• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برو بیرون

برو بیرون

بررسی تخصصی فیلم get out

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

کریس پسری مهربان و خوش‌قلب است که به تازگی با رز آشنا شده است؛ اما از سرنوشتی که در انتظارش هست، بی‌خبر است. او برای نجات خودش ناامید نمی‌شود. فیلمی با بن‌مایه ترسناک و صحنه‌هایی خشن. فیلم «برو بیرون» مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی را دریافت کرده است.

سال 2017 104 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 2 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت در انتهای فیلم به بیشترین حد خود می‌رسد. تا دقیقه شصت هیچ‌گونه خشونت سطح بالایی را مشاهده نمی‌کنیم؛ ولی بعد از آن و در دقیقه 68 و درگیری کریس با جرمی، به‌مرور صحنه‌های درگیری کریس با افراد خانه و کشتن آن‌ها را به‌شکل واضح مشاهده می‌کنیم. صحنه‌هایی مانند کوبیدن یک گوی به سر جرمی و جاری‌شدن خون. فروکردن شاخ گوزن در گلوی پدر رز و جاری‌شدن خون، فرو‌کردن چاقو در دست کریس توسط مادر رز، کشتن جرمی با لگد و درنهایت تیراندازی به رز و خودکشی والتر با شلیک به سر خود. ازاین‌رو سریال «برو بیرون» مناسب سنین زیر هفده سال نیست.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این فیلم که یک اثر ترسناک محسوب می‌شود، دربردارنده‌ی صحنه‌های ترسناکی ازجمله تصادف ناگهانی کریس و رز با یک گوزن است. کریس که توسط مادر رز هیپنوتیزم می‌شود، در یک فضای تاریک ذهنی فرو می‌رود که توانایی خروج از آن را ندارد. صحنه‌ی ترساندن کریس توسط جورجینا. هم‌چنین مرموزبودن رفتار شخصیت‌های فیلم نیز برای مخاطب حس ترس را به همراه آهنگ منتقل می‌کند. در صحنه‌های خشونت‌آمیز، غافل‌گیری و ترس افراد در چهره‌ی آن‌ها نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌های اجتماعی نمایش‌داده‌شده در این فیلم تنها در چندصحنه مانند بغل‌کردن و بوسیدن همدیگر، (رز و کریس) نمایش انگشت وسط به معنای یک فحش، خوردن مشروب و در برخی صحنه‌های بسیار کوتاه، پوشش نامناسب بازیگران خلاصه می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت اصلی داستان که یک سیاه‌پوست است با حالتی خوش‌بینانه برای دیدار خانواده‌ی دوست‌دخترش به خانه‌ی آن‌ها می‌رود. او سعی می‌کند نگاه‌های نژادپرستانه‌ی سفیدپوستان به سیاه‌پوستان را فراموش کند؛ ولی در این دیدار با رفتارهای عجیبی مواجه می‌شود. او متوجه می‌شود که این دیدار یک فریب و تنها برای به‌دام‌انداختن و سوءاستفاده از اوست. او که نمی‌خواهد چنین چیزی را باور کند، وقتی می‌خواهد از خانه خارج شود متوجه حقیقت ماجرا می‌شود. کریس سعی می‌کند با به‌کارانداختن هوش خود از شنیدن صدایی که باعث بی‌هوش‌شدنش می‌شود، جلوگیری کند و حالا با خشم زیادی سعی دارد تا از آن خانه رهایی یابد. او هرکدام از افراد خانواده را که در راه او قرار می‌گیرند، می‌کشد؛ ولی وقتی می‌خواهد رز را خفه کند از این کار دست می‌کشد. کریس با این‌همه قلب مهربانی دارد و بااینکه با رنج فراوان از این مخمصه رها شده است، نمی‌تواند رز را بکشد. سنگدلی و بی‌رحمی خانواده‌ی آرمیتیج بالاخره باعث ازبین‌رفتن آن‌ها و نابودی تک‌تکشان می‌شود و کریس که یک سیاه‌پوست بود، به کار آن‌ها پایان داد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

کریس یک جوان سیاه‌پوست خوش‌قلب است که وقتی دوست‌دخترش از او می‌خواهد تا به دیدار خانواده‌ی او بروند می‌پذیرد؛ ولی از نگاه بد سفیدپوست‌ها به خودش ناراحت و نگران است. خانواده‌ی آرمیتیتج که از قبل برای کریس نقشه کشیده‌اند، سعی می‌کنند تا او را فریب دهند و برای سوءاستفاده از او هیپنوتیزمش کنند. کریس با سادگی خود حرف‌های آن‌ها را باور می‌کند و احساس می‌کند توسط هیپنوتیزم مادر رز، اعتیادش به سیگار معالجه شده است؛ اما با دیدن رفتارهای غیرعادی خدمتکار سیاه‌پوست آن خانه مشکوک می‌شود و ماجرا را به دوست خود اطلاع می‌دهد. او زمانی از توطئه‌ی خانواده‌ی آرمیتیج باخبر می‌شود که دیگر دیر شده است؛ اما ناامید نمی‌شود و سعی می‌کند راهی برای رهایی خود پیدا کند. سرانجام به‌هر‌نحوی که می‌شود از خانه فرار می‌کند و جان خود را نجات می‌دهد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این اثر یک فیلم ترسناک است و جریان داستان به‌طور مرموز و هول‌انگیزی پیش می‌رود. آهنگ ترسناک در صحنه‌های مختلف این فیلم ترس و ابهام را به کودکان منتقل می‌کند. هم‌چنین روابط عاشقانه‌ی کریس و رز در این فیلم که در حد بغل‌کردن و بوسیدن به‌نمایش درآمده، برای کودکان حساسیت‌برانگیز و تحریک‌کننده است. علاوه بر این، صحنه‌های خشونت‌آمیز پایانی فیلم که توسط کریس رقم می‌خورد، بسیار آشکار و در نمایی نزدیک اتفاق می‌افتد. دیدن صحنه‌هایی مانند درگیری فیزیکی و زدوخورد، فروکردن چاقو در دست، کوبیدن گوی بر سر جرمی، فروکردن شاخ گوزن در گلوی پدر رز، شلیک با اسحه به شکم و جاری‌شدن خون و نمایش صحنه‌ی خودکشی والتر در انتهای فیلم برای کودکان اکیداً ممنوع است و به مراقبت والدین نیاز دارد. لازم است بدانید صحنه‌های کوتاهی از عمل جراحی مغز مانند بریدن پوست سر و برداشتن کاسه‌ی سر نیز به‌نمایش درمی‌آید که ممکن است کودکان به آن‌ها واکنش منفی داشته باشند. اگرچه این فیلم حاوی صحنه‌هایی از موجودات ترسناک و عجیب نیست؛ اما صحنه‌های خشونت‌آمیز آن‌ها می‌تواند ترس و اضطراب را به مخاطب منتقل کند.

خلاصه: توجه به ژانر ترسناک فیلم، روابط عاشقانه در حد بغل‌کردن و بوسیدن، نمایش صحنه‌های خشونت‌آمیز کشتن، درگیری فیزیکی، جاری‌شدن خون و فروکردن شیء تیز در بدن. نمایش صحنه‌های عمل جراحی.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

بهتر بود کریس قبل از رفتن به خانه چه‌کار می‌کرد تا در چنین دامی نمی‌افتد؟ با این سؤال از لزوم عدم اعتماد سریع به افراد، با کودکان صحبت کنید.

اگر کریس به حرف دوستش گوش می‌کرد، بازهم دچار مشکل می‌شد؟ با کودک خود از لزوم مشورت با دیگران و افراد مطلع قبل از انجام هرکاری گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی لزوم شناخت بیشتر افراد و احتیاط در برخورد و رفت‌وآمد با آن‌ها، با کودکان صحبت کنید. هم‌چنین از اهمیت مشورت در هنگام بروز مشکل با آن‌ها گفت‌وگو کنید.

داستان فیلم

کریس، جوانی سیاه‌پوست است که به تازگی با رز، دختری سفیدپوست، آشنا شده است. رز می‌خواهد او را با خانواده‌اش آشنا کند و او را به منزل خانوادگی‌اش می‌برد؛ ولی اتفاقات عجیب‌و‌غریب آنجا نشان از یک ماجرای ترسناک دارد. کریس بعد از مدتی متوجه می‌شود که این خانواده برای انجام یک عمل جراحی روی سیاه‌پوستان آن‌ها را به افراد سفیدپوست متقاضی می‌فروشند تا درخدمت آن‌ها باشند. به‌طوری‌که فقط جسم آن‌ها سیاه‌پوست است؛ ولی مغزشان سفیدپوست. کریس زمانی متوجه می‌شود که دیگر راه فراری ندارد؛ اما او ناامید نمی‌شود و می‌تواند از چنگ آن‌ها رها شود. او گوش خود را می‌پوشاند تا صدایی را که باعث هیپنوتیزم‌شدنش می‌شود نشنود. هم‌چنین خودش را به بی‌هوشی می‌زند و وقتی برای انتقال او به زیرزمین می‌آیند، به جرمی حمله و از آنجا فرار می‌کند. او مجبور می‌شود در راه با دیگراعضای خانواده نیز درگیر شود و آن‌ها را بکشد. درنهایت دوست او به کمکش می‌آید و بعد از درگیری‌های فراوان از آن خانه فرار می‌کنند.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Jordan Peele / جردن پیل

نویسنده/ مترجم: Jordan Peele / جردن پیل

نام تهیه‌کننده: sean mcKittrick, Jason blum, Edward H. Hamm, Jordan Peele/ سان مک کیتریک، جیسون بلوم، ادوارد اچ هام، جوردن پیل

نام بازیگران:Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford, Caleb Landry Jones, Stephen Root, Catherine Keener / دانیل کالویا، آلیسون ویلیامز، برادلی وایتفورد، کلب لندری جونز، استیفن روت، کاترین کینر.

نام شخصیت‌ها:

کریس واشینگتن: جوانی سیاه‌پوست که پنج ماه است با رز آشنا شده است و به خواستِ رز می‌خواهد به دیدار خانوده‌ی او برود. کریس عکاسی می‌کند و به سیگار هم اعتیاد پیدا کرده است،

 رز آرمیتیج: دختر جوان سفیدپوستی که از یک خانواده‌ی ثروتمند است، او به‌واسطه‌ی دوستی و برقراری رابطه با جوانان سیاه‌پوست، آن‌ها را برای تغییر وضعیت ذهنی و آماده‌کردن برای بردگی و فروش به سفیدپوستان ثروتمند به خانه‌ی پدرش می‌کشاند،

میسی آرمیتیج: مادر رز و همسر دین آرمیتیج که یک روان‌درمانگر است. او به‌واسطه‌ی هیپنوتیزم سیاه‌پوستانی را که توسط رز جذب شدند، در یک وضعیت روانی کنترل‌شده قرار می‌دهد تا برای عمل جراحی و تغییر وضعیت روانی آماده کند،

جرمی آرمیتیج: برادر رز که به مسابقات یو.اف.سی علاقه‌مند است. او در انجام پروژه‌ای که خانواده‌ی او برعهده دارند به پدرش کمک می‌کند،

دین آرمیتیج: پدر رز و یک جراح مغز است. او با عمل جراحی، مغز سیاه‌پوستان فریب‌خورده را تحت امر سفیدپوستانی که آن‌ها را خریده‌اند قرار می‌دهد،

راد ویلیامز: دوست و رفیق سیاه‌پوست کریس که در نگهبانی فرودگاه کار می‌کند. او به سفید پوست‌ها بدبین است و کریس را از برقراری رابطه با رز منع می‌کند. او بعد از اطلاع از گم‌شدن کریس تلاش می‌کند تا او را پیدا کند،

جورجینا: زن سیاه‌پوست خدمتکار در خانواده‌ی آرمیتاژ. جورجینا نیز توسط این خانواده هیپنوتیزم شده و دراختیار آن‌هاست و طبق خواسته‌ی آن‌ها رفتار می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: QC Entertainment, Monkeypaw Productions / کیوسی اینترتیمنت، شرکت مانکیپاو

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : سیده سیمین نوربخش

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 18+ گزارش نظر
فیلمی ترسناک همراه با صحنه های خشن و ماجراجویی که مخاطب را برای کشف راز داستان پای فیلم نگه میدارد

برو بیرون یک فیلم ترسناک، خشن و ماجراجویی است،داستان پسر سیاه پوستی که با دختری سفید پوست دوست است و دوست دختر او، پسر سیاه پوست را به خانه شان دعوت کرده است.جنس ترس این فیلم با ترس فیلمهای ترسناک دیگر کمی متفاوت است. حدودا تا اواسط فیلم شما صحنه خشنی را مشاهده نمی کنید اما در انتهای فیلم صحنه های ترسناک و خشن و خون آلود نمایش داده میشود که خشونت را به وضوح به تصویر میکشد به همین دلیل این فیلم برای سنین بالای 18 سال مناسب است

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : سیده سیمین نوربخش

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 18+ گزارش نظر
فیلمی ترسناک همراه با صحنه های خشن و ماجراجویی که مخاطب را برای کشف راز داستان پای فیلم نگه میدارد

برو بیرون یک فیلم ترسناک، خشن و ماجراجویی است،داستان پسر سیاه پوستی که با دختری سفید پوست دوست است و دوست دختر او، پسر سیاه پوست را به خانه شان دعوت کرده است.جنس ترس این فیلم با ترس فیلمهای ترسناک دیگر کمی متفاوت است. حدودا تا اواسط فیلم شما صحنه خشنی را مشاهده نمی کنید اما در انتهای فیلم صحنه های ترسناک و خشن و خون آلود نمایش داده میشود که خشونت را به وضوح به تصویر میکشد به همین دلیل این فیلم برای سنین بالای 18 سال مناسب است

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه