• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم تی‌تی

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

272 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
فیلم «تی‌تی» در ژانر درام ساخته شده و در جشنواره فجر سال 1399 حضور پیدا کرده است. پیام و الگوی مثبت، بیشتر در شخصیت ابراهیم و تی‌تی و ناهنجاری‌های این فیلم در شخصیت‌های منفی به نمایش درآمده است؛ که نمایش ناهنجاری‌ها در شخصیت‌های منفی، از شدت اثرگذاری آن‌ها می‌کاهد. موضوع رحم اجاره‌ای نیز در این فیلم مطرح شده و داستان روایت‌شده برای بزرگسالان جذاب‌تر است.

ژانر : درام

سال 1399 102 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

تلاشگربودنِ ابراهیم، نوع‌دوستی، دوستی با فرزند و احترام به شخصیت انسانیِ افراد، موضوعاتی است که در شخصیت ابراهیم دیده می‌شود و فرصت خوبی برای مکالمه با نوجوانان و الگوسازی را فراهم می‌کند.

امیرساسان، نامزد تی‌تی، اما شخصیتی منفی دارد و علاوه بر سیگار، قمار و مصرف مواد مخدر، شاهد مصرف مشروبات الکلی و مستی او نیز هستیم. اینکه این ناهنجاری‌ها در شخصیت منفی داستان به نمایش درآمده، از شدت تاثیرگذاری آن می‌کاهد اما به علت شدت بالای ناهنجاری این موارد، بهتر است پس از تماشای این فیلم، با نوجوانان در این خصوص و اثرات مخرب آن‌ها گفتگو شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو چرا ابراهیم در نهایت کاغذ را از امیرساسان نگرفت؟

اینکه ابراهیم فرزند جیرودی را به آن‌ها برگرداند تا خانواده داشته باشد، کار درستی کرد؟ او می‌گفت که داشتنِ خانواده برای آن نوزاد از هر چیزی بهتر بوده است. تو با ابراهیم موافقی؟

ادامه متن

داستان اثر

«تی‌تی» داستان دختری کولی به همین نام است که با اجارۀ رحم و مستخدمیِ بیمارستان، درآمد کسب می‌کند. او با یکی از بیماران بیمارستان به نام ابراهیم آشنا می‌شود که استاد دانشگاه در رشته فیزیک است و تومور مغزی دارد. بعد از اینکه ابراهیم از کما بیرون می‌آید، ماجرای پیداکردنِ برگه‌های مسئله‌ای که پیش از به‌کمارفتن آن را حل کرده، داستان را ادامه می‌دهد. امیرساسان، نامزد تی‌تی، به دلایل مختلف در این ماجرا برگه‌های ابراهیم را به او نمی‌دهد و به ابراهیم و تی‌تی، تهمت می‌زند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: آیدا پناهنده

نویسنده/ مترجم: ارسلان امیری، آیدا پناهنده

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تی‌تی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!