جومانجی

بررسی تخصصی فیلم jumanji

جومانجی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان از جایی آغاز می‌شود که پسر جوانی به نام آلن پریش یک جعبه بازی پیدا می‌کند و با کمک دختر همسایه (سارا ویتل) بازی را آغاز می‌کند. اما پس از آغاز بازی آلن به طرز عجیبی در حباب وسط صفحه جذب می‌شود و سارا در حالی که توسط خفاش‌ها محاصره شده فرار می‌کند. این فیلم در سال ۱۹۹۵ منتشر شده است. صحنه‌هایی از خشونت و ترس هنگام هجوم حیوانات دنیای ناشناخته وجود دارد. این داستان برای نوجوانان بسیار جذاب است.

سال 1995 104 دقيقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این اثر به صورت غیر مخرب و فانتزی نمایش داده شده است؛ یعنی درگیری فیزیکی، یا صحنه هایی از قبیل قتل و... نمایش داده نمی‌شود. درگیری با حیوانات یکی از عمده خشونت‌هایی است که نمایش داده شده است.

جزئیات
ترس

ترس در این فیلم به صورت نگرانی از خطراتی است که مراحل بازی و حیوانات بازیکنان را تهدید می‌کند و مخرب نیست و فانتزی است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری اجتماعی این محصول به صورت کلی پایین است. در دو صحنه اما وجود دارد. در اواسط فیلم، هنگامی که شکارچی به دنبال آلن است تا او را از بین ببرد، وقتی آلن او را در فروشگاه زمینگیر میکند، شکارچی شروع به فخاشی می‌کند. در صحنه ای دیگر هم آلن و سارا همدیگر را می‌بوسند.

جزئیات
پیام مثبت

در جریان فیلم آلن، پیتر و جودی با ترسشان مواجه می‌شوند و اجازه نمی‌دهند که این ترس بر آنان غلبه پیدا کند و آنها را شکست دهد. از طرفی به صورت فعال شخصیت‌ها برای حل بحرانها تلاش می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های داستان برای پیروز شدن در بازی جومانجی بر ترسشان غلبه می‌کنند، این یکی از ویژگی‌های مشترک میان تمام شخصیت‌هاست. از طرفی، همکاری و پیش بردن کارها به صورت همراهی تیمی، عامل موفقیت آنها در بازی نمایش داده شده است.

آیا آنها دوست داشتند جای آلن باشند؟ اگر آنها جای سارا بودند به تمام شدن بازی کمک میکردند؟ چه راه‌هایی می‌توانست جایگزینی برای تمام شدن بازی باشد؟

خلاصه: کودکانتان چقدر دوست دارند که خود را جای شخصیت‌های این فیلم بگذارند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه