• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

جنگ با پدربزرگ

جنگ با پدربزرگ

بررسی تخصصی فیلم The War with Grandpa

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«جنگ با پدربزرگ» داستان نبرد پیتر و پدربزرگش بر سر تصاحب یک اتاق است. پیتر پسر بازیگوشی است که به خاطر هم خانه شدن با پدربزرگش، مجبور است اتاقش را خالی کند و به اتاق زیر شیروانی برود اما او از این اتفاق ناراحت است و برای پس گرفتن اتاقش حاضر می­شود با پدربزرگش بجنگد. این فیلم محصول کشور آمریکا است و در ژانر کمدی، ناهنجاری اجتماعی را به نمایش می­گذارد.

سال 2018 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

پیتر برای پس گرفتن اتاقش با پدربزرگش وارد جنگ می‌شود. او وسایل شخصی پدربزرگش را خراب می‌کنند و گاهی برای او تله موش قایم می‌کند تا بتواند شکستش دهد اما این اتفاق ممکن است باعث آسیب زدن به پدربزرگش بشود.

جزئیات
ترس

پیتر برای موفقیت در جنگ، ماری را از دوستش کرایه می‌کند و شبانه آن را در تخت پدربزرگش قرار می‌دهد. پدربزرگ پیتر زمانی که مار را می‌بیند می‌ترسد و تلاش می‌کند تا از اتاق خارج شود اما از پنجره اتاق سقوط می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پیتر و پدربزرگش بر سر تصاحب اتاق با هم رقابت می¬کنند و هر کدام سعی در آسیب زدن به وسایل دیگری دارند. پیتر بخاطر از دست دادن اتاقش ناراحت است و به همین خاطر به پدربزرگش احترام نمی‌گذارد و به او بی احترامی می‌کند. زمانی که او قرار مسابقه با پدربزرگش را می‌گذارد؛ دوستان پیتر به پدربزرگ او و دوستانش توهین می‌کنند و برای آن‌ها کری می‌خوانند تا برنده مسابقه شوند. در نسخه سانسور نشده یک زوج نوجوان در حال بوسیدن یکدیگر متوقف می‌شوند (صحنه بوسه در نسخه اصلی هم نمایش داده نمی‌شود).

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

احترام به سالمندان و حفظ روابط خانوادگی از پیام‌های مثبت فیلم است. زمانی که پدربزرگ پیتر به خانه آن‌ها می‌رود، نوع زندگی و روابط اعضای خانواده تغییر می‌کند و همه به جز پیتر از این اتفاق خوشحالند. پیتر به خاطر از دست دادن اتاقش پدربزرگ را اذیت و به او بی احترامی می‌کند اما در نهایت از کار‌های اشتباهش پشیمان می‌شود و با او رابطه خوبی برقرار می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

پیتر پسر بازیگوش و شیطونی است که برای پس گرفتن اتاقش حاضر می‌شود با پدربزرگش مبارزه کند و به وسایلش آسیب بزند. پدربزرگ او هم مردی است که در این رقابت کم نمی‌گذارد و هر روز یک دردسر برای پیتر درست می‌کند اما درنهایت هر دوی آن‌ها از کار‌های خود پشیمان می‌شوند و ترجیح می‌دهند با هم به تفریح رفته و رابطه خوبی با هم داشته باشند.

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: فیلم «جنگ با پدربزرگ» داستان نوجوانی به نام پیتر است که به خاطر هم خانه شدن با پدربزرگش مجبور به ترک اتاق و انتقال وسایلش به اتاق زیر شیروانی است. او از این اتفاق ناراحت است و برای به دست آوردن اتاقش شروع به رقابت و مبارزه با پدربزرگش می­کند و گاهی به او بی احترامی می­کند. فرزند شما می­تواند با تماشا این  فیلم نحوه برقراری ارتباط با سالمندان و لزوم احترام به آن­ها آموزش ببیند اما باید به کمدی بودن ژانر فیلم هم توجه کرد زیرا نمایش ناهنجاری­های اجتماعی در قالب طنز از میزان قبیح بودن آن کم می­کند و ممکن است الگوپذیری اثر را برای کودکان و نوجوانان شما بیشتر کند.

