• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم بازیکن شماره یک آماده (Ready Player One)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چقدر تخیّلتان قوی است؟ تاکنون به دنیایی فکر کرده‌اید که در آن بتوانید هرآنچه را که تخیّل می‌کنید داشته باشید؟ «اسپیلبرگ» این بار دانشمندی به نام «هالیدی» را معرفی می‌کند که در سال 2045، با خلق یک بازی و با قراردادن عینک واقعیت مجازی روی چشمانتان، شما را به تمام آرزوها و تخیّلاتتان می‌رساند. حالا همۀ بازیکنان در تلاشند تا حاکم این بازی شوند.

سال 2018 141 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

دعوا بر سر ثروت و حکومت بر جهان است و سوال این است که چه کسی حکمران بهتری می‌تواند باشد؟ یک بازی مجازی همۀ مردم جهان را با خود همراه کرده است و سازندۀ آن راهی گذاشته است تا بعد از مرگش، حکومت بر این جهان مجازی به دست کسی بیفتد که معماهای سه‎گانه را حل کند. «وید» به کمک دوستانش این معماها را حل می‌کند و مردم نیز با او همراه می‌شوند. همزمان با وید، شرکت دیگری با استخدام کارمندان بسیاری در تلاش است تا این حکومت را به دست بیاورد. علت اقبال مردم به وید این است که او را فردی مناسب‌تر می‌دانند و می‌خواهند جلوی شرکت «آ.اٌ.آ» را بگیرند.

آورده‌اند که انوشیروان عادل را در شکارگاهی صید کباب کردند و نمک نبود. غلامی به روستا رفت تا نمک آرَد. نوشیروان گفت نمک به قیمت بستان تا رسمی نشود و ده خراب نگردد. گفتند از این قدر چه خلل آید؟ گفت: بنیاد ظلم در جهان اوّل اندکی بوده است هر که آمد بر او مزیدی کرده تا بدین غایت رسیده؛ اگر ز باغ رعیت ملِک خورَد سیبی *** برآورند غلامانِ او درخت از بیخ

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چرا مردم در این سطح درگیر دنیای مجازی شده اند؟ با درگیری در این دنیا چه چیزهایی را از دست می‌دهند؟

از فرزند خود بپرسید از بین گروه دوستان وید از کدام شخصیت بیشتر خوشش می‌آید؟ چرا؟

ادامه متن

داستان اثر

شاید با دیدن این فیلم بهت‌زده شوید! در سال 2045، همۀ مردم بیشتر وقتشان را با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی (VR) در یک بازی صرف می‌کنند که توسط دانشمندی به نام «هالیدی» ساخته شده است. هالیدی بازی «اوسیس» را به‌گونه‌ای خلق کرده است که تنها محدودیتش قدرت تخیّل افراد است. آدم‌ها می‌توانند در این بازی هرکاری که دوست داشته باشند انجام دهند؛ به هرجا که بخواهند بروند و هویت، چهره و تیپ دیگری داشته باشند. روزی که هالیدی می‌میرد فیلمی از او منتشر می‌شود که می‌گوید در بازی، تخم‎مرغی پنهان شده است که با پیداکردن آن می‌توانید ثروت هالیدی را به دست آورده و مالک کلّ دنیای اوسیس شوید.

«وید واتز» که نام مجازی او «پارزیوال» است با حضور در کتابخانۀ خاطرات و افکار هالیدی، اولین معما را حل می‌کند و با شرکت در یک مسابقۀ ماشین‎سواری، کلید اول را به دست می‌آورد. او در این زمان با دختری آشنا می‌شود که در بازی نامش «سم» است، اما در واقعیت او را «سامانتا» صدا می‌کنند. وید پدر و مادر خود را از دست داده و در محله‌ای زاغه‌نشین با خاله و شوهرخاله‌اش زندگی می‌کند و روابط خوبی با آن‌ها ندارد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

نویسنده: زک پن _ ارنست کلاین

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بازیکن شماره یک آماده

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>