• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم تورنادو ۲

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «تورنادو 2» در ژانر ماجراجویی و فانتزی به داستان چند نوجوان بازیگوش می‌پردازد که با شیطنت و دروغ‌گویی باعث ایجاد دردسرهایی برای خود می‌شوند. این اثر می‌تواند با مشاهده در کنار خانواده برای سنین بالای 7 سال مناسب باشد.

سال 2019 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند برخی چهره‌های این فیلم و گریم‌های آدم‌فضایی‌ها ممکن است برای کودکان خوشایند و مطلوب نباشد. بهتر است کودک این اثر را درکنار والدین تماشا کند.

شخصیت‌ها در برخی صحنه‌ها به یکدیگر دروغ می‌گویند که به‌مرور یا متنبّه می‌شوند یا دیگری به آن‌ها تذکر می‌دهد. لازم است در این موارد والدین به کودک خود اشتباه‌بودن دروغگویی را تذکّر دهند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید چه چیزی باعث شد بچه‌ها دچار مشکل شوند؟ درباره‌ی اجازه‌گرفتن از بزرگ‌ترها با کودک خود صحبت کنید. چه چیزی باعث شد بچه‌ها بتوانند به زمین برگردند؟ توجه به حرف بزرگ‌ترها و پیروی از آن‌ها را به کودک خود گوشزد کنید.

چرا شیمبا به امید تذکر داد که نباید بدون هامون به زمین برگردیم؟ توجه به دیگران و نوع‌دوستی را با این سوال به کودک خود بیاموزید.

ادامه متن

داستان اثر

فیلم «تورنادو» داستان پروفسوری است که به‌تازگی یک رستوران تأسیس کرده است. این رستوران پس از مدّتی به سفینه‌ی فضایی تبدیل می‌شود. چهار نوجوان بازیگوش بدون‌اجازه وارد سفینه فضایی می‌شوند.

آنها بدون‌اجازه‌ی پروفسور آن را روشن کرده و به سمت فضا حرکت می‌کنند. نهایتاً در یک سرزمین دوردست در بین آدم‌فضایی‌ها فرود می‌آیند. آن‌ها برای برگشت باید با زمین ارتباط برقرار کنند در این بین یکی از نوجوان‌ها به بیرون از سفینه می‌رود. او با آدم‌فضایی‌ها آشنا می‌شود و با فردی به نام امید که از قبل در این سرزمین فرود آمده بود ملاقات می‌کنند. آن‌ها به کمک پرفسور موفق می‌شوند سفینه را روشن کنند و به سمت زمین برگردند، ولی نمی‌توانند امید را با خود برگردانند.

جزئیات اثر

کارگردان: سیدجواد هاشمی

نویسنده: سیدجواد هاشمی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد تورنادو ۲

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>