• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم اعجوبه (wonder)

author-img

توسط : زهرا ربیعیان ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1200 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«اعجوبه» فیلمی‌‌‌در ژانر خانوادگی و طنز سرشار از پیام‌های مثبت است. ‌این فیلم روایتگر داستان آگی، پسری است که به‌خاطر بیماری‌اش، چهره‌‌ی متفاوتی دارد. او پس از سال‌ها درس خواندن در خانه، حالا به مدرسه می‌‌رود و مورد تمسخر دیگران قرار می‌‌گیرد و برای دوست پیدا کردن به چالش برمی‌‌خورد.‌ این فیلم محصول کشور آمریکا در سال2017 است.

ژانر : خانوادگی

سال 2017 113 جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «اعجوبه» فیلمی کاملا خانوادگی است. این فیلم پر از پیام ها و الگوهای مثبت است که چون شخصیت اصلی داستان را هم کودکان ایفای نقش می‌کنند، ایجاد ارتباط و اثرگذاری بیشتری هم دارد. در این فیلم نهاد خانواده، پشتیبانی و امن بودن خانواده به خوبی نمایش داده می‌شود. پدر و مادر علاوه بر نقش والدینی خود مانند دوستی صمیمی برای فرزندانشان محسوب می‌شوند و به همین دلیل مشکلات درون خانه مطرح و حل می‌شود. این فیلم با طرح یک موضوع اجتماعی جدید در این قالب، الگوی خوبی است برای مطرح کردن اینکه به ظاهر افراد نباید توجه کرد و باید به اخلاقیات، توانایی‌ها و باطن افراد برای ایجاد ارتباط دوستی اهمیت داد. ممکن است ظاهر متفاوت آگی با چهره‌ی باقی افراد و دلیل‌ این اتفاق برای فرزندتان سوال شود. خوب است در‌باره تفاوت‌های غیرارادی افراد با یکدیگر و نحوه‌ی مواجهه با‌ این افراد با فرزندتان صحبت کنید. این فیلم مناسب برای دیدن در جمع خانواده است اما در چند صحنه شاهد بوسه ویا و جاستین و مادر پدر آگی هستیم که بهتر است از نسخه پالایش شده استفاده کنید. مادر آگی به دلیل شرایط آگی کمی ‌‌‌نسبت به ویا بی‌توجه است. خوب است که با دیدن شرایط ویا نسبت به‌این موضوع در مواجهه با فرزندان توجه لازم را داشته باشید.

خلاصه: فیلمی خانوادگی با پیام‌های مثبت زیاد از جمله توجه به خانواده، اشاره به مسئله عدم ظاهربینی و گفتگو درباره تفاوت های غیر ارادی انسان‌ها.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تو در مواجهه با شخصی شبیه آگی چه برخوردی می‌‌کردی؟ به‌نظرت چه چیزی در آگی بسیار نمایان است؟ آگااللافبj

آگی چطور توانست دوستان زیادی پیدا کند؟ دلیل‌اینکه همه آگی را دوست داشتند چه بود؟ اگر آگی هم‌کلاسی تو بود، با او دوست می‌شدی؟

ادامه متن

داستان اثر

داستان درباره پسربچه‌ای عاشق فضا به نام آگوست پولمن است که به دلیل ابتلا به سندرم تریچر کالینز از بدو تولد چهره‌ای متفاوت دارد. به همین دلیل او دور از اجتماع است و توسط مادرش در خانه آموزش تحصیلی می‌‌بیند. تا ‌اینکه به کلاس پنجم می‌‌‌رسد و حالا باید به مدرسه برود. مواجهه او در مدرسه برای روز‌های نخستین خیلی خوشایند نیست زیرا به‌خاطر چهره‌اش بعضا با تمسخر و نگاه‌های خیره‌ی اطرافیان مواجه می‌‌شود. اما در بین بچه‌ها با پسری به نام جک ویل که روز اول، مدرسه را به او نشان داده‌بود دوست می‌‌شود. همه چیز خوب است تا ‌اینکه در روز ‌هالوین که هرکس لباسی پوشیده و به شکلی دیگر درآمده اتفاقی می‌‌شنود که جک به دوستانش می‌‌گوید که اگر شبیه آگی بود خودش را می‌‌کشت و‌این باعث می‌‌شود که آگی به‌شدت ناامید و ناراحت شود. آگی در خانواده‌ای 4نفره و‌ یک سگ به نام دیزی زندگی می‌‌کند. اسم خواهر آگی اولویا است که او را ویا صدا می‌‌کنند. ویا از زمانی که آگی به دنیا آمده شاید کمتر مورد توجه مادر و پدرش قرار گرفته زیرا که آن‌ها تمام وقتشان را صرف آگی و مشکلاتش می‌‌کردند. این موضوع ویا را آزرده و تنها کرده اما در هر صورت او مانند دوستی صمیمی ‌‌‌با آگی برخورد می‌‌کند و او را بسیار دوست دارد و شرایط را درک می‌‌کند. ویا نیز از جانب دوست صمیمی‌‌‌اش میراندا بی‌محلی می‌‌بیند. ناراحت است و با آگی احساس همدردی می‌‌کند. به تازگی با پسری به نام جاستین در کلاس تئاتر آشنا شده است. پس از روز‌ هالوین آگی با جک ویل قهر می‌‌کند و دختری به نام سامر با او دوست می‌‌شود. تا‌اینکه جک ویل متوجه دلیل قهر او می‌‌شود و از او عذر می‌‌خواهد چرا که او عمیقا دوست داشت با آگی دوست باشد. میراندا هم به دلیل شرایط خانوادگی و اوضاع بد آن از ویا فاصله گرفته است اما دوباره با هم آشتی می‌‌کنند. در نهایت آگی دانش آموز برتر مدرسه می‌‌شود و همه به او افتخار می‌‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Stephen Chbosky

نویسنده/ مترجم: J. Palacio

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد اعجوبه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!