جوجو خرگوشه

بررسی تخصصی فیلم JOJO RABBIT

جوجو خرگوشه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

جوجو پسر ده‌ساله‌ای که عضو ارتش جوانان حزب نازی است و یک آلمانی متعصب و نژادپرست است. مادر او، رزی، به‌خاطر اینکه مخالف این عقاید است، یک دختر یهودی را در خانه‌شان پنهان کرده است. این فیلم بازنمایی دیگری را از زندگی یهودیان در جنگ جهانی دوم ارائه می‌دهد.

سال 2018 108 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

جوجو به‌خاطر تعصباتی که به نازی‌ها و نژاد آریایی‌اش دارد، بعد از دیدن اعدام مادرش در وسط شهر، ناراحت و عصبانی می‌شود و وقتی به خانه می‌رود تصمیم می‌گیرد السا، دختری یهودی را که در خانۀ آن‌ها پناه گرفته است بکشد. جوجو با چاقوی مخصوص نازی‌ها به اتاق او می‌رود؛ اما وقتی می‌خواهد چاقو را در بدنش فرو کند، پشیمان می‌شود. زمانی‌که جنگ بین آلمان، آمریکا و روسیه شروع می‌شود، صحنه‌های استفاده از سلاح‌های گرم و کشتار عمومی نشان داده می‌شود؛ به‌عنوان مثال یکی از سربازان، بمبی را به کودک سربازی وصل می‌کند و به او می‌گوید که برود و یک سرباز آمریکایی را بغل کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در سکانسی وقتی جوجو به خانه می‌رود و دنبال مادرش می‌گردد متوجه می‌شود که یک دختر در خانه‌شان پنهان شده است. او وقتی می‌فهمد که آن دختر یهودی است، به‌خاطر چیزهایی که دربارۀ آن‌ها شنیده بود و فکر می‌کرد یهودی‌ها آدم‌های ترسناکی هستند از او می‌ترسد و فرار می‌کند. در صحنه‌های جنگ‌های بین آلمان و دیگر کشور‌ها به‌خاطر نمایش کشتار جمعی و قربانی‌شدن مردم و کودکان به‌طور واضح و بی‌پرده، باعث ایجاد ترس و اضطراب در مخاطب می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

جوجو هنگامی‌که تحت آموزش نظامی است بارها مورد تحقیر قرار می‌گیرد و مجبور می‌شود تا کارهایی را انجام دهد که دوست ندارد.

جزئیات
الگوی مثبت

جوجو پسر دلسوزی است و در برابر ظلم می‌ایستد. او درنهایت متوجه می‌شود که برتری نژادی اشتباه است.

چرا نظر جوجو دربارۀ هیتلر عوض شد؟

چرا رزی اجازه داد یک یهودی کنارشان زندگی کند؟

از فیلم نتیجه‌گیری کنید. از فرزندانتان بپرسید کار کدام شخصیت را تأیید می‌کنند.

خلاصه: چرا نظر جوجو دربارۀ هیتلر عوض شد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه