بیل را بکش ۲

بررسی تخصصی فیلم 2 Kill the Bill

بیل را بکش ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در ادامۀ سری انتقام‌های کیدو، این بار نوبت به باد، برادر بیل و خود بیل می‌رسد. او برای رسیدن به بیل راه سختی را طی می‌کند؛ اما وقتی به او می‌رسد و می‌خواهد انتقامش را بگیرد، متوجه می‌شود که دخترش زنده است.

سال 2004 دوساعت و شانزده‌ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

میزان نمایش خشم در این محصول نسبت به قسمت اول کاهش پیدا کرده است؛ اما هم‌چنان صحنه‌هایی نظیر جنگ و کشتار و قتل بی‌رحمانه دیده می‌شود. در این قسمت، کیدو به سراغ برادر بیل، باد، می‌رود و او را می‌کشد. اکثر خشم این محصول منجر به قتل می‌شود.

جزئیات
ترس

میزان ترس نمایش‌داده‌شده در این فیلم به‌ازای صحنه‌های خشم‌باری است که مشاهده می‌شود، در سه‌صحنه می‌توان میزان خشم را سنجید، درگیری بین کیدو و باد هنگام ورود او به خانۀ باد که همراه با موسیقی ترسناک است، در صحنۀ دیگری که باد قصد دارد کیدو را زنده‌به‌گور کند نیز مؤلفۀ ترس وجود دارد و در آخرین‌صحنه وقتی مار سیاه به باد حمله می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش فاحشه‌خانه، مصرف مواد مخدر، استفاده از عبارات جنسی و الفاظ رکیک در گفت‌وگوها به همراه موارد دیگری از قبیل بوسیدن بیل و عدم التزام و تعهد به قولی که الی به باد داده است، از موارد ناهنجاری اجتماعی این فیلم است.

جزئیات
پیام مثبت

در طول فیلم پیام‌های مثبتی که انتقال داده می‌شود، اندک است. روایت این داستان بیشتر ضد ارزش است و در آن به اتفاقاتی از قبیل خشونت‌طلبی، انتقام‌جویی و ... بال‌و‌پر داده شده است؛ اما در کنار این ویژگی‌های منفی، اهمیت‌دادن به شادابی در یک صحنه نمایش داده می‌شود، در صحنۀ دیگری شولتز اشتباهش را می‌پذیرد و بابتش عذر‌خواهی می‌کند و شخصیت‌ها برای رسیدن به اهدافشان بسیار تلاش می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

در طول فیلم، کیدو یک شخصیت عصبی است که منتظر است در موقعیت‌های مناسب از دشمنانش انتقام بگیرد و آن‌ها را به‌سزای اعمالشان برساند، او این کار را با میزان خشونت بسیار بالایی انجام می‌دهد و می‌توان گفت تمام رفتارهای خشونت‌آمیز کیدو منجر به قتل می‌شود؛ اما در کنار ویژگی‌های منفی یک نکته‌ای که شخصیت کیدو دارد، آن است که به‌خاطر فرزندش تصمیم می‌گیرد دست از آدم‌کشی بردارد.

جزئیات
ارزش آموزشی

اگر آن‌ها جای کیدو بودند، با بیل چه می‌کردند؟

آیا انتقام می‌تواند چارۀ مشکلات باشد؟

چرا بیل تلاش داشت متوجه شود حقیقت درمورد ترک کیدو چه بوده است؟

خلاصه: آیا انتقام می‌تواند چارۀ مشکلات باشد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه