بانویی در آتش

بررسی تخصصی فیلم portrait of a lady on fire

بانویی در آتش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 دختری به نام ماریان که نقاش ماهری است برای کشیدن تصویر دختر اشراف‌زاده‌ای به‌نام هلوئیز به خانه‌شان می‌رود. هلوئیز قرار است به‌زودی با پسر اشراف‌‌زاده‌ای در میلان ازدواج کند؛ اما او به این ازدواج راضی نیست. ماریان و هلوئیز در مدتی که ماریان نقاشی او را می‌کشد، به‌هم علاقه‌مند می‌شوند.

سال 2019 120 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سوفی، خدمت‌کار خانۀ هلوئیز بعد از اینکه متوجه می‌شود باردار است، تصمیم می‌گیرد تا قبل از اینکه صاحب‌کارش از سفر برگردد، سقط جنین کند. ماریان و هلوئیز دو دختری هستند که به‌هم علاقه‌مند می‌شوند و با هم رابطۀ جنسی دارند، آن‌ها در برخی سکانس‌ها مشروب می‌خورند.

جزئیات
پیام مثبت

ماریان، یک دختر نقاش و هلوئیز دختری است که قرار است ماریان نقاشی او را بکشد. ماریان بعد از آشنایی با هلوئیز و هم‌دردی‌کردن با او تصمیم می‌گیرد که به بگوید در مدتی‌که آن‌ها با هم صحبت می‌کردند و قدم می‌زدند، به چهره‌اش دقت می‌کرده است تا نقاشی‌اش را بکشد. آن‌ها کم‌کم به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و با هم رابطه برقرار می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

ماریان با اینکه در ابتدا از ایدۀ مادر هلوئیز استقبال کرده بود و می‌خواست به‌صورت پنهانی چهرۀ هلوئیز را نقاشی کند؛ اما بعد از آشنایی با او به مادرش می‌گوید که می‌خواهد حقیقت را به هلوئیز بگوید. ماریان دربارۀ ازدواج اجباری هلوئیز با او هم‌دردی می‌کند و از این اتفاق ناراحت است.

نظرتان درباره رابطۀ ماریان و هلوئیز چیست؟ اگر فرزندتان جای هلوئیز بود واکنش او دربارۀ ازدواج اجباری چه بود؟ موافق تصمیم مادر هلوئیز و ازدواج اجباری است؟

خلاصه: نظرتان دربارۀ رابطۀ ماریان و هلوئیز چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه