• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

جایی برای فرشته ها نیست

بررسی تخصصی فیلم

جایی برای فرشته ها نیست

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

روایت تلاش زنانی هاکی‌باز ایرانی است که با تمام سختی‌ها در مسابقات آسیایی موفقیت‌هایی کسب می‌کنند. خانواده‌ها با بازیکنان همراه می‌شوند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا همۀ مسائل را پشت‌سر بگذارند و به موفقیت برسند. این فیلم درتلاش است تا نارسایی‌ها و کاستی‌های ورزش زنان را مطرح کند.

سال 1398 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

در این فیلم مستند، صحنه‌های متعددی از شادی و غم یک گروه هنگام رسیدن به هدف مشترک که همان پیروزی و موفقیت است، دیده می‌شود. دختران هاکی ایران تلاش می‌کنند تا درکنار یکدیگر با کار گروهی و حفظ امید برای رسیدن به پیروزی تلاش کنند. تلاش خانواده‌های بازیکنان و همدلی آن‌ها در شرایطی که شاید تعدادی از آن‌ها مخالف بودند، صحنه‌های پراحساسی را خلق کرده است.

جزئیات
الگوی مثبت

در این فیلم مستند، صحنه‌های متعددی از شادی و غم یک گروه هنگام رسیدن به هدف مشترک که همان پیروزی و موفقیت است، دیده می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم روایت‌گر تلاش گروهیِ یک تیم هاکی است که با حداقل امکانات در مسابقات آسیایی به موفقیت دست پیدا می‌کند. روایت کمبودها و از‌هم‌پاشیدگی ابتدایی این تیم غمناک است. درطول فیلم مخاطبان با این تیم همراه می‌شوند و یک‌دل با آن‌ها به مسابقات آسیایی می‌روند و همراه غم آن‌ها غمگین و همراه شادی آن خوشحال می‌شوند. این فیلم می‌تواند الگوی مناسبی از تلاش و پیشرفت را به فرزندانتان معرفی کند. سخن‌گفتن از ظلم‌ها و نادیده‌گرفتن حقوق زنان می‌تواند تاحدودی غلوشده باشد؛ اما بهترین کسی که می‌تواند تشخیص دهد این سخنان درست است یا نه، خود شما هستید.

بهتر است به بهانۀ این فیلم با فرزندانتان دربارۀ آینده و برنامه‌ای که برای خودشان دارند، صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید تا هدفشان را پی‌گیری کنند.

خلاصه: بهتر است به بهانۀ این فیلم با فرزندان خود دربارۀ آینده و برنامه‌ای که برای خودشان دارند، صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید تا هدفشان را پی‌گیری کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چه چیزی عامل موفقیت تیم هاکی شد؟

چقدر با حرف‌های اعضای تیم همراه هستی؟

کارگروهی و همدلی چه نقشی در موفقیت دارد؟

تاکجا می‌توان برای رسیدن به هدف تلاش کرد؟

خلاصه: چه چیزی عامل موفقیت تیم هاکی شد؟

داستان فیلم

«جایی برای فرشته‌ها نیست» روایت‌گر زنان عضو تیم ملی «هاکی» ایران است. آن‌ها خسته و ناامید با تمام تناقض‌هایشان در‌تلاش هستند تا بتوانند موفقیتی به‌دست بیاورند. یک مربی فرانسوی که روان‌شناس است، با این تیم همراه شده است. روان‌شناس کمک می‌کند تا این زنان تناقضات خودشان و خانواده‌هایشان را حل‌و‌فصل کنند. هنگامی‌که تیم هاکی به مسابقات آسیایی می‌رود، خانواده‌ها از حضور آن‌ها پشتیبانی و برای موفقیت و پیروزی آن‌ها تلاش می‌کنند. این تیم با سه برد و یک باخت در مقام سوم قرار می‌گیرد و این اتفاق نقطۀ امیدی برای شروع دوبارۀ این تیم خسته و ناامید است.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: سام کلانتری

نام تهیه‌کننده: محمد شکیبانیا. محسن شاه‌محمد میراب

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه