• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم اوکجا (okja )

author-img

توسط : سیده محدثه شبیری ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم سینمایی «اوکجا» تولید سال 2017 و اثری در ژانر ماجراجویانه است که به موضوع حقوق حیوانات، آسیب‌های نظام سرمایه‌داری، تأثیر زندگی مصرفی انسان‌ها بر حیات حیوانات و اهمیت دوستی و کار گروهی برای رسیدن به هدف می‌پردازد. میزان ترس و خشونت فیلم متوسط و پیام‌ها و الگوهای مثبت آن زیاد است.

سال 2017 121 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 حیوانات جهش‌یافته‌ی ژنتیکی، نحوه‌ی تولد آن‌ها و تحقیقاتی که در آزمایشگاه‌ها بر روی حیوانات انجام می‌شود از موضوعاتی است که می‌تواند توجه فرزندتان را جلب کند و سوالاتی را در ذهنش ایجاد کند. مرز باریکی میان حیوان‌آزاری و استفاده از حیوانات برای انجام آزمایش‌های ضروری علمی برای نجات بشر وجود دارد. لازم است این مفاهیم توسط والدین به‌صورت روشن بیان شود.

 در اواخر فیلم و پس از حضور میجا و اعضای انجمن در کشتارگاه خوک‌ها، شاهد تصاویری شفاف از نحوه‌ی کشتار خوک‌ها، لاشه‌های سلاخی‌شده و حوضچه‌های خون هستیم. این صحنه‌ها ممکن است علاوه‌بر ترساندن کودک شما سبب ایجاد حس بد در آن‌ها نسبت به خوردن گوشت شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تماشای این فیلم فرصت مناسبی است که با فرزندان خود درباره‌ی حیوان‌دوستی، حیوان‌آزاری، عوارض زندگی مصرفی انسان‌ها، همکاری برای رسیدن به هدف، دوستی و فداکاری صحبت و تبادل‌ِنظر نمایید. می‌توانید این سوال‌ها را از فرزندتان بپرسید:

آیا حیوانات دارای حقوق قانونی و اخلاقی معیّنی هستند یا انسان‌ها می‌توانند هرگونه که بخواهند با آن‌ها رفتار کنند؟

ادامه متن

داستان اثر

فیلم سینمایی «اوکجا» تولید سال 2017 کشور آمریکاست. مؤسسه‌ی مواد غذایی میراندو در فرآیند تولید حیوانات جهش‌یافته‌ی ژنتیکی، بیست‌وشش عدد ابرخوک تولید کرده و هرکدام از آن‌ها را به یک نقطه از جهان می‌فرستد. پس از گذشت ده سال، قرار است بهترین ابرخوک پرورشی انتخاب شده و در مراسمی به مردم معرفی شود.

میجا دختر نوجوانی است که از کودکی با ازدست‌دادن والدینش با پدربزرگش زندگی می‌کند. آن‌ها مسئول پرورش «اوکجا»، یکی از این ابرخوک‌ها هستند. رابطه‌ی دوستانه و عاطفی عمیقی بین میجا و اوکجا شکل گرفته است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: جون هو بونگ

نویسنده: جون هو و جان رانسون

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد اوکجا

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>