• امروز : 6 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم خانواده فوری (Instant Family)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1698 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

داستان در مورد زن و شوهری است که با قبول سرپرستی سه کودک فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کنند. این فیلم که به نویسندگی و کارگردانی «شان اندرس» است چالش‌های فرزندپروی و فرزندخواندگی را در قالب طنز به تصویر می‌کشد. اهمیت وجود فرزندان در زندگی از پیام‌های مثبت داستان است.

ژانر : خانوادگی کمدی

سال 2018 118 دقیقه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 4 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع اصلی این فیلم پیرامون خانوده است و در این میان به سختی‌ها و مزایای داشتن فرزندان می‌پردازد. یک زوج برای سرپرستی گرفتن یک کودک اقدام می‌کنند. آن‌ها ابتدا از تصمیم خود بسیار خوشحال و هیجان‌زده هستند اما پس از ورود بچه‌ها به خانه اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. سر و کله زدن با یک نوجوان و دو کودک با روحیات متفاوت برای این زوج سخت و ناامیدکننده است.

به دلیل حضور شخصیت‌های کودک و نوجوان و همینطور اتفاقات خنده‌دار در طول داستان، تماشای این فیلم برای تمامی سنین می‌تواند جذاب و سرگرم‌کننده باشد. مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد این است که محتوای طنز داستان بیشتر با مضامین جنسی همراه است. از طرفی پیام‌های مثبت بیشتر برای والدین کاربردی است تا کودکان. در صورت استفاده از نسخه دوبله و اصلاح‌شده می‌توان رده سنی را پایین‌تر در نظر گرفت.

گفته‌ می‌شود بیشتر وقایع این اثر از تجربیات واقعی «شان اندرس» نویسنده و کارگردان این اثر الهام گرفته شده است.

خلاصه:

این فیلم به خاطر حضور شخصیت‌های کودک و نوجوان و تم کمدی آن برای رده‌های مختلف سنی می‌تواند جذاب باشد. داستان حاوی ارجاعات جنسی است که در بخش ناهنجاری اجتماعی به تفصیل توضیح داده شده است. این محصول پیام‌های مثبتی دارد که می‌تواند برای والدین جالب و آموزنده باشد. استفاده از نسخه دوبله و اصلاح‌شده برای تماشای خانوادگی توصیه می‌شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توان در مورد رابطه‌ی لیزی با پدر و مادر ناتنی‌اش با نوجوانان صحبت کرد. بسیاری از بایدها و نبایدهایی که به مذاق لیزی خوش نمی‌آمد به‌خاطر دوست داشتن، مراقب کردن و حمایت کردن او بود، مسئله‌ای که ما در مورد مادر بیولوژیکی لیزی نمی‌دیدیم.

چرا پیت و الی، لیزی را از انجام بسیاری از کارها منع می‌کردند؟ آیا پیت و الی، لیزی را دوست داشتند؟

چرا لیزی برس موی الی را در توالت انداخت؟

چرا لیزی نمی‌توانست ارتباط صمیمی با پیت و الی برقرار کند؟

خلاصه:

والدین می‌توانند در مورد رابطه‌ی لیزی با پدر و مادر ناتنی‌اش با فرزندان خود صحیت کنند.

داستان اثر

یک زوج به نام‌های پیت و الی، بچه‌دارشدن را به‌خاطر عدم ثبات مالی به تعویق انداخته‌اند، اکنون آن‌ها احساس می‌کنند خلا بزرگی در زندگیشان دارند و از طرفی سنشان برای فرزنددار شدن کمی دیر شده است. به همین دلیل تصمیم می‌گیرند از پرورشگاه فرزندی را به سرپرستی بگیرند. آن‌ها از یک دختر نوجوان 15 ساله به نام لیزی خوششان می‌آید که از قضا یک خواهر و برادر کوچکتر دارد. آن‌ها بالاجبار هر سه را به فرزندی قبول می‌کنند.

بچه‌ها هرکدام دردسرهای زیادی برای پیت و الی ایجاد می‌کنند، به طوری که حتی آن‌ها از این کارشان پشیمان می‌شوند. از طرف دیگر بچه‌ها یک مادر مجرد دارند که به‌خاطر مصرف مواد زندانی بوده و در این مدت او آزاد می‌شود. این مشکلات روی هم پیت و الی را با چالش بزرگی روبه‌رو می‌کند. در ادامه مادر واقعی بچه‌ها از عهده‌ی نگهداری فرزندانش سرباز می‌زند و اعلام می‌کند باز هم توان نگهداری آن‌ها را ندارد. پیت و الی هم به تدریج ارتباطشان را با بچه‌ها به ویژه لیزی بهتر می‌کنند. در نهایت دادگاه به طور قانونی سرپرستی بچه‌ها را به پیت و الی واگذار می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: Sean Anders/ شان اندرس

نویسنده: Sean Anders/ John Morris/ شان اندرس/ جان موریس

نام تهیه کننده: Sean Anders/ شان اندرس

نام بازیگران:

Mark Wahlberg/ Rose Byrne/ Isabela Merced/ Gustavo Escobar/ Julianna Gamiz

مارک والبرگ/ رزی برنه/ ایزابلا مرسد/ گوستاو اسکوبار/ جولیانا گمیز

نام شخصیت ها:

پیت: پیت مردی 41 ساله است، پیت و همسرش اِلی هر دو معمار داخلی هستند.

الی ( اِلنور): همسر پیت است. الی و پیت تصمیم می‌گیرند که به جای بچه‌دار شدن، کودکی را از پرورشگاه به سرپرستی بگیرند.

لیزی: دختری نوجوان است که به همراه برادر و خواهر کوچکترش خوان در پرورشگاه زندگی می‌کند. آن‌ها اصالتا اسپانیایی آمریکایی هستند. مادر لیزی یک زن مجرد است که به‌خاطر مصرف مواد مخدر در زندان به سر می‌برد.

خوان: پسری 10 ساله که بسیار حساس و ترسو است، به‌خاطر بی‌احتیاطی اتفاقات ناگواری برای او پیش می‌آید.

لیتا: دختربچه‌ای 6 ساله که همیشه جنجال به پا می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده:

 Closest to the Hole Productions/ Leverage Entertainment/ Paramount Pictures

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خانواده فوری

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!