• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

انتقام‌ جویان

بررسی تخصصی فیلم Avengers

انتقام‌ جویان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لوکی برادر ثور و پسر دوم «اودین»، با خیانت به آزگارد و خانواده‌اش، برای به‌دست‌آوردن قدرت عوالم «نه‌گانه»، با الف‌ها هم‌پیمان شده است و به زمین حمله می‌کند. خشونت در این فیلم با نمایش قتل، کشتار، درگیری، ضرب‌و‌شتم نمایش داده شده است. این فیلم در سال ۲۰۱۲ و در ژانر علمی ـ تخیلی ساخته شده است.

سال 2012 143 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این فیلم با نمایش قتل، کشتار، درگیری، ضرب و شتم نمایش داده شده است. تقریباً روح خشونت و درگیری در تمام داستان وجود دارد. شخصیت‌های ابرقهرمان مثل مرد آهنی، هالک یا ثور، در مقابل دشمنانشان بی‌رحمانه می‌جنگند. ازطرفی لوکی نیز دربرخورد با انتقام‌جویان خشونت بالایی به خرج می‌دهد.

جزئیات
ترس

نمایش کشتار و درگیری و نمایش چهره‌ی نامعلوم دشمنان آزگارد را می‌توان به‌عنوان نمایش ترس معرفی کرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش مشروبات الکلی و توطئه علیه دیگران از موارد ناهنجاری اجتماعی در این اثر است.

جزئیات
پیام مثبت

نمایش کار تیمی به‌عنوان رمز پیروزی انتقام‌جویان علیه دشمنانشان مطرح می‌شود. از طرفی پیروزی آن‌ها منوط به امید‌داشتن و همکاری‌شان است. نبرد انتقام‌جویان برای برقراری صلح در جهان است. صلح اتفاق اصلی داستان است که تلاش می‌شود در جهان حاکم شود.

جزئیات
الگوی مثبت

کاپیتان آمریکا در این مجموعه رهبری گروه را برعهده دارد، او با دیگراعضای گروه صحبت می‌کند، آن‌ها را هدایت می‌کند و به آن‌ها امید می‌دهد. مرد آهنی در این اثر، شخصیتی مغرور پیدا می‌کند، او مدام در حال رقابت با دیگران است و می‌خواهد قدرتش را به اثبات برساند، ثور و دیگر‌شخصیت‌ها همانند مجموعه‌های قبلی در نقش مبارزانی هستند که سعی می‌کنند در کنار دیگران به تیم انتقام‌جویان کمک کنند. کاپیتان آمریکا فرد کاملی نیست؛ اما با توجه به آزمایشات پزشکی توانسته است به توانایی‌هایی برسد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

امروزه محصولات شرکت مارول در بین کودکان و نوجوانان بسیار محبوب است. برخوردهای سلبی شما برای جلوگیری از تماشای محصولات این شرکت ممکن است دلخوری‌هایی بین شما و فرزندان نوجوانتان ایجاد کند. باید درنظر داشته باشید که قهرمانان این فیلم برخلاف قهرمانان مشرق‌زمین الزاماً افراد کاملی نیستند. هم‌چنین باید در‌نظر بگیرید که این الگوها الزاماً الگوهای قابل تقلیدی برای نوجوانان شما نیستند. می‌توانید به‌صورت گزینشی بعضی از قسمت‌ها و مفاهیم مانند کار گروهی یا تلاش برای رسیدن به هدف را برای فرزندانتان ذکر و مورد توجه قرار دهید.                                                         

خلاصه: می‌توانید به‌صورت گزینشی بعضی از قسمت‌ها و مفاهیم مانند کار گروهی یا تلاش برای رسیدن به هدف را برای فرزندانتان ذکر و مورد توجه قرار دهید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دوست داشتی به‌جای کدام یک از شخصیت‌های داستان باشی؟ چرا؟

 اگر جای فیوری بودی، با اختلافی که بین گروه افتاده بود، چطور برخورد می‌کردی؟

خلاصه: دوست داشتی به‌جای کدام یک از شخصیت‌های داستان باشی؟

داستان فیلم

گروهی از ابرقهرمانان جهان، مانند «مرد آهنی»، «هالک»، «کاپیتان آمریکا» و... در کنار هم جمع شده‌اند تا بتوانند دنیا را از خطرات احتمالی مصون نگه دارند. در همین بین «لوکی»، برادر «ثور»، برای رسیدن به تخت امپراتوری «آزگارد»، با «الف‌ها»، دشمنان خونی این سرزمین، هم‌پیمان شده است تا با نابودکردن زمین بتواند به آرزویش برسد. وقتی او به زمین حمله می‌کند گروه انتقام‌جویان تمام تلاش خود را می‌کنند تا در مقابل او بایستند و نهایتاً موفق می‌شوند او را دستگیر کنند؛ اما عصای او قدرتی دارد که در بین انتقام‌جویان تفرقه می‌اندازد. لوکی موفق می‌شود از زندان فرار کند و در حین فرار، یکی از یاران انتقام‌جویان کشته می‌شود. آن‌ها بعد از اینکه می‌بینند چطور به‌خاطر درگیری میان خودشان یکی از دوستانشان را از دست داده‌اند بار دیگر با هم متحد می‌شوند، هرکدام قسمتی از کار را برعهده می‌گیرند و سعی می‌کنند تا دروازه‌ای را که لوکی برای انتقال الف‌ها از آسمان به زمین باز کرده است، ببندند که نهایتاً موفق می‌شوند.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Joss whedon

نویسنده/ مترجم: Joss whedon/ zak pen

نام تهیه‌کننده: ـ

نام بازیگران: اشلی میلر، زک استنتز رابرت داونی جونیور، گوئیت پالترو.

نام شخصیت‌ها: ـ

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Marvel

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه