• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم جومانجی (jumanji)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان از جایی آغاز می‌شود که پسر جوانی به نام آلن پریش یک جعبه بازی پیدا می‌کند و با کمک دختر همسایه (سارا ویتل) بازی را آغاز می‌کند. اما پس از آغاز بازی آلن به طرز عجیبی در حباب وسط صفحه جذب می‌شود و سارا در حالی که توسط خفاش‌ها محاصره شده فرار می‌کند. این فیلم در سال 1995 منتشر شده است. صحنه‌هایی از خشونت و ترس هنگام هجوم حیوانات دنیای ناشناخته وجود دارد. این داستان برای نوجوانان بسیار جذاب است.

سال 1995 104 دقيقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 در این سن کودکان مدام در تلاش اند که از خانواده جدا شوند و این افکار مدام با آنها همراه است. این فیلم دلتنگی آلن برای خانواده و پریشانی او از جدا افتادن از خانواده‌اش را نشان می‌دهد؛ پس می‌تواند مفید باشد. از طرفی ماجراجویی و خطرپذیری، دو مولفه‌ی این محصول است که ممکن است در بازی‌های کودکان نمود پیدا کند. خیال‌پردازی‌ها در بازی‌های تخته‌ای تاثیر زیادی بر کودکان خواهد داشت. می توانید به این بهانه بازی‌های مناسب این سن را انتخاب کرده و کودکان خود را به بازی‌های این چنینی دعوت کنید.

خلاصه: ماجراجویی و خطر پذیری، روح حاکم بر محصول است می‌توانید کودکان را به بازی های تخته‌ای مناسب این سن تشویق کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا آنها دوست داشتند جای آلن باشند؟ اگر آنها جای سارا بودند به تمام شدن بازی کمک میکردند؟ چه راه‌هایی می‌توانست جایگزینی برای تمام شدن بازی باشد؟

خلاصه: کودکانتان چقدر دوست دارند که خود را جای شخصیت‌های این فیلم بگذارند.

داستان اثر

آلن پریش، پسر یکی از بزرگترین کارخانه‌دارهای شهر است. وقتی او برای فرار از دوستانش که می‌خواستند اورا کتک بزنند به کارخانه پدرش فرار می‌کند، در محیط کارخانه که در حال تعمیر است یک جعبه پیدا می‌کند و آن را با خودش به خانه می‌آورد. پدر او اصرار دارد که آلن باید به یک مدرسه خاص که تمام خانواده پریش در آنجا تحصیل کرده‌اند برود، اما آلن از این تصمیم ناراحت می‌شود، وقتی پدر و مادر او از خانه می‌رود او جعبه بازی را باز می‌کند اما باید برای ادامه‌ی بازی یک همراه داشته باشد. در همین حین، یکی از دوستان او به نام سارا به خانه شان می‌آید و آنها بازی را شروع می‌کنند، به محض شروع بازی اما آلن با ریختن تاس وارد بازی می‌شود و خفاش‌ها دنبال سارا می‌کنند. پس از 26 سال، خانواده‌ی دیگری به این خانه می‌آیند. پیتر و جودی که فرزند این خانواده هستند به همراه خانواده‌شان به این خانه می‌آیند و بازی را پیدا می‌کنند، پس از آغاز بازی آلن که در این مدت در جنگل به سر می‌برده به خانه‌اش بازمی‌گردد. آنها سارا را پیدا می‌کنند و با هم سعی می‌کنند تا این بازی را تمام کنند، ترتیب این بازی به این صورت است که هر کدام از بازیکن‌ها باید در نوبت خود تاس بریزند، مهره‌های آنها جلو می‌رود و در هر مرحله اتفاقاتی می‌افتد که باید با آنها مقابله کنند. حیوانات جنگل، میمون ها، فیلها و دیگر حیوانات اهلی و وحشی، وارد شهر می‌شوند و شهر را دچار هرج و مرج می‌کنند. وقتی همه شهر درگیر حیواناتی هستند که وارد شهر شدند، یک شکارچی از داخل بازی به شهر وارد می‌شود که قصد دارد آلن را از بین ببرد. در همین حین سارا به همراه بچه ها بازی را به اتمام می‌رسانند، همه چیز به حالت عادی بازمی‌گردد، تمام حیوانات به داخل بازی برمی‌گردند، زمان به عقب می‌رود و آلن و سارا به دوارن کودکی خود می‌رسند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: جو جانستن

نویسنده/ مترجم: جاناتان هانسلی / گرگ تایلور

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد جومانجی

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>