• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم تکاپو (Hustle )

author-img

توسط : الهه سادات کاظمی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

171 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم تکاپو در ژانر داستانی، ورزشی و انگیزشی محصول سال 2022 آمریکاست. این فیلم در مورد کشف تصادفی پسری 22 ساله از شهر مایورکا اسپانیا به عنوان یک استعداد جدید توسط استعدادیاب آمریکایی لیگNBA برای ورزش بسکتبال است. پسری فقیر که برای گذران زندگی مادر و دخترش کارگری می‌کند و بدون هیج امکاناتی تنها برای شرط بندی بسکتبال بازی می‌کند.

ژانر : داستانی

سال 2022 117 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر داستانی دارد که در آن استعدادهای کشف نشده فرصتی برای رشد می‌یابند هرچند این سوژه تکراری است اما باز هم برای مخاطب جذابیت دارد. دلیلش شاید این باشد که ما در دنیای برابری زندگی نمی‌کنیم و کشف استعدادهای کمتر دیده شده و به بروز و ظهور رسیدن آن برای همه تماشایی است. اما با تمام نقاط قوت و مثبتی که این فیلم دارد باید والدین توجه داشته باشند که بهتر است کودکان زیر15 سال آن را نبینند یا به همراه خانواده تماشا کنند. از جمله نکاتی که بهتر است والدین بدانند فرزند بو کروز هست که این بچه در زمان ارتباط پدر و مادرشان در سن جوانی و دوستی بدنیا می‌آید. بوکروز شرط‌بندی می‌کند، اما تلاش و انگیزه فراوان بوکروز و حمایت شوگرمن از او نکته مثبت این اثر است.

خلاصه: والدین بهتر است به مسئله ارتباط دوستی و تولد دختر بوکروز، شرط‌بندی، درگیری های لفظی میان بوکروز و رقیبش توجه داشته باشند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

  این اثر به شدت انگیزه‌بخش و مفید است برای کسانی که نیاز به انگیزش دارند. برای کسانی که فکر می‌کنند تنها استعداد کافی است. آیا از نظر شما تلاش و پشتکار می‌تواند اثربخش باشد؟ آیا استعداد مهم است؟ چرا؟ اگر جای بو کروز بودید شما چطور رفتار می‌کردید؟

خلاصه: بنظر شما چقدر استعداد برای رسیدن به موفقیت اهمیت دارد؟ جایگاه تمرین و تلاش برای رسیدن به هدف چقدر است؟

ادامه متن

داستان اثر

فیلم تکاپو در سال 2022 در آمریکا ساخته شده است. این فیلم داستان بو کروز جوان 22 ساله  فقیری است که در شهر مایورکا اسپانیا کار می‌کند. او یک بسکتبالیست آماتور است که تنها برای شرط‌بندی بازی می‌کند و کاملاً ناشناس است. تیم‌های NBA آمریکا به دنبال استعدادهای تازه و جوان برای ورود به تیم‌شان هستند. استنلی شوگرمن یک استعدادیاب حرفه‌ای است که برای تیم بسکتبال فیلادلفیا کار می‌کند. او در کل دنیا به دنبال استعداد تازه ای می‌گردد و در اسپانیا بطور کاملا تصادفی بازی بسکتبال شرط‌بندی بوکروز را از نزدیک و در زمین بازی در شهر مایورکا می‌بیند. از او درخواست می‌کند تا به آمریکا بیاید. بو کروز کم تجربه در آمریکا با چالش‌های جدیدی روبه رو می‌شود. و در مسابقات ابتدایی استعدادیابی بازی خوبی ارائه نمی‌دهد و از انتخابی تیم حذف می‌شود. اما با تمرین‌های زیاد خودش و سماجت‌ها و تلاش‌های استنلی دوباره برای یک مسابقه دیگر آماده می‌شود. بو کروز به دلیل علاقه و وابستگی زیاد به دختر و مادرش و دور بودن از آنها روحیه مناسبی ندارد. شوگرمن خانواده‌ی کروز را از اسپانیا به آمریکا می‌آورد. اما باز هم در مسابقه با طعنه‌ها و توهین‌های بازیکن حرفه‌ای رقیب بهم می‌ریزد و بازی را خراب می‌کند. در نهایت قرار بر این می‌شود که به اسپانیا برگردند اما دوست شوگرمن مسابقه‌ای خصوصی را به او یادآوری می‌کند و بو کروز با شرکت در آن مسابقه برای تیم بسکتبال شهر بوستون انتخاب می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Jeremiah Zagar

نویسنده/ مترجم: Taylor Materne, Will Fetters 

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تکاپو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!