بازیکن شماره یک آماده

بررسی تخصصی فیلم Ready Player One

بازیکن شماره یک آماده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چقدر تخیّلتان قوی است؟ تاکنون به دنیایی فکر کرده‌اید که در آن بتوانید هرآنچه را که تخیّل می‌کنید داشته باشید؟ «اسپیلبرگ» این بار دانشمندی به نام «هالیدی» را معرفی می‌کند که در سال ۲۰۴۵، با خلق یک بازی و با قراردادن عینک واقعیت مجازی روی چشمانتان، شما را به تمام آرزوها و تخیّلاتتان می‌رساند. حالا همۀ بازیکنان در تلاشند تا حاکم این بازی شوند.

سال 2018 141 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خودتان را آماده کنید تا صحنه‌های درگیری فیزیکی و تیراندازی قابل توجهی مشاهده کنید؛ چراکه «وید» در تلاش است تا با حل معماهای دنیای بازی «اوسیس»، صاحب آن شود، پس دشمنانی هم دارد که باید با آن‌ها مبارزه کند. «وید»، «سامانتا» و «ایچ» در مسابقۀ ماشین‌سواری شرکت می‌کنند و در تلاش هستند تا اولین کلید را به دست بیاورند. در این مسابقه موانع متعددی وجود دارد و حیوانات غول‌پیکری شبیه دایناسور، ماشین‌های رانندگان را نابود می‌کنند. در صحنه‌ای دیگر هنگامی که وید و سامانتا در کلوپ با یکدیگر قرار گذاشته‌اند، ماموران شرکت «آ.اُ.آ» سر می‌رسند و سعی می‌کنند با تیراندازی این دو نفر را بکشند. صحنه‌های دیگری از این دست را می‌توان در دنیای بازی یا در دنیای زندگی شخصیت‌ها دید، اما مهم‌ترین صحنه‌ها شاید به پایان داستان برگردد که در نبردی بزرگ و ترسناک، وید مردم را دعوت می‌کند تا با آ.اٌ.آ مقابله کنند؛ بنابراین بین مردم و ماموران این شرکت درگیری بزرگی شکل می‌گیرد. در این جنگ قتل‌های زیادی رخ می‌دهد و در بعضی از موارد خونریزی مشاهده می‌شود. البته باید تذکر داد که این قتل‌ها در دنیای بازی اتفاق می‌افتد و افراد در دنیای واقعی زنده می‌مانند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مهم‎ترین صحنۀ ترسناک این فیلم را «ایچ» رقم می‌زند. ایچ که دوست مجازی «وید» است، همراه با او و دیگر دوستانش، برای حل معمای دومِ بازی به سالن سینما می‌روند. ایچ با رفتن به دنبال دو دختربچه در سیلی از خون گرفتار می‎شود سپس با ورود به اتاقی، خود را در یک هزارتو می‌بیند که زامبی‌ها با شمشیر و چاقو به او حمله می‌کنند. این صحنه از فیلم اشاره‌ای به فیلم «درخشش»، اثر «استنلی کوبریک» دارد. همچنین در بازی مجازی، موجودات عجیب و غریبی وجود دارند که برای رسیدن به جواب معما و به‌دست‎آوردن کلید مسابقه، با یکدیگر مبارزه می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در مسابقات دنیای مجازی قانونی وجود ندارد و بازیکنان هرکاری بخواهند می‌توانند انجام دهند و حتی یکی از طراحان بازی با ساخت قانون مخالف است. الفاظ رکیک در حد محدود استفاده می‌شود. گروهی از خلافکاران تلاش می‌کنند از طریق راه‌های غیرقانونی بقیۀ گروه‌ها را متوقف کنند. همچنین شخصیت اصلی فیلم با یکی از دختران حاضر در گروه رابطۀ عاطفی برقرار می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

فیلم در دنیایی می‌گذرد که همه‌چیز محدود به یک بازی در واقعیت مجازی شده است و مردم ساعت‌ها از روزشان را صرف این بازی می‌کنند. این فیلم سعی می‌کند به فرزندتان یاد دهد که زندگی واقعی نباید محدود به فضای مجازی و دنیای کامپیوتری شود. این دنیا ممکن است تمام زندگی را تحت‌الشعاع قرار دهد و انسان‌ها را از تجربۀ زندگی واقعی دور کند. وید همراه با دوستانش می‌تواند جلوی شرکت «آ.اٌ.آ» را بگیرد. این بخش می‌تواند از مهم‌ترین پیام‌های فیلم به حساب بیاید؛ زیرا کار گروهی و مبارزه برای رسیدن به اهداف را به بیننده نشان می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

«وید» فردی مصمم و پرتلاش است که با استفاده از هوش و پشتکارش می‌تواند مسائل دنیای مجازی را حل کند. او به دوستانش کمک می‌کند و حتی در بعضی از صحنه‌ها جانشان را نجات می‌دهد. او سعی می‌کند تا دنیای بازی «اوسیس» به دست شرکت «آ.اٌ.آ» نیفتد تا دنیا را به جای بهتری تبدیل کند. تلاش او برای حفظ دوستانش، خصوصا هنگامی که «سامانتا» را از بازی حذف می‌کند تا بتواند جان او را حفظ کند، تاثیرگذار است. هرکدام از دوستان وید در انتهای بازی و هنگامی که جنگی بزرگ برای رسیدن به حکومت شکل گرفته، با از خود گذشتگی باعث می‌شوند او بتواند معمای آخر را حل کرده و به حکومت برسد.

ادامه متن

از فرزند خود بپرسید چرا مردم در این سطح درگیر دنیای مجازی شده اند؟ با درگیری در این دنیا چه چیزهایی را از دست می‌دهند؟

از فرزند خود بپرسید از بین گروه دوستان وید از کدام شخصیت بیشتر خوشش می‌آید؟ چرا؟

چه ویژگی هایی در این گروه دوستی وجود دارد که می‌تواند مهم باشد؟

از فرزند خود بپرسید چه ویژگی‌هایی در وید باعث موفقیت او شد؟

چگونه می‌شود به مردم کمک کرد و کار مهمی انجام داد؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید چرا مردم تا این حد درگیر دنیای مجازی شده‎اند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه