• امروز : 4 مرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم اژدهای پیت (Pete's Dragon)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

1938 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
اژدهای پیت، اثر فانتزی و ماجراجویی دیگری از کمپانی دیزنی و محصول 2016 است. در واقع این فیلم لایواکشن انیمیشنی با همین نام محصول 1977 همین کمپانی است. پیتِ 4 ساله در اثر مرگ پدر و مادر در جنگل تنها می‌ماند و این یک اژدهاست که جان او را نجات داده و برای همیشه با او دوست می‌شود. او در پایان، زندگی در کنار انسان‌ها را انتخاب می‌کند و اژدها نیز به دامان طبیعت باز می‌گردد. پیام فیلم را می‌توان در محافظت از محیط زیست و حیوانات دانست.

ژانر : ماجراجویی

سال 2016 103 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 12 سال؟

داستان از یک اژدها رونمایی می‌کند که ممکن است برای بچه‌های کمتر از 12 سال ترسناک به نظر برسد. لحظات ترسناک و دلهره‌آوری وجود دارد که در تاریکی شب رخ می‌دهد. هرگونه محرومیت و جدایی از والدین برای سنین زیر 12 سال دلهره‌آور است و در نتیجه تماشای این اثر برای افراد بالای 12 سال توصیه می‌شود.

نقش ما چیست؟

بهتر است به فرزندان خود یادآوری کنیم که وظیفه ما حفاظت از این حیوانات و همینطور محیط زیست آن‌هاست. درباره راه‌های حفاظت از حیوانات و محیط زیست با فرزندان خود گفتگو کنید و تاکید داشته باشید که یکی از راه‌های حفاظت از حیوانات این است که اجازه دهیم وحشی و آزاد زندگی کنند. اسیرکردن و در قفس انداختن حیوانات به بهانه مراقبت از آنان، ظلم به طبیعت و نسل حیوانات است. لحظات دلهره‌آور فیلم برای مخاطب زیر 12 سال جدی‌تر است.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

پیت: پسر ده ساله‌ای که 6 سال است تنها با یک اژدها در جنگل زندگی می‌کند. او شجاع، جسور و مهربان است.

گریس: زن جنگلبانی که پیت را به فرزندی قبول می‌کند. جَک: نامزد گریس که کارخانه چوب دارد و پدر ناتالی است.

گِوین: برادر جک که به همراه او در کارخانه کار می‌کند و آرزو دارد مشهور و ثروتمند شود. ناتالی: دختر جک که پیت را در جنگل پیدا کرده و با او دوست می‌شود.

کونارد: پدر گریس که قبلا اژدها را در جنگل دیده است و داستان‌های زیادی درباره او تعریف می‌کند.

داستان اثر:

پیت 4 ساله به همراه پدر و مادرش در حال عبور از جاده‌ای هستند که ناگهان آهویی در مقابلشان ظاهر می‌شود و آن‌ها ناگزیر از تغییر مسیر، خودرویشان واژگون می‌شود. پدر و مادر پیت کشته می‌شود و پیت در جنگل تنها می‌ماند. گرگ‌ها قصد حمله به او را دارند که اژدهایی از راه می‌رسد و او را با خود می‌برد. از آن زمان پیت در جنگل و با اژدها زندگی می‌کند تا وقتی که ده ساله می‌شود. روزی ناتالی به همراه پدرش به جنگل می‌آید و پیت را می‌بیند. او پیت را دنبال می‌کند تا با او دوست و آشنا شود. پیت از دست او فرار می‌کند و به بالای درخت می‌رود. ناتالی نیز به دنبالش؛ اما ناتالی مانند پیت مهارت ندارد و از درخت می‌افتد. پدر و مادرش و سایر همراهان برای نجات به سمتشان می‌آیند و در نتیجه پیت را نیز پیدا می‌کنند. آن‌ها پیت را با خود به شهر می‌برند و قصد دارند تا او را به مرکز خدمات اجتماعی بسپارند. گریس که از ماجرای اژدها باخبر شده با پیت، ناتالی و پدرش به جنگل می‌روند تا اژدها را ببینند اما گوین و دوستانش که به دنبال شکار اژدها هستند، از راه می‌رسند و او را با اسلحه بیهوشی، بیهوش کرده و اسیر می‌کنند. آن‌ها اژدها را با خود به کارخانه چوب‌بری می‌برند و قصد دارند از این راه مشهور شوند که پیت، ناتالی و پدربزرگ، اژدها را فراری می‌دهند. پس از یک تعقیب و گریز خطرناک، پیت و اژدها فرار کرده و با هم به جنگل می‌روند. پیت تصمیم می‌گیرد برای ادامه زندگی به شهر و نزد گریس و ناتالی برگردد و اژدها نیز به مکان امن دیگری و به نزد دوستانش می‌رود. آن‌ها هر چند وقت یک بار با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: David Lowery نویسنده: David Lowery Toby Halbrooks تهیه‌کننده: James Whitaker بازیگران: Bryce Dallas Howard Oakes Fegley Wes Bentley Karl Urban Oona Laurence Robert Redford کشور سازنده:آمریکا شرکت سازنده: Walt Disney Pictures مخاطب اثر: نوجوان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد اژدهای پیت

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!