• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی فیلم ایثار (Devotion)

author-img

توسط : مریم رضایی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

326 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

«ایثار» فیلمی در ژانر درام- اکشن است که به داستان فراموش‌شده افسری رنگین پوست در جنگ جهانی دوم می‌پردازد. این فیلم که بر اساس زندگی‌نامه جسی براون ساخته شده، سختی‌ها و معضلاتی که بر سر راه یک سیاه‌پوست برای رسیدن به هدف قرار دارند را نمایش می‌دهد و پیام مثبتی را منتقل می‌کند.

سایثار، به ما یادآوری می‌کند که مسیر رسیدن به هدف، هرچقدر هم پر پیچ و خم و صعب العبور باشد، با اراده و استقامت می‌توان از آن عبور کرد و به موفقیت رسید.

ژانر : درام

سال 2022 133 دقیقه جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده 4 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «ایثار» بر اساس داستان واقعی جسی براون که افسر سیاه‌پوست ارتش آمریکا بوده و در سال 1950 در یکی از عملیات‌ها از دنیا رفته‌است، ساخته شده‌است. او در زندگی‌اش یک سوال پر تکرار را شنیده؛ مگر به سیاه‌پوست‌ها هم اجازه خلبانی می‌دهند؟ جسی به‌خاطر رنگ پوست و فرهنگ نژادپرستی حاکم بر آمریکا، تحقیرها و توهین‌های بسیاری را شنیده و همه آن‌ها را در دفتری جمع‌آوری کرده‌است. او از این تحقیرها، نردبانی برای موفقیت ساخته و امروز، به چهره‌ای سرشناس و فداکار برای کشور آمریکا تبدیل شده‌است. مشاهده زندگی جسی، به ما می‌آموزد که سختی‌ها و ناملایمات و حتی تبعیض‌ها در زندگی، نباید سد راه پیشرفت ما شوند. صحبت درباره این نکته و آوردن شاهد مثالی بر درستی این حرف، می‌تواند فرزندتان را در رسیدن به اهدافش در زندگی، یاری کند.

خلاصه:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بپرسید که دریافتش از فیلم چه بود؟ درباره آن با یکدیگر صحبت کنید. چرا جسی مورد تحقیر قرار می‌گرفت؟ و چرا در مسیر پیشرفتش تاثیری نداشت؟ از فرزندتان بپرسید که اگر او به جای جسی بود، با این توهین‌ها چه‌کار می‌کرد؟ ملاک ما در رفتار با دیگران، باید نژاد آن‌ها باشد یا رفتار؟ رفتار صحیح با کسی که از رنگ یا نژاد ما نیست، چیست؟

خلاصه: درباره تفاوت نژادی و رفتار مناسب با رنگین پوستان با فرزندتان صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

«ایثار» داستان زندگی نظامی جسی براون، افسر نیروی هوایی آمریکاست. او در جنگ جهانی دوم و بعد از آن در نبردی با نام نمایش بزرگ حاضر بود و برای کشور آمریکا موفقیت‌های زیادی آفرید. ایثار، داستان درگیری بین آمریکا و کره‌جنوبی را روایت می‌کند که جسی، نقش زیادی در موفقیت آمریکا برای این نبرد داشته‌است. جسی در طول زندگی خود، مورد تبعیض نژادی زیادی قرار گرفته و به سختی توانسته خود را به درجات بالای نظامی برساند، او در همین نبرد، به دلیل مشکلات فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری در کره جنوبی می‌شود و در هواپیما گیر می‌افتد، تام و دیگر دوستان او، سعی می‌کنند تا جسی را نجات دهند اما موفق نمی‌شوند و بنابر مصلحت نظامی، مجبور به منفجرکردن هواپیمای نظامی شده و جسی را در این جنگ از دست می‌دهند. آمریکا در این جنگ پیروز می‌شود و افتخارات زیادی پس از مرگ نصیب جسی می‌گردد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: D. Dillard

نویسنده/ مترجم: Adam Makos

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ایثار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!