• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم به صداها گوش نکن (Don’t Listen)

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  «به صداها گوش نکن» محصول 2020، توسط کشور اسپانیا و در ژانر وحشت ساخته شده است. این اثر با ورود یک خانواده‌ به خانه‌ای قدیمی و رازآلود شروع شده، با لحظات ترسناکی از شنیدن صداهای عجیب و دیدن روح ادامه می‌یابد و بعد از مرگ تمام افراد خانواده به اراده روح حاضر در خانه، تمام می‌شود. علاوه بر شدت بالای ترس و لحظات اضطراب‌آور متعدد، به دلیل نمایش خودکشی، به دار آویختن و قتل توسط اعضا خانواده، خشونت بالایی نیز وجود دارد. این اثر نه تنها پیام مثبتی ندارد بلکه می‌تواند اثری آسیب‌زا برای سنین کودکی و نوجوانی باشد.

سال 2020 97 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر در ژانر وحشت ساخته شده است و تسلط موسیقی ترسناک، تاریکی، شنیدن صداهای عجیب و نمایش ناگهانی روح یا ظاهر شدن ناگهانی افراد، می‌تواند باعث ترس در مخاطبان شود. چه کودک و چه بزرگسال!

تماشای فیلم ترسناک می‌تواند برای کودکان باعث اضطراب جدی و حتی مختل شدن خواب یا روند عادی زندگی آن‌ها شود؛ بویژه این اثر که با داشتن چند ویژگی، شدت ترس را برای کودکان بالا برده و برای آن‌ها آسیب‌زا محسوب می‌شود:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره دنیای پس از مرگ و تفاوت آنچه در فیلم نمایش داده شده با قواعد واقعی جهان هستی صحبت کنید:

بنظر تو روح‌ها می‌توانند اینگونه آزادانه هرکاری که بخواهند انجام دهند؟ آیا ارواح می‌توانند شکل ظاهری داشته باشند؟

ادامه متن

داستان اثر

«اریک» پسربچه‌ای‌ست که ادعا می‌کند صداهای مختلفی می‌شنود. او به تازگی همراه با پدرش دنیل و مادرش سارا، به خانه‌ای قدیمی نقل مکان کرده‌اند. از آنجایی که پدر و مادر اریک با خرید خانه‌های قدیمی و تعمیر و فروش آن‌ها پول بدست می‌آورند، مشاور حدس می‌زند که جابجایی زیاد اریک را آشفته کرده؛ اما در حقیقت خانه جدید آن‌ها پر از صداهای عجیب است. یک شب پدر خانواده از خواب بیدار می‌شود و به‌دنبال صداهایی که از بیرون می‌شنود، از خانه خارج شده و جسد پسرش را درون استخر پیدا می‌کند. بعد از مرگ اریک، سارا تحمل ماندن در خانه را ندارد و آن‌جا را ترک می‌کند اما دنیل برای تمام کردن تعمیرات خانه، به تنهایی آنجا می‌ماند. روزی دنیل گمان می‌کند صدای پسرش را در آن خانه شنیده است؛ پس برای پی بردن به ماجرا، هرمان را که سال‌ها روی ماجرای صداها کار کرده است به خانه خود می‌آورد. این پیرمرد با دخترش وارد خانه جدید دنیل شده و با سیستم‌های پیشرفته متوجه حضور یک روح در خانه شده و کم‌کم راز خانه برای آن‌ها فاش می‌شود: این خانه حدود 300 سال پیش مکان تفتیش عقاید و شکنجه افراد بوده است که در این میان پیرزنی جادوگر، شکنجه و کشته شده است. حالا روح او در خانه پرسه می‌زند و هرکسی که به محدوده او وارد شود را با صداها فریب می‌دهد تا آن‌ها را بکشد. روح این جادوگر در شب مرگ اریک، کنترل دنیل را به دست گرفته و باعث شده دنیل پسر خودش را بکشد و سپس با رساندن صدای اریک به مادرش و کشاندن دوباره او به خانه، باعث خودکشی سارا می‌شود و درست زمانی که هرمان فکر می‌کند با سوزاندن اسکلت پیرزن که در زیرزمین پیدا کرده‌است، همه چیز تمام شده، دنیل از روی نقاشی‌های اریک متوجه می‌شود خودش پسرش را به قتل رسانده است و او نیز خودکشی می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: Ángel Gómez Hernández / آنخل گومز هرناندز

نویسنده: Santiago Díaz, Ángel Gómez Hernández / سانتیاگو دیاز، آنخل گومز هرناندز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد به صداها گوش نکن

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>