• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بانویی در آتش

بانویی در آتش

بررسی تخصصی فیلم portrait of a lady on fire

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

10 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 دختری به نام ماریان که نقاش ماهری است برای کشیدن تصویر دختر اشراف‌زاده‌ای به‌نام هلوئیز به خانه‌شان می‌رود. هلوئیز قرار است به‌زودی با پسر اشراف‌‌زاده‌ای در میلان ازدواج کند؛ اما او به این ازدواج راضی نیست. ماریان و هلوئیز در مدتی که ماریان نقاشی او را می‌کشد، به‌هم علاقه‌مند می‌شوند.

سال 2019 120 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سوفی، خدمت‌کار خانۀ هلوئیز بعد از اینکه متوجه می‌شود باردار است، تصمیم می‌گیرد تا قبل از اینکه صاحب‌کارش از سفر برگردد، سقط جنین کند. ماریان و هلوئیز دو دختری هستند که به‌هم علاقه‌مند می‌شوند و با هم رابطۀ جنسی دارند، آن‌ها در برخی سکانس‌ها مشروب می‌خورند.

جزئیات
پیام مثبت

ماریان، یک دختر نقاش و هلوئیز دختری است که قرار است ماریان نقاشی او را بکشد. ماریان بعد از آشنایی با هلوئیز و هم‌دردی‌کردن با او تصمیم می‌گیرد که به بگوید در مدتی‌که آن‌ها با هم صحبت می‌کردند و قدم می‌زدند، به چهره‌اش دقت می‌کرده است تا نقاشی‌اش را بکشد. آن‌ها کم‌کم به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و با هم رابطه برقرار می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

ماریان با اینکه در ابتدا از ایدۀ مادر هلوئیز استقبال کرده بود و می‌خواست به‌صورت پنهانی چهرۀ هلوئیز را نقاشی کند؛ اما بعد از آشنایی با او به مادرش می‌گوید که می‌خواهد حقیقت را به هلوئیز بگوید. ماریان دربارۀ ازدواج اجباری هلوئیز با او هم‌دردی می‌کند و از این اتفاق ناراحت است.

آنچه لازم است والدین بدانند

از پیام‌های اصلی فیلم علاقه و عشق بین دو دختر به‌نام ماریان و هلوئیز است. آن‌ها در زمانی‌که مادر هلوئیز در سفر است، با هم رابطه برقرار می‌کنند. هلوئیز دختر اشراف‌زاده‌ای است که مجبور است با پسری در شهر میلان ازدواج کند، او اگر مجبور به این ازدواج نبود، دوست داشت در فرانسه و پیش ماریان باشد. دربارۀ هم‌جنس‌گرایی مطالعه کنید و در این رابطه حتماً با فرزندتان صحبت کنید و به سؤال‌هایش جواب دهید.

ابتدا خواهر هلوئیز قرار بود با آن پسر ازدواج کند؛ اما چون او هم به این ازدواج راضی نبود خودکشی می‌کند، با فرزندتان دربارۀ خودکشی او صحبت کنید و نظرشان را در رابطه با اینکه آیا خودکشی تنها راه بوده است بپرسید.

سوفی، خدمت‌کار هلوئیز هم بعد از اینکه متوجه می‌شود باردار است، تصمیم می‌گیرد قبل از برگشتن صاحب‌کارش سقط جنین کند تا شغلش را از دست ندهد.

از نظر فرزندتان دربارۀ تصمیمات شخصیت‌ها به‌خصوص مادر هلوئیز و خود او جویا شوید، آیا موافق کار آن‌هاست؟

خلاصه: دربارۀ هم‌جنس‌گرایی مطالعه و در این رابطه حتماً با فرزندتان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

نظرتان درباره رابطۀ ماریان و هلوئیز چیست؟ اگر فرزندتان جای هلوئیز بود واکنش او دربارۀ ازدواج اجباری چه بود؟ موافق تصمیم مادر هلوئیز و ازدواج اجباری است؟

خلاصه: نظرتان دربارۀ رابطۀ ماریان و هلوئیز چیست؟

داستان فیلم

در قرن هجدهم دختر نقاشی به نام ماریان برای کشیدن چهرۀ دختری به نام هلوئیز به خانه‌اش می‌رود. خواهر هلوئیز به‌خاطر اینکه راضی به ازدواج با اشراف‌زاده‌‌ای در میلان نبوده، خودکشی کرده است و حالا هلوئیز مجبور است با آن پسر ازدواج کند، برای همین مادر او از ماریان خواسته است به آنجا برود و از او نقاشی بکشد تا به میلان بفرستند. هلوئیز دوست ندارد کسی طرح چهرۀ او را نقاشی کند برای همین ماریان مجبور است در زمان‌هایی که همدیگر را می‌بینند چهرۀ او را ببیند و بعداً نقاشی او را بکشد. بعد از تمام‌شدن نقاشی وقتی هلوئیز نقاشی را می‌بیند به ماریان می‌گوید که آن تصویر شبیه او نیست، برای همین ماریان یک‌بار دیگر نقاشی او را می‌کشد. مادر هلوئیز هم به او می‌گوید که می‌خواهد به سفر برود و وقتی که بازمی‌گردد، باید آن نقاشی تمام شده باشد. در این مدت هلوئیز و ماریان، با وجود اینکه دو دختر هستند به‌هم علاقه‌مند می‌شوند و رابطۀ عاشقانه‌ای دارند؛ اما وقتی که مادر هلوئیز برمی‌گردد، هلوئیز مجبور می‌شود که به میلان برود و با آن پسر ازدواج کند.

جزئیات فیلم

  1. کارگردان/ مؤلف: Celine Sciamma / سلین سیاما
  2. نویسنده/ مترجم: Celine Sciamma / سلین سیاما
  3. نام تهیه‌کننده: ـ
  4. نام بازیگران: Adele Haenel, Noemie Merlant / آدل انل، نوئمی مرلانت.
  5. نام شخصیت‌ها: ماریان: دختر نقاشی که برای نقاشی‌کردن چهرۀ هلوئیز به خانه‌شان می‌رود و کم‌کم عاشق هلوئیز می‌شود. هلوئیز: دختری که به اصرار مادرش قرار است با پسری در شهر میلان ازدواج کند؛ اما بعد از آشنایی با ماریان عاشق او می‌شود. سوفی: خدمت‌کار خانوادۀ هلوئیز که متوجه می‌شود باردار است و سقط جنین می‌کند.
  6. کشور سازنده: فرانسه
  7. کمپانی سازنده: پیرامید فیلمز

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه