• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

خانه‌نشینی

خانه‌نشینی

بررسی تخصصی فیلم 2021 Locked Down

author-img

توسط : محمدعلی عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک زوج که تصمیم به جدایی گرفته‌اند به‌دلیل قرنطینه مجبورند مدّتی باهم زندگی کنند. ما شاهد چالش‌های آن‌ها در دوران خسته‌کننده‌ی قرنطینه هستیم. این فیلم می‌تواند مخاطب را با خودش همراه کند زیرا شرایط قرنطینه هنوز هم وجود دارد. اما انواع و اقسام ناهنجاری‌ها و بدآموزی‌ها در حد متوسط در آن دیده می‌شود. از کشیدن سیگار و موادمخدر تا اشاره به همجنس‌گرایی، اقدام به خودکشی و دزدی.

سال 2021 118 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت در این فیلم اغلب کلامی است. همچنین اشاره می‌شود که پکستون در گذشته یک عمل مجرمانه انجام داده و کسی را مورد ضرب‌وجرح قرار داده است.

جزئیات
ترس

لحظاتی که این زوج تصمیم می‌گیرند اقدام به سرقت کنند سرشار از استرس است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌ای، پکستون اقدام به خودکشی می‌کند. لیندا و دوستش از یک رابطه‌ی همجنس‌گرایانه صحبت می‌کنند. پکستون و لیندا سیگار می‌کشند. در صحنه‌ای، دو نفر وارد حیاط خانه‌‌ی پکستون شده‌اند تا خشخاش بچینند و همانجا نحوه‌ی تولید تریاک را هم آموزش می‌دهند. پکستون هم از آن استفاده می‌کند. بارها در طول فیلم پکستون برهنه می‌شود. او یک تتوی بزرگ روی شانه‌اش دارد. مصرف‌گرایی هم در این فیلم وجود دارد. گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل هستند و برای تماس‌های تصویری از گوگل‌زوم استفاده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

این فیلم مجموعه‌ای از بدآموزی‌هاست. اما در طول آن افراد به خودشان و رابطه‌ای که دارند و همچنین درمورد علایقشان عمیق‌تر و دوباره فکر می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم برای کودکان و نوجوانان دربردارنده‌ی مجموعه‌ای از بدآموزی‌هاست، بنابراین دیدن آن توصیه نمی‌شود. کشیدن سیگار، موادمخدر، همجنس‌گرایی و حتی یک سرقت بزرگ از جواهرفروشی در آن وجود دارد و حس مثبتی را در مخاطب نسبت به همه‌ی آن‌ها ایجاد می‌کند.

خلاصه: فیلمی در دوران شیوع کرونا و قرنطینه‌ی خانگی درمورد سرقتی بزرگ از یک جواهرفروشی با انواع و اقسام بدآموزی‌ها.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دیدن این فیلم همراه با فرزندان توصیه نمی‌شود. اگر فرزندان نوجوان شما به تماشای این فیلم نشستند لازم است نظرشان درباره‌ی اقدامات نادرست شخصیت‌های فیلم پرسیده شود و درمورد نتیجه‌ی رفتارهای نادرست توجیه شوند.

داستان فیلم

یک زوج که تصمیم به جدایی گرفته‌اند به‌خاطر قرنطینه مجبورند مدّتی باهم زندگی کنند. ما شاهد چالش‌های آن‌ها در این مدّت در شرایط خسته‌کننده‌ی کرونا هستیم.

یک پیشنهاد کاری به «پکستون» و یک پیشنهاد به «لیندا» ماجرا را عوض می‌کند و این زوج تصمیم می‌گیرند در یک سرقت بزرگ از جواهرفروشی باهم همکاری کنند و این اتفاق رخ می‌دهد.

جزئیات فیلم

کارگردان: دوج لیمان Doug Liman

نویسنده: استیون نایت Steven Knight

تهیه‌کننده: آلیستر برلینگام، استوارت فورد. Alastair Burlingham Stuart Ford

بازیگران:Chiwetel EjioforAnne Hathaway

شخصیت‌ها:

پسکتون: نقش اصلی مرد فیلم که اتفاقی در گذشته باعث شده او سابقه ‌دار شود و همین امر زندگی او را با چالش مواجه کرده و خود را یک بازنده می‌داند.

لیندا: همسر پکستون است که برخلاف او در شغلش ترقّی زیادی پیدا کرده است.

کشور سازنده: : انگلیس

کمپانی سازنده: ای جی سی استودیو

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد