند و امی با دختری که به او علاقه دارد صحبت می‌کند. مالی هم پیش نیک می‌رود و با او بازی می‌کند؛ اما ناگهان امی متوجه می‌شود که نیک و راین همدیگر را دوست دارند. برای همین از مالی می‌خواهد که از آنجا ‌بروند؛ اما او قبول نمی‌کند و باهم دعوا می‌کنند. بعد از اینکه مالی هم رابطۀ نیک و راین را می‌بیند، به خانه می‌رود. امی هم توسط پلیس‌ها دستگیر می‌شود. فردای آن روز مالی، امی را آزاد می‌کند و با هم به جشن فارغ‌التحصیلی می‌روند.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Olivia wilde / اولیویا وایلد

نویسنده/ مترجم: Sarah haskins, susanna fogel, emily halpern / سارا هاسکینز، سوزانا فوگل، امیلی هلپرن

نام تهیه‌کننده: Megan ellison/ مگان الیسون

نام بازیگران: kaitly dever, beanie Feldstein, jessica Williams, billie lourd, will forte / کیتلین دیور، بنی فلداستین، جسیکاویلیامز، بیلی لورد، ویل فورته، جیسون سودیکیس.

نام شخصیت‌ها:

امی: دوست مالی و یک دانش‌آموز درس‌خوانی است. او فرد محتاطی است و به راین، یک دختر دانش‌آموز در مدرسه علاقه دارد،

نیک: پسری که هم‌کلاسی مالی و امی است و بیشتر دخترهای مدرسه از او خوششان می‌آید.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: یونایند آرتیستس، نتفلیکس

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه