• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی فیلم تگزاس ۲

author-img

توسط : مریم رضایی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

7435 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +

فیلم «تگزاس 2» که در ادامه قسمت اول آن ساخته شد. داستان خراب‌کاری‌های دنباله‌دار بهرام و ساسان از برزیل به ایران است. این دو نفر، با ورود به ایران، دچار چالش‌هایی می‌شوند که حل‌کردن‌اش برای همه خانواده دردسر به وجود می‌آورد. «تگزاس 3» نیز به ادامه مشکلات آن‌ها با مجسمه پله می‌پردازد. در این اثر، با طنز موقعیت و استفاده از ناهنجاری‌ها، برای خنداندن مخاطب تلاش شده است.

ژانر : کمدی

سال 1397 99 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 15 سال؟

داستان اصلی اثر، قاچاق مواد مخدر است و در آن انواع مختلف مواد و تفاوت‌های آن توضیح داده می‌شود. وقتی در مهمانی سوری، مهمان‌ها اشتباهی مواد می‌خورند، حال آن‌ها، حال فانتزی و جالبی به نظر می‌رسد که ممکن است مخاطبین کم‌سن، گمان کنند همچین شرایط مطلوبی، با مصرف مواد مخدر به وجود خواهد آمد. پیام و الگوپذیری نیز، نقش پررنگی در این فیلم ندارد. سازندگان اثر، رده سنی +12 سال را برای اثر برگزیده‌اند اما به توصیه کدومو و با توجه به دلایل ذکر شده، رده سنی اثر، مناسب افراد کمتر از 15 سال نیست.

نقش ما چیست؟

فیلمی مثل «تگزاس 2» صرفا با هدف خنداندن مخاطب و فروش در گیشه ساخته شده و هدف ارزشمند دیگری را دنبال نمی‌کند. بهتر است فیلم‌هایی در سبد مصرفی رسانه‌ای خانواده قرار بگیرد که از جهت پیام و الگو، جای صحبت و گفت‌وگو داشته باشند و باب تعامل را در خانواده باز کنند.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

بهرام و ساسان: دو دوستی که نقش‌های اصلی داستان هستند. آن‌ها بعد از خراب‌کاری‌های مکرر، به ایران بازگشته‌اند و در همان بدو ورود، دوباره برای خود دردسر درست کرده‌اند.

کارلوس: مردی برزیلی که خاطرخواه آلیس است، او آدم‌هایش را به ایران فرستاده تا آلیس، بهرام و ساسان را به برزیل ببرد.

داستان اثر:

ساسان و بهرام، که به همراه آلیس، از برزیل به تهران آمده‌اند. در همان بدو ورود، چمدان‌شان با چمدان یک قاچاق‌چی مواد مخدر جابه‌جا می‌شود. آن‌ها که مقداری ارز با خود قاچاق کرده‌اند و حالا با چمدانی پر از مجسمه پله مواجه شده‌اند، به دنبال چمدان خود می‌گردند. غافل از اینکه داخل مجسمه‌ها، کوکائین وجود دارد. بابک، پدر بهرام، که آدم سودجویی‌ست، مجسمه‌ها را با امضای جعلی پله، به مردم می‌فروشد که ناگهان متوجه می‌شود که قاچاق‌چیان، سوری و آلیس را گروگان گرفته‌اند تا به مجسمه‌ها برسند. با یک نقشه احمقانه، بابک، مجسمه نلسون ماندلا را به جای پله به قاچاق‌چیان می‌دهد تا بتواند خانم‌ها را آزاد کند. جنگ سختی بین قاچاق‌چیان و افراد کارلوس که به دنبال ساسان و بهرام هستند در می‌گیرد و آن‌ها موفق می‌شوند از دست افراد کارلوس بگریزند. اما در انتها کارلوس اعلام می‌کند که برادر آلیس را گروگان گرفته و منتظر حضور بهرام و ساسان در کشور برزیل است.

جزئیات اثر

کارگردان:مسعو اطیابی نویسنده:حمزه صالحی تهیه‌کننده:ابراهیم عامریان بازیگران:پژمان جمشیدی- سام درخشانی- ژاله صامتی- مهدی هاشمی- نادر سلیمانی- بهرنگ علوی کشور سازنده:ایران شرکت سازنده:عامریان فیلم مخاطب اثر: بزرگسال

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تگزاس ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!