خلاصه: درباره رفتار­های پیتر با فرزندتان صحبت کنید و گفتگو را به سمتی ببرید تا راهکار­های مناسبی جایگزین رفتار­های اشتباه پیتر پیدا کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

روش پیتر برای پس گرفتن اتاقش درست بود؟ چرا پدربزرگ پیتر تصمیم به ترک خانه دخترش گرفت؟ چرا پیتر از کار­هایش پشیمان شد؟ با سالمندان چگونه باید رفتار کرد؟

با فرزندان خود درباره علت خنده‌دار بودن دردسر‌های مختلفی که برای شخصیت‌های فیلم به وجو می‌آید گفتگو کنید: به نظرت خندیدن به کسی که دچار آسیب شده درست است؟ چرا چنین موقعیت‌هایی در فیلم‌های طنز به نمایش در می‌آید؟

می‌توانید درباره‌ی پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان با او گفتگو کنید: درباره کودکی پدربزرگ و مادربزرگت جه میدانی؟

خلاصه: پیتر برای پس گرفتن اتاقش چه کار­های دیگری می­توانست انجام دهد؟

داستان فیلم

پیتر پسر 12 ساله­ای است که به همراه مادر، پدر و دو خواهرش زندگی می­کند. او پسر بازیگوشی است و هیچ­کس حق ندارد بدون اجازه او، وارد اتاقش بشود. پدربزرگ پیتر، اد، پیرمرد بی حوصله­ای است که تنها زندگی می­کند اما با اصرار­های دخترش حاضر می­شود به خانه آن­ها برود و با هم زندگی کنند. بعد از آمدن اد به خانه دخترش، پیتر مجبور می­شود اتاقش را خالی کند و وسایلش را به اتاق زیر شیروانی ببرد. پیتر که از این اتفاق و تغییر اتاقش ناراحت است تصمیم می­گیرد جنگی را با پدربزرگش آغاز کند و هرکس که توانست دیگری را شکست دهد، صاحب اتاق شود. آن­ها با خراب کردن وسایل شخصی و ترساندن همدیگر با هم مقابله می­کنند اما در نهایت هیچ کدام برنده این نبرد نمی­شود. پدربزرگ پیتر که از این جنگ خسته شده است با پیتر صحبت می­کند تا در جشن تولد جنیفر، خواهر پیتر با هم جنگ نکنند اما خراب شدن ریسه­ها و افتادن اد از نردبان باعث می­شود که او فکر کند این اتفاقات زیر سر پیتر است. او بعد از رفتن به بیمارستان، تصمیم می­گیرد که از خانه دخترش برود و اتاق را به پیتر پس بدهد اما پیتر که بیشتر از همه به پدربزرگش وابسته شده است به او می­گوید از کار­هایش پشیمان شده است و از پدربزرگش خواهش می­کند تا با هم زندگی کنند.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مولف: تیم هیل / Tim Hill

نویسنده/ مترجم: تام استل /   Tom J. Astle - مت امبر/ Matt Ember

نام تهیه کننده: فیلیپ گلاسر / Phillip Glasser

نام بازیگران: Robert De Niro / رابرت دنیرو - Uma Thurman/ اوما تورمن - Rob Riggle / راب ریگل - Oakes Fegley /  ائکس فگلی

نام شخصیت ها: پیتر: پسر بازیگوشی است که بعد از تصاحب اتاقش توسط پدربرزگش، با او وارد جنگ می­شود تا آن را پس بگیرد.

د: پیرمرد بی حوصله­ای است که تنها زندگی می­کند اما با اصرار­های دخترش حاضر می­شود به خانه آن­ها برود و با هم زندگی کنند و در جنگ پیتر برای صاحب شدن اتاق شرکت می­کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: مارو فیلمز - تی‌آرآی جی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه