• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم جوکر (Joker)

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  آرتور فلک افسردگی دارد و شغلش دلقک است. مردم او را بخاطر شغلش اذیت می‌کنند و وقتی دوستش ماجرا را می‌فهمد به او اسلحه می‌دهد تا بتواند از خودش مراقبت کند و این اتفاق از او یک مجرم جانی می‌سازد. این فیلم با زانر تریلز روان‌شناختی و جنایی ساخته سال 2019 در کشور آمریکا است و توانسته است برنده چهار جایزه در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب شود و همچنین بنیاد فیلم آمریکا نیز جوکر را به‌عنوان یکی از ۱۰ فیلم برتر سال 2019 انتخاب کرده است.

سال 2019 121 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

نوجوانان با دیدن این فیلم مسائل و مشکلات اجتماعی را بهتر متوجه می‌شوند و درک می‌کنند که اگر بیمار روانی کنار آن‌ها در خیابان، اتوبوس یا مترو باشد چگونه با او رفتار کنند. در فیلم جوکر، آرتور فلک شخصیت مهم و تاثیرگذار فیلم است و در ادامه فیلم نشان داده می‌شود که او برای مقابله با مشکلات و سختی‌های زندگی‌اش اعمال خشونت و انتقام را انتخاب می‌کند، قوانین و مقررات شهر را زیر پا می‌گذارد، دیگر به دیگران اهمیت نمی‌دهد و بقیه را مقصر می‌داند. انتخاب این شخصیت به عنوان الگو برای فرزندان می‌تواند کمی‌خطرناک باشد. درباره علت رفتار‌ها و دلیل تصمیم گیری‌های آرتور با فرزندانتان صحبت کنید و به آن‌ها بگویید که در این شرایط و به جای اعمال خشونت آن‌ها می‌توانند راه‌های بهتری مانند صحبت کردن با والدین یا مراجعه به مشاور را انتخاب کنند.

خلاصه: درباره علت رفتار‌ها و دلیل تصمیم گیری‌های آرتور با فرزندانتان صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

  آیا به آرتور حق می‌دهد که کسانی را که اذیتش کردند بکشد؟

اگر جای آرتور بودی چیکار می‌کردی؟

ادامه متن

داستان اثر

  فیلم درباره جوکری به نام آرتور فلک است که یک بیماری روانی عصبی دارد و هنگامی‌که عصبی می‌شود تنها واکنشش خندیدن است. او با مادرش زندگی می‌کند و از نظر مالی وضع مناسبی ندارد. یک روز وقتی آرتور سر کارش بود، چند پسر تابلو تبلیغاتی او را می‌دزدند و وقتی از آن‌ها می‌خواهد که تابلو را پس بدهند آن‌ها او را می‌زنند و تابلو را می‌شکنند. فردای آن روز دوست آرتور وقتی ماجرا را می‌فهمد به او می‌گوید که باید بیشتر مراقب خودش باشد و به او یک اسلحه می‌دهد. مادر آرتور که سی سال پیش در خانه شخصی به نام توماس وین که فردی ثروتمند است، کار می‌کرده است و حالا وین که تصمیم دارد شهردار شهر شود، مادر ارتور به این فکر می‌افتد که برای او نامه بنویسد تا وین به آن‌ها کمک کند و وضع زندگی‌شان بهتر شود. یک روز که آرتور در حال اجرای نمایش دلقکی برای کودکان در بیمارستان بود ناگهان اسلحه‌اش از لباسش می‌افتد و به همین خاطر صاحب‌کارش او را اخراج می‌کند. در مسیر برگشت سه نفر از کارمندان توماس وین او را اذیت می‌کند و کتکش می‌زنند که آرتور ناگهان اسلحه‌اش را در می‌آورد و آن‌ها را می‌کشد. او به عنوان استندآپ کمدین در جایی مشغول به کار می‌شود و موری که مجری یک برنامه پر بیننده است اجرای او را می‌بیند و در برنامه آن را مسخره می‌کند. مادر آرتور، نامه جدید برای وین می‌نویسد و از آرتور می‌خواهد تا آن را پست کند، اما وقتی آرتور نامه را می‌خوانند متوجه می‌شود که پسر توماس وین است. زمانی که آرتور خانه نیست پلیس‌ها با مادر او صحبت می‌کنند و این اتفاق باعث بد شدن حال مادرش می‌شود و به بیمارستان می‌رود. در بیمارستان پلیس‌ها درباره کشته شدن آن سه نفر و اخراج او با آرتور صحبت می‌کند اما او منکر همه چیز می‌شود. آرتور در یک فرصت مناسب وارد یک مجلس مهم می‌شود و با وین صحبت می‌کند اما وین به او می‌گوید که او فرزندخوانده پنی فلک است. آرتور به تیمارستانی که مادرش سی سال پیش در آن بستری بوده است می‌رود و پرونده‌اش را می‌خواند، در آن پروانه نوشته شده است که یکی از دوستان مادرش در کودکی به او تعرض کرده است و مادرش را اذیت می‌کرده است. او وقتی به بیمارستان می‌رود مادرش را با بالشت خفه می‌کند. منشی برنامه‌های موری آرتور را به برنامه دعوت می‌کند و او در برنامه زنده به کشتن آن سه نفر اعتراف می‌کنند و موری او را سرزنش می‌کند اما آرتور می‌گوید که او آدم بدی است و آن را در برنامه‌اش مسخره کرده است به همین خاطر موری را با اسلحه می‌کشد. پلیس آرتور را دستگیر می‌کند اما در راه مردمی‌که شورش کرده اند به او کمک می‌کند و از او حمایت می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: Todd Phillips

نویسنده: Todd Phillips - Scott Silver

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد جوکر

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>