• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم جانوران شگفت‌انگیز: جنایت گریندل‌والد ( Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

79 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم سینمایی، دومین قسمت از مجموعه‌ی جانوران شگفت‌انگیز و داستانی فرعی از مجموعه‌ی هری پاتر است. در این قسمت جادوگر شرور گلرت گریندل‌والد قصد دارد تا مجدداً پیروان خود را گردهم بیاورد، نیوت اسکمندر به دستور آلبوس دامبلدور تلاش دارد تا مانع رسیدن او به اهدافش شود. مبارزه با نیروی شر از جمله پیام‌های مثبت این فیلم است و خشونت و ترس نیز در این اثر شدت پائینی دارد.

ژانر : فانتزی

سال 2018 134 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«جانوران شگفت‌انگیز: جنایت گریندل‌والد» دومین قسمت از مجموعه جانوران شگفت‌انگیز و داستانی فرعی از مجموعه‌ی محبوب هری پاتر است. این داستان در دنیای جادوگری ساخته‌ی جی‌کی‌رولینگ اتفاق می‌افتد و برای طرفداران مجموعه‌ی هری پاتر صحنه‌ها و شخصیت‌های آشنایی دارد. برای مثال چندین صحنه در مدرسه‌ی هاگوارتز اتفاق می‌افتد یا جوانیِ شخصیت‌های آشنایی مانند آلبوس دامبلدور و منیروا مک‌گونگال به نمایش درمی‌آید. به همین ترتیب این اثر فارغ از هر نکته‌ی دیگری برای دوستداران هری‌ پاتر محبوب و خاطره‌انگیز است و می‌توان راجع به ارتباطات‌های دو قصه گفت‌وگو کرد.

این داستان به طور کلی در دنیای جادویی اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های آن اغلب جادوگر هستند. جادو در این داستان عنصری فانتزی است که گروهی از مردم از آن بهره‌مندند و در دنیای مخفیانه در کنار انسان‌های غیرجادوگر زندگی می‌کنند اما جادو راه‌حل مشکلات آن‌ها نیست. شخصیت‌های جادوگر داستان مانند افراد غیرجادوگر باید با تلاش، همکاری، فداکاری، شجاعت و... در مقابل نیروهای شرور ایستادگی کنند. در این داستان حتی افراد غیرجادوگر هم به کمک جادوگران می‌آیند و با تلاش و شجاعت خود برای مقابله با شر تلاش می‌کنند و شخصیت‌های مثبت داستان اعتقاد دارند که افراد جادوگر و غیرجادوگر کاملاً برابرند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد ویژگی‌ها و اقدامات شخصیت‌های داستان گفتگو کنید. چرا نیوت و دوستانش مقابل گریندل‌والد ایستادند؟ گریندل‌والد و پیروانش چه افکاری داشتند و چرا دست به اقدامات شرورانه می‌زدند؟

در مورد شخصیت‌های خاکستری داستان گفتگو کنید. آیا هر اشتباهی موجب می‌شود که انسان‌ها به افرادی بد تبدیل شوند؟

ادامه متن

داستان اثر

فیلم جانوران شگفت‌انگیز: جنایت گریندل‌والد آن‌ها داستانی فرعی و اصطلاحاً اسپین آف مجموعه هری پاتر است. این قصه پیش از به دنیا آمدن هری پاتر و دوستانش اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی این داستان، نیوت اسکمندر، جانورشناس بزرگی است که کتاب نوشته شده توسط او در داستان هری پاتر به عنوان کتاب درسی در مدرسه جادوگری هاگوارتز تدریس می‌شود. در قسمت دوم این مجموعه پس از اینکه نیوت موفق شده تا در آمریکا مقابل «گلرت گریندل‌والد» جادوگر شرور بایستد مشخص می‌شود که رفتنش به آمریکا اتفاقی نبوده و به دستور «آلبوس دامبلدور» به این سفر رفته است. همه اعتقاد دارند تنها کسی که نیرویش با نیروی گریندل‌والد برابری می‌کند دامبلدور است اما به دلیل یک پیمان خونی او نمی‌تواند علیه گریندل‌والد اقدامی بکند به همین جهت در این قسمت نیوت اسکمندر را به فرانسه می‌فرستد تا از پیشرفت برنامه‌های شرورانه گریندل‌والد جلوگیری کند.

از طرفی گریندل‌والد که توسط نیروهای کنگره‌ی جادویی آمریکا دستیگر و زندانی شده، موفق می‌شود که مجدداً فرار کند و به فرانسه برود. او تلاش دارد «کریدنس بربون» را پیدا کند و پیروان خود را مجدداً در کنار هم جمع کند. کریدنس بربون پسر نوجوانی است که نیروی جادویی‌اش سرکوب و تبدیل به یک «نهانه» شده‌است و در حال حاضر تنها چیزی که برایش اهمیت دارد این است که هویتِ پدر و مادر واقعی خود را کشف کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: David Yates/ دیوید یتس

نویسنده: /J. K. Rowling جی‌کی‌رولینگ

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جانوران شگفت‌انگیز: جنایت گریندل‌والد

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!