• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی فیلم بزرگ‌ترین هدیه‌ی زندگی ( the greatest gift of life)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

241 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یوریکو که به بیماری سرطان مبتلا شده است، از همسرش اجازه می‌گیرد که برای مدتی نزد پدرش برگردد تا با او خاطرات زیبا و شیرینی بسازد. برملا‌شدن بیماری یوریکو برای پدرش سخت و طاقت‌فرسا بود، اما آن‌ها تصمیم گرفتند به‌جای ابراز ناراحتی، از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرند. این فیلم در ژانر خانوادگی از هرگونه خشونت، ترس و ناهنجاری خالی است و دارای پیام مثبتی درباره‌ی روابط سالم خانوادگی، لزوم توجه به یکدیگر و بروز مهر و محبت در بستر خانواده است.

   

ژانر : خانوادگی

سال 2021 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم سینمایی «بزرگ‌ترین هدیه‌ی زندگی» محصول سال 2021 کشور ژاپن، یک فیلم ساده در ژانر خانوادگی است که به روایت رابطه‌ی یک پدر و دختر می‌پردازد.

این فیلم نمایشی از خشونت، ترس و ناهنجاری ندارد و همانطور که در بخش پیام اثر به‌طور مفصل به آن پرداخته شد، پیام بسیار ارزشمندی درباره‌ی خانواده دارد. این فیلم به بیان لزوم ارتباط در بین اعضای خانواده، ابراز مهر و محبت و ساختن خاطرات خوش و به‌یادماندنی می‌پردازد. درواقع فیلم باهم‌بودن و توجه به یکدیگر را عامل تحکیم خانواده و سلامت روان اعضای آن می‌داند. از همین روی شما می‌توانید به‌صورت خانوادگی به تماشای این اثر بنشینید و با فرزندان خود زندگی گذشته و اکنونِ خانواده‌ی یوریکو را قضاوت کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درباره‌ی اینکه در شرایط ناراحت‌کننده و سخت باید رفتارهای همدلانه‌تری از خود بروز دهند صحبت کنید و به این صورت آن‌ها را به داشتن روحیه‌ای قوی تشویق نمایید.

خاطرات شیرین خانوادگی خود را از زبان فرزندتان بشنوید. شما از او بخواهید که آن‌ها را تعریف کند.

ادامه متن

داستان اثر

یوریکو دختری‌ست که بعد از ازدواج به همراه شوهرش در شهر دیگری دور از خانه‌ی پدری‌اش زندگی می‌کند. او سرطان دارد و زمان زیادی برای زندگی ندارد؛ بنابراین از شوهرش اجازه می‌گیرد تا به خانه‌ی پدرش برگردد زیرا خاطره‌ی زیادی با او ندارد.

قبل از فوت مادر یوریکو، در زندگی خانوادگی آن‌ها رسیدگی به امورات خانه و خانواده همیشه بر عهده‌ی مادر بوده است و پدر خانواده همیشه مشغول کار مترجمی بود، بنابراین آن‌ها هیچ‌وقت فرصت زیادی برای ساختن روابط صمیمی ‌با یکدیگر نداشته‌اند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: کان ایشی‌باشی/Kan Ishibashi  

 نویسنده: کان ایشی‌باشی، یوشی‌کازو اوکادا/Kan Ishibashi, Yoshikazu Okada   

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بزرگ‌ترین هدیه‌ی زندگی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>