• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم ثور (Thor the dark world)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

12 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ثور در سال 2011 توسط شرکت مارول تولید شده است. زمانی‌که ثور، شاهزاده‌ی آزگارد، جنگی به راه می‌اندازد، قدرتش از او گرفته و به زمین تبعید می‌شود. انفجار، شلیک، قتل، غارت و درگیری از صحنه‌های خشونت‌آمیزی است که در این اثر نمایش داده شده است.

سال 2011 114 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول در ادامه فیلم‌های ابرقهرمانی شرکت مارول قرار می‌گیرد. دو ویژگی عمده‌ی این محصولات، نمایش خشم و درگیری‌های فیزیکی است که در بعضی شدت بیشتری دارد؛ مثلاً قتل یا شکنجه نمایش داده می‌شود و دیگر حسی است که به‌واسطه‌ی تماشای این محصول در زمینه‌ی بالارفتن هیجانات و تقلیدپذیری از شخصیت‌های داستان در کودکان رخ می‌دهد.

باید توجه داشت که در این سن، مفهوم استقلال از جایگاه بالایی برخوردار است، برای همین اگر کودکتان قصد دارد این فیلم را ببیند خواسته‌اش را سرکوب نکنید و برای مدیریت هرچه بهتر احساسات و تقلیدهای احتمالی، حتماً درباره‌ی جوانب مختلف فیلم با او گفت‌وگو کنید. فضای تخیلی فیلم تاحدودی از واقعی‌بودن آن کم کرده است؛ اما اثرگذاری شخصیت‌ها بالاست و به‌راحتی مورد تقلید واقع می‌شوند. شما می‌توانید برای جلوگیری از تقلیدپذیری‌های بی‌چون‌و‌چرا از ابرقهرمانان فیلم با فرزندان خود درباره‌ی ویژگی‌های مثبت و منفی‌شان گفت‌وگو کنید.                                                                                                 

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

 ثور چطور می‌توانست از دشمنانش انتقام بگیرد؟

اگر او جای ثور بود، چه راهی را برای انتقام‌گرفتن از لوکی انتخاب می‌کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

«ثور»، بازسازی یکی از اساطیر «اسکاندیناوری»، در مجموعه فیلم‌های «مارول» است. ثور، شاهزاده‌ی امپراتوری «آزگارد» است که قرار است به‌جای پدرش به تخت شاهی بنشیند؛ اما در مراسم تاج‌گذاری، به سنگ قدرتی که پدرش از دشمنانش گرفته بود، حمله می‌شود و مراسم تاج‌گذاری به تعویق می‌افتد. ثور برای انتقام از دشمن پدرش، «اودین»، برخلاف دستورات پدرش به سرزمین دشمنان می‌رود. بعد از بازگشت، به دلیل نافرمانی از دستورات پدرش به زمین تبعید می‌شود تا رفتارش را اصلاح کند، او در زمین عاشق دختری می‌شود و به خطاهایش پی‌ می‌برد و خودش را اصلاح می‌کند. برادر ثور، «لوکی» علیه پدرش توطئه می‌کند تا پادشاه شود، ثور با به‌دست‌آوردن چکشش، قدرت را پس می‌گیرد و به آزگارد برمی‌گردد تا در مقابل برادرش بایستد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: کنت برانا

نویسنده/ مترجم: اشلی میلر، زک استنتز و دن پاین

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد ثور

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>