• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

جهان با من برقص

جهان با من برقص

بررسی تخصصی فیلم Dance With Me

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دوستان جهان به‌خاطر بیماری او در آخرین جشن‌تولدش دور هم جمع می­شوند؛ اما در این دورهمی اتفاقاتی می­افتد که باعث می­شود هرکدام از افراد درباره‌ی سبک زندگی و روابط دوستانه­‌شان فکر کنند. این فیلم اولین ساخته سینمایی سروش صحت در مقام کارگردان است.

سال ۱۳۹۸ 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 2 رأی

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

احسان و فرخ به‌خاطر خصومتی که با هم دارند، در برخی صحنه‌ها با یکدیگر درگیر می‌شوند. جهانگیر که از بیماری و مرگ زودرس افسرده شده است، تصمیم می‌گیرد در شبی خودکشی کند و با طناب خود را دار بزند؛ اما هنگام خفه‌شدن، طناب پاره می‌شود و او به زمین می‌افتد. دختر جهان به‌خاطر علاقه‌اش به پسری جوان با قرص خودکشی می‌کند. (خودکشی ناموفق)

جزئیات
ترس

جهان و دخترش اقدام به خودکشی می‌کنند، این دوصحنه می‌تواند اضطراب‌آور باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

رقصیدن، تلاش زیاد برای جلب توجه جنس مخالف، صحبت‌هایی با اشارات جنسی، (یکی از زنان متأهل فیلم می‌گوید همسرش او را سوار می‌کند و دور خانه می‌گرداند) در طول فیلم دومورد خودکشی ناموفق نیز رخ می‌دهد.

جزئیات
پیام مثبت

در ابتدای فیلم تک‌تک شخصیت‌ها که دوستان صمیمی هستند، روابطشان خدشه‌دار شده است و از هم دور افتاده‌اند؛ اما به‌خاطر بیماری جهان دور هم جمع می‌شوند و درکنارهم مشکلاتشان را حل می‌کنند. جهان که انتظار توجه و دلسوزی از طرف دوستانش را دارد، به‌مرور متوجه می‌شود دورهم‌ جمع‌شدن و حضور دوستانش، برای کنارآمدن با بیماری‌اش کافی است و به زندگی امیدوارتر می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «جهان با من برقص» دارای موضوعات مهمی درباره‌ی اهمیت زندگی و کوتاه‌بودن عمر، رفتار انسان­ها و روابط دوستانه­‌شان است که بیننده را به فکر فرو می­برد. شما هم لازم است دراین­باره به‌صورت مداوم و دیالوگ‌محور با فرزندتان صحبت کنید و نظر او را جویا شوید. در طول فیلم دو مورد اقدام به خودکشی دیده می‌شود. لازم است با فرزندان نوجوان خود درباره‌ی این موضوع صحبت کنید و از او بخواهید خودش را جای اطرافیان جهانگیر بگذارد و به راه‌هایی فکر کند که می‌تواند برای روحیه‌ی افسرده‌ی جهان مفید باشد.

خلاصه: درباره‌ی امید به زندگی، خودکشی و تأثیری که بر اطرافیان می‌گذارد، با فرزند خود صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دلیل ناراحتی و افسردگی جهان چه بود؟

فیلم چه پیامی داشت؟

نظرت درباره‌ی روابط دوستانه شخصیت­‌ها و حضور آن­ها در شرایط سخت چیست؟

به‌نظرت چطور می‌توان از زندگی لذت برد؟

به‌عنوان یک دوست، چگونه می‌توانیم در زندگی اطرافیانمان که حس می‌کنیم ناراحت هستند یا دچار افسردگی شده‌اند، نقش مثبتی ایفا کنیم؟

خلاصه: به‌عنوان یک دوست، چگونه می‌توانیم در زندگی اطرافیانمان که حس می‌کنیم ناراحت هستند یا دچار افسردگی شده‌اند، نقش مثبتی ایفا کنیم؟

داستان فیلم

«جهان» بعد از جدایی از همسرش، با «آسا»، دخترش، برای زندگی به شمال می­رود؛ اما چندوقت بعد متوجه می­شود سرطان دارد و فقط تا دوماه دیگر زنده است. برای همین «بهمن»، برادر جهان، همه‌ی دوستانش را برای دورهم‌بودن و جشن‌تولد جهان دعوت می­کند. بعد از رسیدن دوستان جهان، «احسان» و «فرخ» که از قبل به‌خاطر ازدواج فرخ با همسر سابق احسان از هم دلخور بودند، با هم بحث می­کنند و درگیر می­شوند. آسا هم که اطلاعی از بیماری پدرش ندارد، به پسری به نام «شایان» علاقه‌مند می­شود و به‌خاطر بی­محلی­های او تصمیم می‌گیرد با قرص خودکشی کند. جهان به‌خاطر بی­توجهی و نادیده‌گرفتن‌شدنِ خودش ازسوی دختر و دوستانش، افسرده می­شود و تصمیم می­گیرد خودش را به دار بزند؛ اما هنگامی‌که از دار آویزان می­شود، طناب پاره می­شود و به زمین می­افتد. او به‌مرور متوجه می­شود که حضور دوستانش و گذراندن وقت با آن­ها برای او کافی است.

جزئیات فیلم

کارگردان / مؤلف: سروش صحت

نویسنده / مترجم: سروش صحت، ایمان صفایی

نام تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان

نام بازیگران: علی مصفا، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، سیاوش چراغی‌پور، کاظم سیاحی

نام شخصیت‌ها:

جهان: بعد از جدایی از همسرش با دخترش، آسا، به شمال می­رود و آنجا زندگی می­کند، او به‌خاطر بیماری سرطان تنها دو ماه زنده است،

بهمن: برادر جهان که دوستانش را برای جشن‌تولد او دعوت می­کند،

احسان: یکی از دوستان جهان است که بعد از جدایی از همسرش، نسیم، افسرده می­شود؛ زیرا دوستش، فرخ، با همسر سابقش ازدواج می­کند،

فرخ: دوست احسان که بعد از جدایی او از همسرش، با نسیم ازدواج می­کند.

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

بزرگسال

توسط : مهدی بابازاده

۲۵ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 15+ گزارش نظر
ابتذال

در این فیلم بارها کنایه‌ها،شوخی‌هاو انگاره‌های جنسی و بی اخلاقی دیده می‌شود. ازدواج یک مرد میانسال با یک خانم جوان نیز سعی در دامن زدن به نگاه جنسی دارد اما این فیلم گاهی اوقات در بعضی صحنه‌ها از عرف جامعه جلوتر است و بعضی هنجار‌های اجتماعی جامعه ما را نادیده می‌گیرد و‌ از آن عبور می‌کند

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فاطمه سادات طباطبایی فر

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 10+ گزارش نظر
بهترین فیلم چندسال اخیر با اختلاف زیاد

این فیلم جنبه های اموزشی فراوانی دارد. 1-به وچی رسیدن و دونستن بیماری و نزدیکی مرگ 2- زندگی در طبیعت و وسیقی و درکی جدید از زندگی 3-قهر ها و اختلافات همیشگی بین ادم ها 4-ثروتمندی که معقد است اون ماشین و کارخانه هم خودش است و میتواند با ان ها همه چیز را به دست بیاورد 5-ادا و کارهای جوانان را کردن نمیتواند از سن افراد و شرایط جسمی ان ها را تغییر بدهد

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد