• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

جهش یافته های جدید

جهش یافته های جدید

بررسی تخصصی فیلم The New Mutants

author-img

توسط : محمدعلی عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم روایتگر یک داستان ابرقهرمانی برگرفته از دنیای کمیک مارول و درمورد چند نوجوان جهش‌یافته است که در یک مرکز ظاهراً تحت درمان هستند. اما درحقیقت یک گروه خلافکار درحال شناسایی قابلیت‌های آن‌هاست. فیلم روند هویّت‌یابی و تکامل این شخصیت‌ها و روابط آن‌ها را به تصویر می‌کشد. هیجان و خشونت در این فیلم بالاست، در نسخه‌ی اصلاح‌نشده صحنه‌های جنسی هم وجود دارد. این فیلم همچنین به‌طور مشخص یک موضع‌گیری منفی درمورد دین دارد.

سال 2020 94دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در آزمایشگاه، یک پزشک به بهانه‌ی مداوا تلاش می‌کند یکی از جهش‌یافته‌ها را بکشد، جهش‌یافته‌ی دیگری با او درگیر می‌شود و او را با چاقو می‌زند و به او چنگ می‌زند. یک کشیش با صورتی زخمی به یکی از جهش‌یافته‌ها حمله می‌کند و با یک آهن داغ به او علامت می‌زند. مردهای خندان به جهش‌یافته‌ها حمله می‌کنند و کشته می‌شوند. همچنین نوجوانان سعی می‌کنند یک خرس بزرگ وحشی را بکشند.

جزئیات
ترس

ترس در این فیلم به حدّی است که می‌توان این فیلم را به جای ژانر علمی-تخیلی و ابرقهرمانی، جزو فیلم‌های ترسناک دسته‌بندی کرد. رازآلودگی و وحشت در بسیاری از لحظات فیلم جاری است. شخصیت‌های فیلم وحشتناک‌ترین ترس‌های خود را به‌صورت عینی تجربه می‌کنند. آن‌ها در شرکت «اسکس» گرفتار شده‌اند و راه فراری ندارند و در انتها دکتر ریس تلاش می‌کند آن‌ها را نابود کند. خرس بزرگ و خشمگینی به آن‌ها حمله می‌کند. در صحنه‌ای دنی اقدام به خودکشی می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دنی در این فیلم در چندین صحنه مورد فشار و زورگویی دوستش ایلیانا قرار می‌گیرد.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت این فیلم پیداکردن توانمندی‌های خود و غلبه بر ترس‌هاست و در آخر فیلم، همه‌ی نوجوان‌ها می‌توانند بر ترس‌هایشان غلبه کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

رین یک دختر مهربان و خوش‌قلب است و به بقیه، مخصوصاً به دنی کمک می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

«جهش یافته‌های جدید» یک فیلم ترسناک و ابرقهرمانی است که براساس یک کمیک از شرکت «مارول» تهیه شده است. در این فیلم داستان پنج نوجوان جهش‌یافته روایت می‌شود که در یک شرکت گیر افتاده‌اند که ظاهراً قرار است آن‌ها را درمان کند، ولی به فکر سوءاستفاده از آن‌هاست.

در این فیلم شاهد روند هویّت‌یابی و خودشناسی نوجوانان هستیم و اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند با ترس‌هایشان کنار بیایند. اما درعین‌حال خشونت و ترس در تمامی لحظات فیلم وجود دارد. نگاه منفی به دین هم مشخصاً در فیلم دیده می‌شود.

خلاصه: فیلمی درمورد پنج نوجوان جهش‌یافته. ترس و خشونت در آن به حدی بالاست که می‌توان آن را یک فیلم ترسناک دانست. نمایش روند هویّت‌یابی شخصیت‌های نوجوان اثر می‌تواند برای مخاطب مثبت باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

این فیلم مشخصاً رویکرد ضددینی دارد، به نظر شما این امر تاچه‌اندازه به کشور سازنده‌ی ان مربوط است؟

درباره‌ی اینکه چطور شخصیت‌های فیلم قابلیت خود را می‌شناسند و چطور با ترس‌هایشان مقابله می‌کنند، با فرزندتان صحبت کنید.

داستان فیلم

مرکزی وجود دارد که نوجوانان جهش‌یافته در آن نگه‌داری می‌شوند تا درمان شوند و بتوانند از استعدادهایشان به‌خوبی استفاده کنند. اما یکی از این نوجوانان قابلیت ویژه‌ای دارد؛ او می‌تواند ترس‌های دیگران را واقعی کند. داستان درمورد این توانایی خاص و رابطه‌ی این نوجوانان با یکدیگر و با مسئول مرکز است. در انتها مشخص می‌شود که این مرکز درمانی پوششی بوده تا از استعداد نوجوانان برای اعمال مجرمانه استفاده شود.

جزئیات فیلم

کارگردان: جاش بون Josh Boone

نویسنده:جاش بون، کنات لی Josh Boone,Knate Lee

تهیه‌کننده: سیمون کینبرگ،کارن روزنفلت Simon Kinberg,Karen Rosenfelt

بازیگران:  Maisie WilliamsAnya Taylor-JoyCharlie Heaton

شخصیت‌ها:

دنی: دختر سرخپوستی که یک جهش‌یافته است و می‌تواند وهم ایجاد کند.

ایلیانا: دختری جهش‌یافته با قدرت‌های جادویی.

رین: دختری جهش‌یافته با توانایی تبدیل‌شدن به گرگ.

سم: جهش‌یافته‌ای اهل کنتاکی.

روبرتو: جهش‌یافته‌ای برزیلی با قدرت جذب انرژی خورشیدی.

دکتر ریس: یکه زن جهش‌یافته که مربی گروه نوجوانان و یک پزشک است و خود او هم قابلیت ویژه‌ای دارد.

کشور سازنده: : آمریکا

کمپانی سازنده: مارول اینترتیمنت، تی اس جی اینترتیمنت، دانرز کمپانی، کینبرگ جنر

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد