• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور ( Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

526 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم سینمایی، سومین قسمت از مجموعه‌ی جانوران شگفت‌انگیز و داستانی فرعی از مجموعه‌ی هری پاتر است. در این قسمت جادوگر شرور گلرت گریندل‌والد قصد دارد تا به مقام رئیس کل کنفدراسیون جادوگری برسد اما آلبوس دامبلدور، نیوت اسکمندر و دوستانشان تلاش می‌کنند تا مانع رسیدن او به اهدافش شوند. مبارزه با نیروی شر از جمله پیام‌های مثبت این فیلم است. خشونت و ترس نیز در این اثر شدت پایینی دارد، اما صحبت از همجنس‌گرایی دامبلدور و گلرت گریندل‌والد در آن وجود دارد.

ژانر : فانتزی

سال 2022 142 دقیقه جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» داستانی فرعی از مجموعه‌ی محبوب هری پاتر است. این داستان در دنیای جادوگری ساخته‌ی جی‌کی‌رولینگ اتفاق می‌افتد و برای طرفداران مجموعه‌ی هری پاتر صحنه‌ها و شخصیت‌های آشنایی دارد. برای مثال چندین صحنه در مدرسه‌ی هاگوارتز اتفاق می‌افتد یا جوانی شخصیت‌های آشنایی مانند آلبوس دامبلدور و منیروا مک‌گونگال به نمایش درمی‌آید. به همین ترتیب این اثر فارغ از هر نکته‌ی دیگری برای دوستداران هری‌ پاتر محبوب و خاطره‌انگیز است و می‌توان راجع به ارتباطات‌های دو قصه گفت‌وگو کرد.

باید توجه داشت که این داستان به طور کلی در دنیای جادویی اتفاق می‌افتد و شخصیت‌های آن اغلب جادوگر هستند. جادو در این داستان عنصری فانتزی است که گروهی از مردم از آن بهره‌مند هستند و در دنیای مخفیانه در کنار انسان‌های غیرجادوگر زندگی می‌کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد تفکرات گلرت گریندل‌والد و پیروانش باهم صحبت کنید. آن‌ها چرا تصمیم داشتند غیرجادوگرها و جادوگرهای غیراصیل را از بین ببرند؟ در دنیای واقعی چه گروه‌هایی چنین تفکراتی دارند؟

در مورد تفکرات دامبلدور، نیوت اسکمندر و دوستانشان باهم گفت‌وگو کنید. آن‌ها به چه دلیل با گریندل‌والد و تفکرات او مبارزه می‌کردند؟

ادامه متن

داستان اثر

«جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور» بخش سوم از سری فیلم‌های سینمایی جانوران شگفت‌انگیز است. این مجموعه یکی از داستان‌های فرعی یا اصطلاحاً «اسپین‌آف» مجموعه‌ی هری پاتر است و ماجرای آن در زمانی پیش از تولد هری پاتر و دوستانش اتفاق می‌افتد. در این داستان جادوگر شرور «گلرت گریندل والد» به قدرت رسیده‌ و پیروانی به دست آورده‌ است. در قسمت سوم او قصد دارد به مقام رئیس کل کنفدراسیون جادوگری برسد. از طرفی او و دامبلدور در جوانی به عنوان دو فرد همجنس‌گرا به یکدیگر علاقه‌مند بودند و در همین ایام پیوندی خونی بسته‌اند. این پیوند سبب می‌شود که نتوانند هیچ اقدامی علیه یکدیگر انجام بدهند. حالا دامبلدورِ جوان قصد دارد که این پیوند خونی را باطل کند تا بتواند مانع رسیدن گریندل‌والد به اهدافش بشود.

از طرفی «نیوت اسکمندر» که یک جانورشناسی جادویی است به تازگی موفق شده است که دو نوزاد «چیرین» به دنیا بیاورد. «چیرین» جانوری جادویی است که دو خاصیت ویژه دارد. او می‌تواند باطن انسان‌ها را تشخیص دهد و تنها به انسانی تعظیم می‌کند که باطنی کاملاً پاک داشته ‌باشد. علاوه بر این اگر فردی «چیرین» را بکشد می‌تواند در حوضچه‌ی خون او آینده را ببیند. گریندل‌والد یکی از «چیرین»ها را می‌دزدد و با کشتن او بخشی از آینده را می‌بیند، از طرفی خبر ندارد که نوزادی دیگر همچنان نزد نیوت اسکمندر است. حال که گریندل‌والد از بخشی از آینده خبر دارد کارِ دامبلدور، نیوت اسکمندر و هم‌پیمانانشان دشوارتر می‌شود. آن‌ها باید بدون هیچ برنامه‌ای مبارزه کنند تا مسیر آینده به شیوه‌ای رقم بخورد که گریندل‌والد را سردرگم کند. از طرفی انتخابات رییس کل کنفدراسیون جادوگری نزدیک است، گریندل‌والد با جادوی شرورانه‌ای بدن بی‌جان نوزاد «چیرین» را زنده می‌کند تا در مقابل همه‌ی جامعه‌ی جادوگری به عنوان فردی که باطنی پاک دارد به او تعظیم کند تا مردم او را به عنوان رییس کل جامعه‌ی جادوگری انتخاب کنند. او تقریباً موفق شده ‌است، تا اینکه دامبلدور و دوستانش از راه می‌رسند و نیوت اسکمندر به کمک نوزاد چیرین دیگری که در اختیار دارد دروغِ گریندل‌والد را برای مردم آشکار می‌کند و در همین درگیری پیمان خونیِ گریندل‌والد و دامبلدور باطل می‌شود. داستان قسمت سوم این مجموعه در همین‌جا به پایان می‌رسد اما با توجه به مجموعه‌ی هری پاتر مشخص است که دامبلدور درنهایت گریندل‌والد را به طور کامل شکست خواهد داد.

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید یتس David Yates/

نویسنده: جی‌کی‌رولینگ K Rowling/

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>