• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم بازیووو

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

887 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
بازیووو داستانی درباره سرزمین بازی‌ها است. سیلوس غول مرحله آخر این بازی است و از اینکه باید از بچه‌ها شکست بخورد ناراضی است. او قصد دارد ارتشی از بازیکنان تشکیل بدهد تا با بچه‌هایی که قصد شکست او را دارند، مبارزه کند. پامان، مخترع سرزمین بازیووو هم برای نجات سرزمینش از بچه‌ها کمک می‌گیرد تا با استفاده از قدرت جادویی فیتوس، بتوانند سیلوس را شکست دهند و قهرمان سرزمین بازیووو شوند. این فیلم ژانر کمدی و کودکانه‌ای دارد و بر مفاهیمی مثل قهرمان بودن و توجه به استعداد و توانایی‌های بچه‌ها تاکید دارد.

ژانر : کمدی

سال 1401 85 دقیقه جزئیات کامل اثر
31 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 8 +
بر اساس 4 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

می‌توان گفت بازیووو فیلم سالمی است و به خوبی می‌تواند بر روی کودکان اثر بگذارد. به این دلیل که داستانش درباره چیزی است که کودکان هر روز با آن سروکار دارند. بازی بخش جذاب و جدایی‌ناپذیر زندگی بچه‌ها شده است و بازیووو از این جهت تاثیرگذار است که توانسته پیام‌های مثبتی همچون قهرمان بودن، کارگروهی و توجه به استعدادها را از راه نمایش و انجام بازی به کودکان منتقل کند. دسته بازی وسیله و راهی است که ژوبین از طریق آن می‌تواند دوستانش را نجات دهد و پدرش هم برای شکست سیلوس باید وارد سرزمین بازیووو شود و مانند بازیکنان با او مبارزه ‌کند. همچنین به لحاظ اینکه شخصیت‌ اصلی فیلم کودکان هستند، فرزند شما با آن‌ها همزادپنداری کرده و ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار می‌کند.

در فیلم بازیووو به خانواده به درستی پرداخته شده است و پدر ژوبین با اعتماد به فرزندش، موفق می‌شود سیلوس را شکست بدهد. این فیلم می‌تواند بهانه خوبی باشد تا شما هم با فرزندتان درباره دنیای بازی‌ها صحبت کنید یا حتی بازی مورد علاقه‌اش را با هم بازی کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا ماپان مخالف حرف‌های سیلوس بود؟ به‌نظرت سیلوس باید شکست‌ناپذیر می‌بود یا نه؟ ژوبین چطوری موفق شد سیلوس را شکست بدهد؟ حرف‌های مربی مجسمه‌سازی چی بود؟ به‌نظرت دنیای بازی‌ها واقعی است یا غیرواقعی؟ تو کدام بازی را بیشتر دوست داری؟ اگر ما استعدادها و توانایی‌هایمان را دست کم بگیریم چه اتفاقی می‌افتد؟

خلاصه: به‌نظرت چطوری می‌شود قهرمان شد؟

داستان اثر

پامان خالق سرزمین بازیووو است و تا به حال بازی‌های زیادی برای بچه‌ها ساخته است. اما این بار اتفاق عجیبی رخ می‌دهد. سیلوس، غول مرحله آخر بازی از شکست خود ناراضی است و دوست ندارد که توسط بچه‌ها شکست بخورد. او از پامان درخواست می‌کند تا بازی را تغییر دهد و او را شکست‌ناپذیر کند. اما پامان مخالف است و به او می‌گوید که سیلوس را شکست‌پذیر کرده است تا بچه‌ها با سعی و تلاششون بتوانند با سیلوس مبارزه کنند و پلیدی را از بین ببرند. سیلوس که با حرف‌های پامان قانع نمی‌شود، تصمیم می‌گیرد نیروی جادویی فیتوس را از او بگیرد و ارتشی از بهترین بازیکنان بازیووو تشکیل بدهد و قدرت برتر سرزمین بازیووو شود. پامان هم عرشیا که بهترین بازیکن بازی است را انتخاب می‌کند تا فیتوس را به او بدهد و کمکش کند تا سیلوس را شکست دهند. اما در همین حین اتفاقی می‌افتد که روند شکست سیلوس را کند می‌کند. نیروی فیتوس به جای اینکه به دست عرشیا برسد، وارد بدن پسری به نام ژوبین می‌شود که تا به حال تجربه بازی‌های کنسولی را نداشته و حتی کار با دسته بازی را هم بلد نیست. پامان به از دنیای بازیووو به زمین می‌آید تا به عرشیا کمک کند و کار با فیتوس را به او یاد بدهد اما متوجه می‌شود که فیتوس پیش ژوبین است و سیلوس عرشیا و دوستانش را دزدیده است و به عنوان سربازان ارتشش از آن‌ها استفاده می‌کند. پامان برای حل این مشکل از ژوبین و خانواده‌اش کمک می‌خواهد و آن‌ها در نهایت موفق می‌شود سیلوس را شکست داده و بچه‌ها را نجات بدهند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: امیرحسین قهرایی

نویسنده/ مترجم: سلمان خورشیدی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : سولماز مقانی

۲۴ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

خیلی جالب بود فیلمش صحنه های جالب و طنزآمیز داشت ارزش دیدن داره

بزرگسال

توسط : رزا صلواتی

۷ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

والا من توی سینما نگاه کردم مهشر بود

بزرگسال

توسط : رزا صلواتی

۷ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

مهشرهههههه

بزرگسال

توسط : رایان سرلک یکشنبه

۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

فیلیمو

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بازیووو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!