جومانجی، به جنگل خوش آمدید!

بررسی تخصصی فیلم Jumanji, welcome to the jungle

جومانجی، به جنگل خوش آمدید!

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چند نوجوان یک بازی به نام جومانجی را پیدا می‌کنند و وارد آن می‌شوند. آن‌ها برای نجات بازی باید جواهر دزدیده‌شده از چشم مجسمه را به آن بازگردانند. خشونت در این محصول شامل صحنه‌هایی است که در جریان بازی برای بازیکنان رخ می‌دهد، این صحنه‌ها، همراه با طنز نمایش داده شده است. این محصول در سال ۲۰۱۷ و در ژانر ماجراجویی تولید شده است.

سال 2017 119 دقيقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این محصول شامل صحنه‌هایی است که در جریان بازی برای بازیکنان رخ می‌دهد، این صحنه‌ها همراه با طنز نمایش داده شده است؛ مثلاً در همان ابتدای ورود بازیکنان به بازی، یک اسب آبی به «موس» حمله می‌کند و او را می‌بلعد، اما بعد از چند دقیقه موس مجدداً وارد بازی می‌شود. انفجار، درگیری، شلیک و... به صورت فانتزی و مصنوعی نمایش داده است؛ اما به‌هرحال صحنه‌های درگیری زیاد نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

نمایش حیوانات درنده و موذی که بازیکنان را می‌بلعند و به آن‌ها آسیب می‌زنند، در کنار نمایش چند صحنه که در فضای تاریک تصویربرداری شده است، عوامل ترس این محصول‌اند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دانش‌آموزان مدرسه در دو صحنه به معلمشان بی‌توجهی و بی‌احترامی می‌کنند، البته این کارشان همراه با تنبیه‌شدنشان و پشیمانی است. «مارتا» در صحنه‌ای سعی می‌کند برای فریب محافظان انبار، حواس آن‌ها را با تحریک جنسی پرت کند.

جزئیات
پیام مثبت

در جریان فیلم شخصیت‌ها اشتباهاتشان را می‌پذیرند. کار تیمی به‌عنوان عامل موفقیت بیان شده است. از طرف دیگر در این فیلم جسارتِ ماجراجویی و تلاش برای کشف حقیقت و رسیدن به هدف به‌صورت واضح نمایش داده شده است.

جزئیات
الگوی مثبت

اسپنسر با تکیه به قدرت بدنیِ خود، برای نجات دوستانش فداکاری می‌کند و از قدرتش در راستای دفاع از تیمش استفاده می‌کند. فداکاری برای دوستان و اهداف گروه یکی از مهم‌ترین ویژگی شخصیت‌های داستان است. فریج، دختر هوشمندی است که برای انجام هرکاری تمام جوانب آن را درنظر می‌گیرد. مواجهه با مشکلات و داشتن جسارت درگیری با مشکلات یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیت‌های این اثر است.

1) اگر آن‌ها جای اسپنسر بودند، تمایل داشتند به بازی برگردند؟

2) آیا هرکدام از بازیکنان می‌توانستند به تنهایی برای موفقیت تلاش کنند؟

3) کدام شخصیت داستان جذابیت بیشتری دارد و چرا؟

خلاصه: اگر آن‌ها جای اسپنسر بودند، تمایل داشتند به بازی برگردند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه