• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

ثور

بررسی تخصصی فیلم Thor the dark world

ثور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ثور در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت مارول تولید شده است. زمانی‌که ثور، شاهزاده‌ی آزگارد، جنگی به راه می‌اندازد، قدرتش از او گرفته و به زمین تبعید می‌شود. انفجار، شلیک، قتل، غارت و درگیری از صحنه‌های خشونت‌آمیزی است که در این اثر نمایش داده شده است.

سال 2011 114 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

انفجار، شلیک، قتل، غارت و درگیری، از صحنه‌های خشونت‌آمیزی است که در این اثر نمایش داده شده است. داستان مرکزی فیلم حول درگیری ثور و مقابله با دشمنانش شکل گرفته است.

جزئیات
ترس

تقریباً در این محصول نمایش ترس وجود ندارد. صحنه‌هایی را که در آن «لافی» اقدام به کشتار مردم می‌کند، می‌توان به‌عنوان نمایش ترس درنظر گرفت.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بی‌احترامی و خیانت به پدر، از مهم‌ترین ناهنجاری‌های این اثر است، البته ثور که به پدرش بی‌احترامی کرده است، بعد از گذشت زمان متوجه اشتباهش می‌شود و لوکی به‌عنوان کسی که به پدرش خیانت کرده است، مجازات می‌شود. هم‌چنین لوکی در صحنه‌ای سر مادرش فریاد می‌زند.

جزئیات
پیام مثبت

پیش‌بردن هدف با کار تیمی، امیدداشتن و تلاش برای رسیدن به هدف، در صحنه‌های مختلف فیلم نمایش داده می‌شود. ثور وقتی به زمین می‌آید برای کسب اعتماد پدرش و جبران اشتباهاتش تلاش می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

ثور شخصیتی خونسرد، فداکار و امیدوار است که با این روحیات با مشکلات مواجه می‌شود. او در صحنه‌های مختلف فیلم نشان می‌دهد انسان استواری است و همیشه آماده‌ی فداکاری برای نجات جان دیگران است.

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول در ادامه فیلم‌های ابرقهرمانی شرکت مارول قرار می‌گیرد. دو ویژگی عمده‌ی این محصولات، نمایش خشم و درگیری‌های فیزیکی است که در بعضی شدت بیشتری دارد؛ مثلاً قتل یا شکنجه نمایش داده می‌شود و دیگر حسی است که به‌واسطه‌ی تماشای این محصول در زمینه‌ی بالارفتن هیجانات و تقلیدپذیری از شخصیت‌های داستان در کودکان رخ می‌دهد.

باید توجه داشت که در این سن، مفهوم استقلال از جایگاه بالایی برخوردار است، برای همین اگر کودکتان قصد دارد این فیلم را ببیند خواسته‌اش را سرکوب نکنید و برای مدیریت هرچه بهتر احساسات و تقلیدهای احتمالی، حتماً درباره‌ی جوانب مختلف فیلم با او گفت‌وگو کنید. فضای تخیلی فیلم تاحدودی از واقعی‌بودن آن کم کرده است؛ اما اثرگذاری شخصیت‌ها بالاست و به‌راحتی مورد تقلید واقع می‌شوند. شما می‌توانید برای جلوگیری از تقلیدپذیری‌های بی‌چون‌و‌چرا از ابرقهرمانان فیلم با فرزندان خود درباره‌ی ویژگی‌های مثبت و منفی‌شان گفت‌وگو کنید.                                                                                                 

خلاصه: فضای تخیلی فیلم تاحدودی از واقعی‌بودن آن کم کرده؛ اما اثرگذاری شخصیت‌ها بالاست و به‌راحتی مورد تقلید واقع می‌شوند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

 ثور چطور می‌توانست از دشمنانش انتقام بگیرد؟

اگر او جای ثور بود، چه راهی را برای انتقام‌گرفتن از لوکی انتخاب می‌کرد؟

 آیا اساطیر قابل باورند؟ از چه رفتارهایی می‌توان تقلید کرد و از چه رفتارهایی نمی‌شود؟                                                                                                                    

خلاصه: اگر او جای ثور بود، چه راهی را برای انتقام‌گرفتن از لوکی انتخاب می‌کرد؟

داستان فیلم

«ثور»، بازسازی یکی از اساطیر «اسکاندیناوری»، در مجموعه فیلم‌های «مارول» است. ثور، شاهزاده‌ی امپراتوری «آزگارد» است که قرار است به‌جای پدرش به تخت شاهی بنشیند؛ اما در مراسم تاج‌گذاری، به سنگ قدرتی که پدرش از دشمنانش گرفته بود، حمله می‌شود و مراسم تاج‌گذاری به تعویق می‌افتد. ثور برای انتقام از دشمن پدرش، «اودین»، برخلاف دستورات پدرش به سرزمین دشمنان می‌رود. بعد از بازگشت، به دلیل نافرمانی از دستورات پدرش به زمین تبعید می‌شود تا رفتارش را اصلاح کند، او در زمین عاشق دختری می‌شود و به خطاهایش پی‌ می‌برد و خودش را اصلاح می‌کند. برادر ثور، «لوکی» علیه پدرش توطئه می‌کند تا پادشاه شود، ثور با به‌دست‌آوردن چکشش، قدرت را پس می‌گیرد و به آزگارد برمی‌گردد تا در مقابل برادرش بایستد.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: کنت برانا

نویسنده/ مترجم: اشلی میلر، زک استنتز و دن پاین

نام تهیه‌کننده: ـ

نام بازیگران: کریس همسورث، تام هیدلستون، کلارک گرگ

نام شخصیت‌ها: ـ

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Marvel

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه