• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی فیلم خانواده فوری (Instant Family)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

127 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

داستان در مورد زن و شوهری است که با قبول سرپرستی سه کودک فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کنند. این فیلم که به نویسندگی و کارگردانی «شان اندرس» است چالش‌های فرزندپروی و فرزندخواندگی را در قالب طنز به تصویر می‌کشد. اهمیت وجود فرزندان در زندگی از پیام‌های مثبت داستان است.

ژانر : خانوادگی کمدی

سال 2018 118 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع اصلی این فیلم پیرامون خانوده است و در این میان به سختی‌ها و مزایای داشتن فرزندان می‌پردازد. یک زوج برای سرپرستی گرفتن یک کودک اقدام می‌کنند. آن‌ها ابتدا از تصمیم خود بسیار خوشحال و هیجان‌زده هستند اما پس از ورود بچه‌ها به خانه اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. سر و کله زدن با یک نوجوان و دو کودک با روحیات متفاوت برای این زوج سخت و ناامیدکننده است.

به دلیل حضور شخصیت‌های کودک و نوجوان و همینطور اتفاقات خنده‌دار در طول داستان، تماشای این فیلم برای تمامی سنین می‌تواند جذاب و سرگرم‌کننده باشد. مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد این است که محتوای طنز داستان بیشتر با مضامین جنسی همراه است. از طرفی پیام‌های مثبت بیشتر برای والدین کاربردی است تا کودکان. در صورت استفاده از نسخه دوبله و اصلاح‌شده می‌توان رده سنی را پایین‌تر در نظر گرفت.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توان در مورد رابطه‌ی لیزی با پدر و مادر ناتنی‌اش با نوجوانان صحبت کرد. بسیاری از بایدها و نبایدهایی که به مذاق لیزی خوش نمی‌آمد به‌خاطر دوست داشتن، مراقب کردن و حمایت کردن او بود، مسئله‌ای که ما در مورد مادر بیولوژیکی لیزی نمی‌دیدیم.

چرا پیت و الی، لیزی را از انجام بسیاری از کارها منع می‌کردند؟ آیا پیت و الی، لیزی را دوست داشتند؟

ادامه متن

داستان اثر

یک زوج به نام‌های پیت و الی، بچه‌دارشدن را به‌خاطر عدم ثبات مالی به تعویق انداخته‌اند، اکنون آن‌ها احساس می‌کنند خلا بزرگی در زندگیشان دارند و از طرفی سنشان برای فرزنددار شدن کمی دیر شده است. به همین دلیل تصمیم می‌گیرند از پرورشگاه فرزندی را به سرپرستی بگیرند. آن‌ها از یک دختر نوجوان 15 ساله به نام لیزی خوششان می‌آید که از قضا یک خواهر و برادر کوچکتر دارد. آن‌ها بالاجبار هر سه را به فرزندی قبول می‌کنند.

بچه‌ها هرکدام دردسرهای زیادی برای پیت و الی ایجاد می‌کنند، به طوری که حتی آن‌ها از این کارشان پشیمان می‌شوند. از طرف دیگر بچه‌ها یک مادر مجرد دارند که به‌خاطر مصرف مواد زندانی بوده و در این مدت او آزاد می‌شود. این مشکلات روی هم پیت و الی را با چالش بزرگی روبه‌رو می‌کند. در ادامه مادر واقعی بچه‌ها از عهده‌ی نگهداری فرزندانش سرباز می‌زند و اعلام می‌کند باز هم توان نگهداری آن‌ها را ندارد. پیت و الی هم به تدریج ارتباطشان را با بچه‌ها به ویژه لیزی بهتر می‌کنند. در نهایت دادگاه به طور قانونی سرپرستی بچه‌ها را به پیت و الی واگذار می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: Sean Anders/ شان اندرس

نویسنده: Sean Anders/ John Morris/ شان اندرس/ جان موریس

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خانواده فوری

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!