جهان با من برقص

بررسی تخصصی فیلم Dance With Me

جهان با من برقص

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دوستان جهان به‌خاطر بیماری او در آخرین جشن‌تولدش دور هم جمع می­شوند؛ اما در این دورهمی اتفاقاتی می­افتد که باعث می­شود هرکدام از افراد درباره‌ی سبک زندگی و روابط دوستانه­‌شان فکر کنند. این فیلم اولین ساخته سینمایی سروش صحت در مقام کارگردان است.

سال ۱۳۹۸ 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

احسان و فرخ به‌خاطر خصومتی که با هم دارند، در برخی صحنه‌ها با یکدیگر درگیر می‌شوند. جهانگیر که از بیماری و مرگ زودرس افسرده شده است، تصمیم می‌گیرد در شبی خودکشی کند و با طناب خود را دار بزند؛ اما هنگام خفه‌شدن، طناب پاره می‌شود و او به زمین می‌افتد. دختر جهان به‌خاطر علاقه‌اش به پسری جوان با قرص خودکشی می‌کند. (خودکشی ناموفق)

جزئیات
ترس

جهان و دخترش اقدام به خودکشی می‌کنند، این دوصحنه می‌تواند اضطراب‌آور باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رقصیدن، تلاش زیاد برای جلب توجه جنس مخالف، صحبت‌هایی با اشارات جنسی، (یکی از زنان متأهل فیلم می‌گوید همسرش او را سوار می‌کند و دور خانه می‌گرداند) در طول فیلم دومورد خودکشی ناموفق نیز رخ می‌دهد.

جزئیات
پیام مثبت

در ابتدای فیلم تک‌تک شخصیت‌ها که دوستان صمیمی هستند، روابطشان خدشه‌دار شده است و از هم دور افتاده‌اند؛ اما به‌خاطر بیماری جهان دور هم جمع می‌شوند و درکنارهم مشکلاتشان را حل می‌کنند. جهان که انتظار توجه و دلسوزی از طرف دوستانش را دارد، به‌مرور متوجه می‌شود دورهم‌ جمع‌شدن و حضور دوستانش، برای کنارآمدن با بیماری‌اش کافی است و به زندگی امیدوارتر می‌شود.

دلیل ناراحتی و افسردگی جهان چه بود؟

فیلم چه پیامی داشت؟

نظرت درباره‌ی روابط دوستانه شخصیت­‌ها و حضور آن­ها در شرایط سخت چیست؟

به‌نظرت چطور می‌توان از زندگی لذت برد؟

به‌عنوان یک دوست، چگونه می‌توانیم در زندگی اطرافیانمان که حس می‌کنیم ناراحت هستند یا دچار افسردگی شده‌اند، نقش مثبتی ایفا کنیم؟

خلاصه: به‌عنوان یک دوست، چگونه می‌توانیم در زندگی اطرافیانمان که حس می‌کنیم ناراحت هستند یا دچار افسردگی شده‌اند، نقش مثبتی ایفا کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه