• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

134 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم سینمایی، اولین قسمت از مجموعه‌ی جانوران شگفت‌انگیز و داستانی فرعی از مجموعه‌ی هری پاتر است. شخصیت اصلی این داستان یک جانورشناس جادویی است که طی اتفاقاتی تلاش می‌کند تا نیرویی شرور در جامعه جادوگری آمریکا را نابود کند. مبارزه با نیروی شر از پیام‌های مثبت این داستان است و صحنه‌هایی از درگیری با جانوران جادویی و خشونت در آن دیده می‌شود.

سال 2016 133 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» داستانی فرعی از مجموعه‌ی هری پاتر است که گذشته‌ی جامعه‌ی جادوگری را به تصویر می‌کشد و احتمالاً افرادی که با دنیای جادوگری هری پاتر آشنایی نداشته باشند متوجه جزئیات این فیلم سینمایی نخواهند شد. در این داستان جی‌کی‌رولینگ تقریباً 60 سال پیش از تولد هری‌پاتر و دوستانش را به تصویر می‌کشد. زمانی که جادوگر شرور «گلرت گریندل‌والد» مشکلاتی برای جامعه‌ی جادوگری به وجود آورده‌است و مانند ولدمورت در مجموعه‌ی هری پاتر اعتقاد دارد که غیرجادوگرها و جادوگرهای غیر اصیل حق زندگی طبیعی را ندارند. کسانی که با مجموعه‌ی داستان‌های هری پاتر آشنا هستند، می‌دانند که گریندل‌والد در نهایت توسط آلبوس دامبلدور شکست خواهد خورد. در این مجموعه‌ نحوه‌ی قدرت گرفتن گریندل‌والد، جذب طرفدارانش و تلاش او برای نابودی افراد غیرجادوگر به نمایش در می‌آید.

این داستان به طور کلی در دنیای جادویی اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های آن اغلب جادوگر هستند. جادو در این داستان عنصری فانتزی است که گروهی از مردم از آن بهره‌مندند و در دنیای مخفیانه در کنار انسان‌های غیرجادوگر زندگی می‌کنند اما جادو راه‌حل مشکلات آن‌ها نیست. شخصیت‌های جادوگر داستان مانند افراد غیرجادوگر باید با تلاش، همکاری، فداکاری، شجاعت و ... در مقابل نیروهای شرور ایستادگی کنند. در این داستان حتی افراد غیرجادوگر هم به کمک جادوگران می‌آیند و با تلاش و شجاعت خود برای مقابله با شر تلاش می‌کنند و شخصیت‌های مثبت داستان اعتقاد دارند که افراد جادوگر و غیرجادوگر کاملاً برابرند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد تصمیم‌های شخصیت‌ها گفتگو کنید. چرا نیوت اسکمندر برای موجودات جادویی اهمیت ویژه‌ای قائل می‌شد؟ چرا تینا علی‌رغم تنزل درجه همچنان به دنبال کشف نیروهای شرور داستان بود؟ چرا هردوی آن‌ها با وجود اینکه به مرگ محکوم شدند اما همچنان به مبارزه ادامه دادند؟ رابطه‌ی بین نیوت و جیکوب کوالسکی چطور بود؟

در مورد پسر نوجوان داستان که تبدیل به «نهانه» شده‌است و رفتارهای مادرخوانده او صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

فیلم جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها داستانی فرعی و اصطلاحاً اسپین آف مجموعه هری پاتر است. این قصه پیش از به دنیا آمدن هری پاتر و دوستانش اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی این داستان، نیوت اسکمندر، جانورشناس بزرگی است که کتابِ نوشته شده توسط او در داستان هری پاتر به عنوان کتاب درسی در مدرسه جادوگری هاگوارتز تدریس می‌شود. در این قصه ما با نیوتِ جوان رو‌به‌رو هستیم که هنوز نوشتن کتاب خود، در مورد موجودات جادویی را به پایان نرسانده‌ و برای شناسایی موجودات جدید به آمریکا سفر کرده‌است. نیوت چمدانی جادویی به همراه خود دارد که همه‌ی حیوانات جادویی که تابه‌حال شناسایی کرده را در آن نگهداری می‌کند. در طی حادثه‌ای چمدانِ نیوت با چمدان مردی غیرجادوگر به نام «جیکوب کوالسکی» جابه‌جا می‌شود و برخی از جانوران جادویی نیوت فرار می‌کنند.

از طرفی مدتی است که در جامعه‌ی جادوگری اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. در بریتانیا جادوگری شرور به نام «گلرت گریندل‌والد» فرار کرده‌است و جامعه جادوگری جهان به دنبال اوست و در آمریکا موجود جادویی ناشناخته‌ای به افراد غیرجادوگر و خانه‌هایشان حمله می‌کند و موجب مرگ و ویرانی می‌شود. «تینا گلدستاین» کارآگاه کنگره جادویی آمریکاست و به دنبال شناسایی این جانور خرابکار است. تینا طی اتفاقی با نیوت اسکمندر ملاقات می‌کند و تصور می‌کند که او و جانورانی که به همراه دارد، عامل ویرانی‌ها هستند در صورتی که چنین نیست. ملاقات نیوت و تینا و اتفاقاتی که در ادامه می‌افتد به نقطه‌ای می‌رسد که نیوت متوجه می‌شود عامل مرگ، نیروی شرورانه‌ای به نام «نهانه» است. نهانه در شرایطی به وجود می‌آید که کودکی در اثر فشار اطرافیان نیروی جادویی خود را پنهان و سرکوب کند؛ جادو در بدن کودک تبدیل به یک نیروی سیاه می‌شود و بدون کنترل او، مرگ و نابودی به وجود می‌آورد. نیوت به کنگره جادویی آمریکا گزارش می‌دهد که باید «نهانه» را پیدا کنند اما حرف‌های او پذیرفته نمی‌شود و او را به عنوان فرد خطاکار دستگیر و محکوم به اعدام می‌کنند اما او موفق می‌شود به کمک جانوران جادویی خود از اعدام بگریزد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: David Yates / دیوید ییتس

نویسنده: جی‌کی‌رولینگ/ K.Rowling

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!